Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaky fotak do 10 000kc

zavos (12)|13.1.2010 19:24
Rád bych si koupil nejaky uz poradny fotak,ale vubec se v tom nevyznam..a tak bych potreboval poradit jaky..jezdim do prirody a do historickych mest, kde fotim jak prirodu tak detaily budov, tak vevnitr budovach..a dalku..krajiny..takze, aby ten novej fotak tohle vsechnoo zvladal..nevyznam se v pojmech jako zrcadlovka vs kompakt..ultrazoom..takze vubec nic nevim..

takze kdyby se nekdo nasel, kdo by byl ochotnej poradit potreboval, byl bych moc rad

co rikate na tohle..je ot vyhodny za tu cenu?

http://www.proton.cz/mimoradna-nabidka/foto-video/digitalni-fotoaparat-fuji-finepix-s-1500.html

dekuji..
zavos (12)|14.1.2010 19:02
tolik lidi se tady divalo a nikdo nic nenapise??napsal jsem neco spatne..mam se nejak jinak vyjadrit??
Milan Šurkala (3381)|14.1.2010 19:44
Doporučuji si tady ve fóru u každé sekce fotoaparátů (ultrazoom, kompakt a zrcadlovky) přečíst FAQ, který jsem k tomu sepsal. Z toho si ujasníš trochu více tvé požadavky a od toho se pak můžeme odrazit. Fuji S1500 je takový levný ultrazoom, nenáročný pracant, který nenadchne ani nezklame.
HimiX (187)|16.1.2010 00:15
Hele jako prvni bych si vybral jestli chces kompakt, ultrazoom nebo DSLR/zrcadlovka/...
Protoze v odkazu mas ultrazoom, zrejme ti az tolik nevadi hmotnost a velikost... V tom pripade bych rovnou sahnul po DSLR... i stou levnou udelas, teda podle meho, lepsi /technicka kvalita/ fotky nez kompaktem nebo ultrazoomem.

Zalezi jak se chces fotografovani venovat. Budes fotky upravovat v PC? Co ta velikost, fakt se ti bude chtit tahat tak velka vec?
busy (782)|16.1.2010 10:16
Pokial budes chciet fotit aj do dialky, budes potrebovat dlhsie ohniska, a v tom pripade sa so zrkadlovkou pod 10000 kc urcite nedostanes. Takze ja osobne by som asi najskor doporucil nejaky ultrazoom.
pavel_p (151)|16.1.2010 19:31
[quote=busy;4493]Pokial budes chciet fotit aj do dialky, budes potrebovat dlhsie ohniska, a v tom pripade sa so zrkadlovkou pod 10000 kc urcite nedostanes. Takze ja osobne by som asi najskor doporucil nejaky ultrazoom.[/quote]
Njn, ale s ultrazoomem zas neuděláš dobrou fotku v interiéru, tam spíš nějaká LX3 (to ohnisko 24mm se mi líbí víc než třeba 240mm) a ta zas tuším cenově nespadla pod 10kKč.
busy (782)|16.1.2010 20:47
[quote=pavel_p;4503]Njn, ale s ultrazoomem zas neuděláš dobrou fotku v interiéru, tam spíš nějaká LX3 (to ohnisko 24mm se mi líbí víc než třeba 240mm) a ta zas tuším cenově nespadla pod 10kKč.[/quote]

Skusal som interierove fotky na LX3 aj a nejake ultrazoomove (FZ28), a az tak vyrazny rozdiel tam zase nie je. Je pravda, ze 24 mm u LX3 zaberie o kusok sirsi zaber. A vdaka lepsej svetelnosti ma LX3 menej zasumene fotky, ale pri prezerani na beznom monitore, alebo pri papierovych fotkach beznej velkosti 10x15 rozdiel vobec nepoznat.
zavos (12)|16.1.2010 22:47
taky asi bych chtel uzrcadlovku..jelikoz jak se tady pise foti lip i ve spatnejsim svetle..

co rikate na tohle:

http://www.megapixel.cz/olympus-e-510

http://www.megapixel.cz/canon-eos-1000d
(nevadi ze zde neni mech.stabilizator?


http://www.megapixel.cz/olympus-e-520-kit

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx1-is

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx20-is
tadyse mi libi video v HD:)

ktery byste doporucili anebo dali nejaky alternativni navrh??
zavos (12)|16.1.2010 22:51
anebo myslite ze by por normalniho cloveka stacil i nejakej malej fotak??

http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-zx1-bily

i tento me zaujal

http://www.megapixel.cz/olympus-mju-9010-zlaty

http://www.megapixel.cz/samsung-wb100-stribrny

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx200-is-modry

taky co na ne rikate a kdyztak alternativy...)ktere by byly dejem tomu za podobnou cenu a lepsi..
subaru (19)|17.1.2010 08:41
[quote=zavos;4509]anebo myslite ze by por normalniho cloveka stacil i nejakej malej fotak??

http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-zx1-bily

i tento me zaujal

http://www.megapixel.cz/olympus-mju-9010-zlaty

http://www.megapixel.cz/samsung-wb100-stribrny

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx200-is-modry

taky co na ne rikate a kdyztak alternativy...)ktere by byly dejem tomu za podobnou cenu a lepsi..[/quote]

Hele, ty v tom máš strašnej "hokej".Nahoru, dolů.Himix ti na začátku dobře poradil a ty se tím vůbec neřídíš, jak kdybys to vůbec nečetl.Jestli je foťák zlatej nebo bílej popř. modrej je opravdu jedno.Teda jestli ho nechceš pouze jako módní doplněk.
HimiX (187)|17.1.2010 14:36
Fakt se nejdriv rozhodni na co ches ten fotak pouzivat, kam ho chces tahat atd...

Pokud by ti slo kompakt, urcite jdi do Panasonic LX3, popripade Canon G10/G11
Jsou to drahe kompakty, ale taky velice kvalitni...

Ja ti ultrazoom nedoporucim, je to podle me neco mezi kompaktem a zrcadlem coz melo smysl v dobach, kdy zrcadla byla fakt draha zalezitost..., dneska jsou ceny nejdra. kompaktu, beznych ultrazoomu a entry level DSLR na stejne urovni...

Pokud zrcadlovku, neudelas asi chybu s zadnou... vzdy to bude delat pekne fotografie, otazka je spis jakou znacku... protoze od toho se odvyji i skla... U první DSLR je opravdu treba rozmyslet vic znacku nez jaky model...
Milan Šurkala (3381)|17.1.2010 14:46
Canon SX1 IS - neeee
Canon SX20 IS - radeji ne
Panasonic ZX1 - nac ZX1, kdyz je tu lepsi TZ6 za nizsi cenu? Resp. mnohem lepsi TZ7 za cenu o trochu vyssi?
Olympus mju 9010 - proboha, jen to ne!
Samsung WB1000 - radej ne
Canon SX200 IS - kdyz uz, tak SX120 IS, ale tohle fakt ne :-)

Takže, pokud chces kvalitni kompakt, tak Panasonic LX3 (ale ten ma miniaturni zoom) nebo Canon G11.
Pokud chces nejaky dobre fotici ultrazoom, tak z tech mensich Canon SX120 IS, Panasonic TZ6/TZ7, Fuji F70EXR, spatny neni ani Sony H20. Z vetsich ultrazoomu pak lze doporucit Panasonic FZ28/FZ38.

Rikas, ze chces poradny fotak, ale ocividne v tom mas solidni hokej, takze osobne bych ti doporucil si koupit nektery z tech mensich ultrazoomu, idealne a s manualnim ovladanim expozice (tj. Canon SX120 IS). Je levny, umi uz nejake ty veci a hlavne zjistis, co je dulezite, co jake parametry znamenaji a pokud te to chytne, budes vedet, co od pristiho fotoaparatu cekat.
czmrt (5)|17.1.2010 15:41
No ja na to nejsem o moc lepe. Taky laboruju co koupit. Tebe asi obycejny maly kompakt stacit nebude. Bud ultrazoom nebo jak tady nekdo psal tak zrcadlovku. Prohlizel jsem tady a porovnaval ultrazomy nekolik dni a rozumny kompromis by byl Panasonic FZ 38. U ostatnich ultrzoomu bud to strasne"sumi" na konci teleobjektivu nebo treba neumi zvuk pri videu atd. Vyhoda je ze je vse v jednom.
Ja spis zacinam silhat po nejake levne zrcadlovce asi A 200 a k tomu dokoupim objektiv tarmon 75-300(cca 16.5zoom) cenove se budu pohybovat cca 10-12000kc.
Slibuju si od toho ze to nebude na konci zoomu delat velky sum a aberaci.
Pokud by jsi schanel levnou zrcadlovku tak dporucuji mrknout jestli ma stabilizaci, z tech levnych to myvaji jen Sony a Olympus od E520. Levne objektivy stabilizaci nemaji. Zrcadlovka je na moje a troufam si tvrdit i na Tvoje foceni nejlepsi ale nemaji(aspon ty levne videosekvence).
Za cenu 10 000kc se da koupit novy Olympus E420 s dvema objektivy ale bez stabilizace ma to ten druhy objektiv asi 11x zoom. Vhodnejsi by bylo si asi priplatit a koupit asi E520 double kit cca 13 500kc. U Sony se momentalne blbe schani vetsina je vyprodana.
Sorry za dlouhy prispevek ale protoze jsem na tom podobne jato tazatel tak to beru laicky a hodne konkretne.
zavos (12)|17.1.2010 18:07
[quote=Milan Šurkala;4513]Canon SX1 IS - neeee
Canon SX20 IS - radeji ne
Panasonic ZX1 - nac ZX1, kdyz je tu lepsi TZ6 za nizsi cenu? Resp. mnohem lepsi TZ7 za cenu o trochu vyssi?
Olympus mju 9010 - proboha, jen to ne!
Samsung WB1000 - radej ne
Canon SX200 IS - kdyz uz, tak SX120 IS, ale tohle fakt ne :-)

Takže, pokud chces kvalitni kompakt, tak Panasonic LX3 (ale ten ma miniaturni zoom) nebo Canon G11.
Pokud chces nejaky dobre fotici ultrazoom, tak z tech mensich Canon SX120 IS, Panasonic TZ6/TZ7, Fuji F70EXR, spatny neni ani Sony H20. Z vetsich ultrazoomu pak lze doporucit Panasonic FZ28/FZ38.

Rikas, ze chces poradny fotak, ale ocividne v tom mas solidni hokej, takze osobne bych ti doporucil si koupit nektery z tech mensich ultrazoomu, idealne a s manualnim ovladanim expozice (tj. Canon SX120 IS). Je levny, umi uz nejake ty veci a hlavne zjistis, co je dulezite, co jake parametry znamenaji a pokud te to chytne, budes vedet, co od pristiho fotoaparatu cekat.[/quote]

tak to si mi pekne poskrtal...no tak me by nejakej velkej nevadil..ale taky by me nevadilo neco malyho..a pokud jsem tam dal omylem njakel ultrazoom,tak to bylo asi tim, ze tam nikde nebyl popis...

takze bych to asi napsal takhle..jakou zrcadlovku do tech 10k (+- neco) byste doporucili

a jakej zase malej fotak do tech 10k (+- neco) doporucili..asi takhle to bude nejlepsi..
zavos (12)|17.1.2010 18:09
[quote=czmrt;4516] Zrcadlovka je na moje a troufam si tvrdit i na Tvoje foceni nejlepsi ale nemaji(aspon ty levne videosekvence).
.[/quote]

no tak to video..tak to je jasny ze ten fotak musi mit..se zvukem a nejlee v HD kvvalite:)
Milan Šurkala (3381)|17.1.2010 20:26
[quote=czmrt;4516]Ja spis zacinam silhat po nejake levne zrcadlovce asi A 200 a k tomu dokoupim objektiv tarmon 75-300(cca 16.5zoom) cenove se budu pohybovat cca 10-12000kc.[/quote]

Neplet sum a ohnisko :-) 75-300 ma jen 4x zoom, ne 16,5x :-)

[quote=zavos;4521]
takze bych to asi napsal takhle..jakou zrcadlovku do tech 10k (+- neco) byste doporucili
a jakej zase malej fotak do tech 10k (+- neco) doporucili..asi takhle to bude nejlepsi..[/quote]

Ze zrcadlovek bych v nejnižší třídě volil asi Pentax K-x. Ma velmi kvalitní snímky, setový objektiv údajně také není nejhorší. Canon a Nikon mají v této třídě spíše starší ořezávátka (technologicky a koncepčně starou zrcadlovku zpravidla se starým čipem - hlavně Nikon se svou D3000), ale ani tak nejde o špatné fotoaparáty (Canon EOS 1000D, Nikon D3000). Sony má Alphu 230, která se moc nepovedla a Olympusy mají sice výhodu v nízké ceně, ale nefotí až tak kvalitně a příslušenství patří k nejdražším.

Z těch kompaktů již zmíněná LX3 od Panasonicu nebo G11 od Canonu (znatelně lepší než G10), případně ultrazoom Panasonic FZ38. A pak již zmíněné malé ultrazoomy Canon SX120 IS, Panasonic TZ6/TZ7, Fuji F70EXR, Sony H20 a neměl bych zapomenout ani na FUji F200EXR.

Pokud si vybereš něco z těchto fotoaparátů, neuděláš chybu. Teď jde jen o to, jak velký fotoaparát jsi maximálně ochoten tolerovat, jaká chceš ohniska, jaká kvalita fotografií je už pro tebe dostačující, zda chceš manuální nastavení expozice a další. A podle toho to vytřídit.
zavos (12)|18.1.2010 12:52
HimiX (187)|18.1.2010 13:04
To co jsi vybral nejsou zrcadlovky, ale ultrazoomy... vis jakej je rozdil mezi ultrazoomem a zrcadlovkou?

[quote=Milan Šurkala;4529]
Ze zrcadlovek bych v nejnižší třídě volil asi Pentax K-x. Ma velmi kvalitní snímky, setový objektiv údajně také není nejhorší. Canon a Nikon mají v této třídě spíše starší ořezávátka (technologicky a koncepčně starou zrcadlovku zpravidla se starým čipem - hlavně Nikon se svou D3000), ale ani tak nejde o špatné fotoaparáty (Canon EOS 1000D, Nikon D3000). Sony má Alphu 230, která se moc nepovedla a Olympusy mají sice výhodu v nízké ceně, ale nefotí až tak kvalitně a příslušenství patří k nejdražším.
[/quote]

Hele pentax je sice v pomeru cena vykon... sam ho mam..., ale uz bych vzal Canon. Ne snad, ze by fotil lepe nez pentax, ale protoze se na canon da koupit mraky skel a prislusenstvi, ktery na pentax treba vubec neexistujou a nebo jsou jako bazarove... nedostupny...
Kdyz prijdu treba do FotoSkoda... mrknu na vytrynku a canon a s fleku bych si koupil pet skel... U pentaxu tam mam na vyber to co mam a pak par starej rachotin...
czmrt (5)|18.1.2010 14:14
Ano, mate pravdu. Teleobjektiv nemuze sumet ale muze aberovat. Co se tyce toho optickeho zoomu je samozrejme 4 nasobny. Vychazel jsem z prepoctu od nejsirsiho ohniska pokud by tam byl sirokouhly objektiv. Pouzivy se nasobek krop, proto ten zoom cca 16x. Psal jsem ze to beru hodne konkretne a laicky. Tak se nebudem doufam chytat za slovicka.
Milan Šurkala (3381)|18.1.2010 17:49
[quote=czmrt;4543]Ano, mate pravdu. Teleobjektiv nemuze sumet ale muze aberovat. Co se tyce toho optickeho zoomu je samozrejme 4 nasobny. Vychazel jsem z prepoctu od nejsirsiho ohniska pokud by tam byl sirokouhly objektiv. Pouzivy se nasobek krop, proto ten zoom cca 16x. Psal jsem ze to beru hodne konkretne a laicky. Tak se nebudem doufam chytat za slovicka.[/quote]

No já hlavně, ať se tento blud nešíří dál, proto je tam i ten smajlík, nemyslel jsem to zle :-)
zavos (12)|18.1.2010 19:40
pls dival ses na ty fotaky co sem tady ese postoval??

takze ten Pentax cos tady daval se mi zda asi nejlepsi..a pokud budu chtit ten namel tak asi ten panasonic no.

jak tay nekdo psal ze radeji koupit canon..diky tem veci co se daji dokoupit navic..tak ja praveuz nechci do otho fotaku dal vrazet penize..
Filcka (300)|18.1.2010 21:00
[quote=HimiX;4541]
U pentaxu tam mam na vyber to co mam a pak par starej rachotin...[/quote]

Co skučíš? Od Pentaxu můžeš mít ty nejlepší pancáky na světě, to ti Canon nenabídne. :D :D :D
pavel_p (151)|18.1.2010 21:39
[quote=Filcka;4550]Od Pentaxu můžeš mít ty nejlepší pancáky na světě[/quote]
Nejsu si zrovna jistej, jestli člověk co vůbec netuší co chce ocení nemožnost zoomu nebo se pohrne do investice za víc objektivů. Ještě se na něj lidi masakrovaní tím, že víc X = lepší foťák budou dívat jak na vola, až jim půjčí foťák a začnou hledat zoom.
Filcka (300)|18.1.2010 22:39
[quote=pavel_p;4551]Nejsu si zrovna jistej, jestli člověk co vůbec netuší co chce ocení nemožnost zoomu nebo se pohrne do investice za víc objektivů. Ještě se na něj lidi masakrovaní tím, že víc X = lepší foťák budou dívat jak na vola, až jim půjčí foťák a začnou hledat zoom.[/quote]

Já jsem nereagoval na toho člověka co neví co chce, ale na Himixe - Pentaxistu... A to že Canon nedělá pancáky je fakt (se všema těma pitomostma okolo optické stabilizace by to už nebyl pancák :D :D :D )
zavos (12)|19.1.2010 00:21
ten pentax nema zooom??
stalak (162)|19.1.2010 01:24
[quote=czmrt;4516]No ja na to nejsem o moc lepe. Taky laboruju co koupit. Tebe asi obycejny maly kompakt stacit nebude. Bud ultrazoom nebo jak tady nekdo psal tak zrcadlovku. Prohlizel jsem tady a porovnaval ultrazomy nekolik dni a rozumny kompromis by byl Panasonic FZ 38. U ostatnich ultrzoomu bud to strasne"sumi" na konci teleobjektivu nebo treba neumi zvuk pri videu atd. Vyhoda je ze je vse v jednom.
Ja spis zacinam silhat po nejake levne zrcadlovce asi A 200 a k tomu dokoupim objektiv tarmon 75-300(cca 16.5zoom) cenove se budu pohybovat cca 10-12000kc.
Slibuju si od toho ze to nebude na konci zoomu delat velky sum a aberaci.
Pokud by jsi schanel levnou zrcadlovku tak dporucuji mrknout jestli ma stabilizaci, z tech levnych to myvaji jen Sony a Olympus od E520. Levne objektivy stabilizaci nemaji. Zrcadlovka je na moje a troufam si tvrdit i na Tvoje foceni nejlepsi ale nemaji(aspon ty levne videosekvence).
Za cenu 10 000kc se da koupit novy Olympus E420 s dvema objektivy ale bez stabilizace ma to ten druhy objektiv asi 11x zoom. Vhodnejsi by bylo si asi priplatit a koupit asi E520 double kit cca 13 500kc. U Sony se momentalne blbe schani vetsina je vyprodana.
Sorry za dlouhy prispevek ale protoze jsem na tom podobne jato tazatel tak to beru laicky a hodne konkretne.[/quote]

Olympus má kamarádka,E520 fotky dělá určitě lepší jak kdejaký ultrazom,ale byla by raději kdyby ho nekoupila,při horším světle dost šumí,málo ostřících bodů (jen 3) takže fotit rychle se pohybující lidi,předměty také nic optimálního.Ne že bych to chtěl vyloženě hanět,ale jsou tu jistá omezení. Jinak zase dobrá cena,malé rozměry.Záleží co se od toho konkrétního zrcadla bude očekávat a jestli to dokáže splnit dle představ.Kamarádka šlápla vedle ;) Je už ale pokročilejší fotografka.
focusx (76)|20.1.2010 10:26
Kup si Sony A230 set. Mají ho v Datartu právě v akci za 10,9t. Kč a dávají k tomu externí blesk Sony v ceně 3,2t.Kč. Takže ti vyjde na 7,7t.Kč a budeš mít kvalitní foťák s rychlým AF a super objektivem, setové objektivy od Sony jsou jedny z nejlepších. Jakýkoliv kompakt a superzoom i za 15t. Kč se zrcadlovce nepříblíží ani na kilometr co se týká kvality fotek a rychlosti :)
HimiX (187)|20.1.2010 11:21
[quote=Filcka;4550]Co skučíš? Od Pentaxu můžeš mít ty nejlepší pancáky na světě, to ti Canon nenabídne. :D :D :D[/quote]

Co je pancak???
zavos (12)|20.1.2010 11:51
Ta zrcadlovka Pentax nema zoom,ze??to si clovek asi bude muset dokoupit ne..?
Milan Šurkala (3381)|20.1.2010 15:43
[quote=focusx;4573]Kup si Sony A230 set. Mají ho v Datartu právě v akci za 10,9t. Kč a dávají k tomu externí blesk Sony v ceně 3,2t.Kč. Takže ti vyjde na 7,7t.Kč a budeš mít kvalitní foťák s rychlým AF a super objektivem, setové objektivy od Sony jsou jedny z nejlepších. Jakýkoliv kompakt a superzoom i za 15t. Kč se zrcadlovce nepříblíží ani na kilometr co se týká kvality fotek a rychlosti :)[/quote]

Tak zrovna Sonymu A230 se kvalitou fotek profesionální kompakty Canon G11 nebo Panasonic LX3 přiblíží až nechutně blízko. To Sony je takhle možná cenově výhodné, ale jinak je to jedna z nejhorších low-end zrcadlovek, které lze koupit. A ten 18-55mm od Sony taky není zrovna žádný převratný objektiv. Naopak 55-200mm Sony je skvělý kousek skla, ten se jim už povedl výborně.
czmrt (5)|20.1.2010 19:55
Kdyz uz tady probirate zrcadlovky, jak je na tim takova Sony A300? Nikde na internetu nemuzu najit recenzi.
Filcka (300)|21.1.2010 19:04
[quote=zavos;4575]Ta zrcadlovka Pentax nema zoom,ze??to si clovek asi bude muset dokoupit ne..?[/quote]

[quote=HimiX;4574]Co je pancak???[/quote]

To si, chlapi, děláte wemena, ne? :D :D :D

Zavos: Zrcadlovka je foťák, který umožňuje výměnu objektivů, takže si na něj můžeš našroubovat jaký objektiv chceš - objektivy "bez zoomu" mají obyčejně míň optických vad než širokorozsahové zoomy, poznání ale přichází až časem... :p

Himix: Pancake objektiv - vulgo pancák :) Na Pentax třeba toto: http://www.oehling.cz/inshop/objektivy-pentax/pentax-smc-da-40-2-8-limited-edition-%5Bid-156279%5D.html
zavos (12)|21.1.2010 19:29
aha takze kdyz si koupim ten pentax..tak si pak budu muset dokoupit objektiv se zoomem..aha..diky
Filcka (300)|21.1.2010 19:37
[quote=zavos;4592]aha takze kdyz si koupim ten pentax..tak si pak budu muset dokoupit objektiv se zoomem..aha..diky[/quote]

U zrcadlovek si muzes koupit samostatne telo a bud k nemu v setu objektiv za (relativne) maly peniz nebo si muzes samostatne koupit rovnou takovy objektiv jaky chces. Nejlepsi kresbu na fotce a minimalni chromatickou aberaci ti ale poskytnou objektivy s pevnym ohniskem - bez zoomu.
focusx (76)|21.1.2010 22:08
SonyA230 je naopak jednou z nejkvalitnějších zrcadlovek :) Má lepší výstup než Canon 500D :D . Sony A230 získal za kvalitu fotek 99 bodů ze 100 možných a např. Canon 500D jen 91 bodů:
http://www.pcwelt.de/index.cfm?pid=942&op=l
Milan Šurkala (3381)|22.1.2010 15:07
[quote=focusx;4596]SonyA230 je naopak jednou z nejkvalitnějších zrcadlovek :) Má lepší výstup než Canon 500D :D . Sony A230 získal za kvalitu fotek 99 bodů ze 100 možných a např. Canon 500D jen 91 bodů:
http://www.pcwelt.de/index.cfm?pid=942&op=l[/quote]

To by mě zajímalo, kde na to přišli. Když se podívám na výsledky, které mi při testu podávala 500D a A230, tak Sony mělo výrazně horší kvalitu obrazu (silný šum a silné odšumění -> ztráta detailů).
focusx (76)|22.1.2010 17:11
:) Milan Šurkala - třeba se inspirovali tvými zjištěními: "Má to hodně MPx a určitě to bude šumět" + "Čipy CMOS šumí víc než CCD" :) S tím s tebou všichni souhlasíme a protože Sony A230 má větší čip a méně MPx než Canon 500D .......:D
Milan Šurkala (3381)|22.1.2010 18:26
[quote=focusx;4606]:) Milan Šurkala - třeba se inspirovali tvými zjištěními: "Má to hodně MPx a určitě to bude šumět" + "Čipy CMOS šumí víc než CCD" :) S tím s tebou všichni souhlasíme a protože Sony A230 má větší čip a méně MPx než Canon 500D .......:D[/quote]

Nicméně praxe je praxe :-D Nedávno sem se díval na výsledky nových 14mpx kompaktů Sony a byl jsem docela mile překvapen, jak koukatelné fotografie to dává. Zejména když si vzpomenu, co za šílenosti lezou z některých 12MPx fotoaparátů téže značky.
pavel_p (151)|23.1.2010 21:56
[quote=Filcka;4593]U zrcadlovek si muzes koupit samostatne telo a bud k nemu v setu objektiv za (relativne) maly peniz nebo si muzes samostatne koupit rovnou takovy objektiv jaky chces. Nejlepsi kresbu na fotce a minimalni chromatickou aberaci ti ale poskytnou objektivy s pevnym ohniskem - bez zoomu.[/quote]
Spíš vidím jako výhodu přenositelnost a pohotovost. Většina lidí nemá chuť tahat denně foťák, který se nevejde do obyčejné tašky přes rameno. Foťák s pevným ohniskem ohniskem je furt lepší než žádný foťák. Ale kompakt je na takové použití taky vhodný...dle preferencí a finančních možností.
zavos (12)|24.1.2010 23:37
tak ten pentax sjem zavrhnull..bych musel dokupovat veci a to uz ne..takze zustava panasonic nebo ten canon...kazdej ma pro me svoje plus a minus..a tak sem nasel jeste tohle

http://www.hifishop.cz/digitalni-kompakty/fujifilm-finepix-s200exr

co na to rikate??
Milan Šurkala (3381)|25.1.2010 10:38
[quote=zavos;4621]tak ten pentax sjem zavrhnull..bych musel dokupovat veci a to uz ne..takze zustava panasonic nebo ten canon...kazdej ma pro me svoje plus a minus..a tak sem nasel jeste tohle

http://www.hifishop.cz/digitalni-kompakty/fujifilm-finepix-s200exr

co na to rikate??[/quote]

No předchůdce S100FS mi přijde trochu lepší. Lepší rozsah ohnisek, výklopný displej. Na druhou stranu S200EXR má lepší výdrž na baterii (u S100FS opravdu tragédie), údajně má mít i přes parametricky stejný objektiv trochu menší aberaci (opět velký problém předchůdce). Rozhodně z ultrazoomů dostaneš nejkvalitnější snímky někde na polovině cesty mezi kompakty a zrcadlovkami, čip je prostě velmi kvalitní. Problém bude spíše v objektivu, ty má Fuji většinou takové trochu divné. Musíš počítat s velkou hmotností a rozměry (na úrovni těch zrcadlovek). Výhodou je manuální ovládání zoomu, je velká škoda, že to dnešní ultrazoomy nemají.
czmrt (5)|26.1.2010 16:14
Ahoj, potreboval bych poradit. Uz jsem si chtel koupit Olympus E 520 tele double kit

http://www.megapixel.cz/olympus-e-520-tele-double-zoom-kit
a pak jsem v recenzi od podobneho webu zjistil ze je to vhodne akorat pro nenarocne rodinne aktivity. Konkretne recenzent tam pise ze se stim neda fotit kratsim casem jak 1/500. Pry si jinac musi clovek hodne priplatit. Rad chodim na letecke dny a podobne tak se ptam predem abych ze sve prvni opravdove zrcadlovky zklaman. Neco podobneho by me dle znameho cekalo i u Sony A200 +tarmon 75-300. Jak to teda je.
dzou (4)|27.1.2010 11:06
czmrt
Pro Tebe Zrcadlovka není vhodná. Přečetl jsem si tu recenzi a musim s Ondřejem Neffem souhlasit. Takto velký teleobjektiv není vhodný na sportovní focení nebo jak píšeš letecký den a musel by sis skutečně hodně připlatit. Ultrazoomem si také moc nepomůžeš ten Ti kolikrát ani při času jak píšeš 1/500 a víc ani nezaostří.
busy (782)|27.1.2010 21:21
[quote=czmrt;4628]http://www.megapixel.cz/olympus-e-520-tele-double-zoom-kit
a pak jsem v recenzi od podobneho webu zjistil ze je to vhodne akorat pro nenarocne rodinne aktivity. Konkretne recenzent tam pise ze se stim neda fotit kratsim casem jak 1/500.[/quote]

Podla technickych parametrov E520 umoznuje najkratsi cas uzavierky 1/4000 sec (ako vecsina beznych low-end zrkadloviek). Pouzity objektiv s tym nema nic, je to vlastnost tela ako takeho.
dzou (4)|28.1.2010 13:34
To busy:
Ano, jistě. Jeho ale spíše zajímalo jestli vyfotí i něco časem kratším než 1/500. Pokud by řekněme fotil na leteckým dnu letící letadlo tak prostě nemá nárok(aspoň ve většině případu).
czmrt (5)|28.1.2010 15:51
Diky dzou kaslu na zrcadlovku s teleobjektivem.