Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Zimní krajina - Vděčný objekt fotografování?

Petr S. (328)|8.1.2010 12:57
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Zimní krajina - Vděčný objekt fotografování?

Každý z nás fotí nejraději jiné objekty či scenérie, ale jak jste na tom právě vy a v zimě? Odhodláte se třeba a vyrazíte do mrazivého zimního odpoledne nebo jste spíše zaměřeni na letní krajinky? Co v zimě nejraději fotografujete? Vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Milan Šurkala (3381)|8.1.2010 18:32
No v tomhle počasí, jaké dnes panuje, je to docela těžké. Přesto jsem měl strašnou chuť jít ven a vyzkoušet další fotoapraát, jehož recenzi připravuju, takže jsem dneska v tom sněhu lítal venku a snažil se něco málo vyfotit. No, jde to ztuha :-D Jinak zimní krajinu fotím rád, zejména různé stíny stromů a zajímavé linie, spíše takovou abstrakci. Ale to záleží...
zemekf (21)|9.1.2010 00:13
čučím doma, přikládán do kamen a je mi dobře. Holt mám selské geny
pavel_p (151)|9.1.2010 10:37
Mě zima moc vděčná nepříde. Málokdy je na focení počasí - dyť většinou prší, je zataženo a jen pár dní v roce se udělají na větvičkách ledové jehličky nebo je sníh, jasno a člověk nedřepí v práci. Nejraději mám duben, květen, září, říjen ... to si venku vyloženě užívám. Navíc je v zimě těžký najít něco netradičního.
Georgez (6)|22.1.2010 09:48
[quote=pavel_p;4449]Mě zima moc vděčná nepříde. Málokdy je na focení počasí - dyť většinou prší, je zataženo a jen pár dní v roce se udělají na větvičkách ledové jehličky nebo je sníh, jasno a člověk nedřepí v práci. Nejraději mám duben, květen, září, říjen ... to si venku vyloženě užívám. Navíc je v zimě těžký najít něco netradičního.[/quote]

Tak to jsem na zcela, ale zcela opacnem polu a mozna i prave kvuli tomu jsem 3x odmitl jit pracovat do Prahy, ackoli nabidky byly fantasticke. Nicmene bez mych hor bych ztratil cast sveho srdce. Nemohl bych zit ani v Praze ani v jinem velkomeste napr. uz kvuli tomu co pises.
Zima na horach je neco majestatniho, uzasneho - tim pochopitelne nemyslim lyzarske ski arealy :-). Ale vyrazit s fotakem na bilou stopu, obcas sjet k nejake horske chate na cajik s rumikem - proste pohoda a ty fotky ktere se daji poridit v ruznych svetelnych podminkach byvaji fantasticke od kontrastnich kreseb, po malebne zapady, detaily ktere vykouzli mraz, umelec vitr taky dokaze fantasticke veci se snehem. Co se tyce svetla - pripada mi po podzimu jako druhe nejlepsi obdobi. Pod mrakem lze vykouzlit nadherne cernobile skvosty, nizke slunicko a jeho hra ve snehu a rampouchach - spousta zabavy. A kdyz se podari chytit pekny zapad slunce v zasnezene krajine tak to taky stoji za to. Jinak fotim uz asi 30 let, zacinal jsem se starym fotakem na cernobile filmy, pak prisly zrcadlovky, za ty leta jsem jich vystridal celou radu. Digitalni kompakty jsem vystridal tri od roku 2000 (ty jsem vsak povazoval za rodinne foto-zaznamniky) a dlouho jsem se nemohl rozhoupat k digitalni zrcadlovce, nebot mne to pripadalo jako jakasi degradace. Pred 4 lety jsem se vsak rozhodl do toho jit. Zvykl jsem si na ni rychle ale mam pocit, ze to neni uplne ono. Ale to uz by byla jina diskuze.