Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Poradte fotak do 4-6 tisic

previtus (2)|17.1.2010 18:36
Prosím, poraďte mi digitální foťák, který by byl relativně dobrý, i přes nízkou cenovou kategorii. Asi to bude poněkud tězké ;).

- měl by to být zástupný foťák pro případy, kdy někdo z naší rodiny odjede s digitální zrcadlovkou pryč a nastane potřeba fotit

- na starém digitálním foťáku (který se už s námi rozloučil :D) mě nejvíc štvala pomalost, než se umožní focení po otevření krytky a ještě delší čas, než to zareagovalo na spoušt

- radši kvalitu fotky na úkor videa - kameru nepotřebuju ;)

- a pokud možno aby šlo o nějaký "značkový" foťák - nemyslím tím to, že bych propadal trendu "Jména", ale aby měl v Praze servis a aby byl ověřeně dobrý (prostě ne cosi neznámého z Austrálie (třeba - nechci urazit Australany!) :D)

Předem děkuji ...
Milan Šurkala (3381)|17.1.2010 20:09
Z těch menších např. Panasonic FS62. Překvapivě dobrá je kategorie malinkých ultrazoomů jako Canon SX120 IS, Panasonic TZ6, Fuji F70EXR, případně ještě Sony H20. S cenou se do šesti tisíc většinou vejdete, u Panasoniců pak může chybět manuální režim expozice (ten mají jen v noci, manuálně 15, 30 nebo 60 sekund). Ostatní fotoaparáty mají manuální nastavení expozice ve standardu (některé i prioritní režimy).
focusx (76)|18.1.2010 22:05
Doporučuji Kodak Z915. Stojí teď v Datartu 2,9t. Kč. Má 10x zoom, dobrých 10MPx, slušný výstup a plný manuál, reakci na spoušť blížící se zrcadlu a dokonce histogram :) Za tu cenu to nejlepší na trhu.
previtus (2)|19.1.2010 18:39
Děkuji za všechny rady! Koupim, az budou penizky :). Na webu datartu jsem Z915 už nenašel - asi to byla jen dočasná sleva.
focusx (76)|20.1.2010 10:08
Mají ho v Datartu pořád, je v akci za 2,99t. Kč. Má dokonce živý histogram :) V Praze je k mání na Smíchově U Anděla v tom centru a pak na Černém Mostě.