Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: Jaký fotoaparát do 8000kč

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zdravím, jak už titulek naznačuje, chtěl bych si koupit kompaktní fotoaparát do 8000Kč. Poněvadž moc nerozumím foťákům, potřeboval bych poradit. Jak sem se tak koukal, docela by se mi líbily 2 foťáky. Jeden je panasonic fx500 a druhý je olympus 1030SW. Poraďte co vy na to??? Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No ale předně by bylo dobré uvést nač fotoaparát chceš používat, co jsou tvé priority a podobně. Jinak, ať jsou tvé priority jakékoli, z těchto fotoaparátů je lepší Panasonic. Jednak je rychlejší (má výkonný procesor Venus Engine IV), dále to není stylový kompaktík s objektivem napravo nahoře, což způsobí hafo fotografií s prstem v rohu. Panasonic dále nabízí 5× násobný zoom v rozsahu 25 - 125 mm, tedy od pořádně širokého úhlu (i když 28mm Olympusu je také dost širokoúhlých). Velikost čipu a rozlišení mají oba stejné. Panasonic má mnohem lepší světelnost na nejširším ohnisku, Olympus zase na nejdelším. Nicméně si myslím, že při ohnisku 102 mm (maximum Olympusu) bude mít Panasonic podobnou světelnost. Dále, Panasonic má optickou stabilizaci a větší rozsah expozičních časů. Podporuje levnější a rychlejší SDHC karty na rozdíl od předražených a pomalých xD karet. Oba fotoaparáty jsou napájeny Li-Ion akumulátory. Jedinou výhodu modelu 1030SW vidím v supermakru od 2 centimetrů. Já bych vzal FX500. Tedy s menším dodatkem. Totožné specifikace má Panasonic FX37 (zatím jsem nepřišel na rozdíl), který stojí o 1500Kč méně. To stojí za úvahu.

Občasný diskutér Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Zkoukni tohle: Panasonic TZ5

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Díky za nápady, mě na tom olympusu zaujalo, že je vodotěsnej do vody a tak... jinak ještě musím popřemýšlet, co a jak, jinak jaký fotoaparát byste si vybrali vy do 8000kč??? Díky

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Viz post 3

Pravidelný diskutér Avatar uživatele dkas
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Citace Původně odesláno od fbrabec Zobrazit příspěvek
    Díky za nápady, mě na tom olympusu zaujalo, že je vodotěsnej do vody a tak... jinak ještě musím popřemýšlet, co a jak, jinak jaký fotoaparát byste si vybrali vy do 8000kč??? Díky
    Foťák do vody je príma, ale jeho optika stojí dost za prd. Prostě je to spíš marketingovej tah, ale někdy se může hodit, například když jsme šli před časem Canyoning, měli jsem ho s sebou a nějaký fotky docela dobrý. Ale bylo jich jen pár...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

A má cenu přemýšlet i o jiných firmách než o panasonicu nebo sony?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Citace Původně odesláno od fbrabec Zobrazit příspěvek
    A má cenu přemýšlet i o jiných firmách než o panasonicu nebo sony?
    Určitě Třeba Canonem a Nikonem nic nezkazíš

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Co se týče značek, tak zatím nejlépe se mi osvědčil Canon. Na dalších místech v těsném závěsu to jsou Panasonic, Nikon. Mezi velmi dobré fotoaparáty patří také Sony a Fuji. Méně spokojený jsem zatím se značkami Samsung, Olympus a BenQ. Nicméně rozhodně nelze hodnotit fotoaparáty jen dle značky, každý výrobce má dobré i horší fotoaparáty. Sám jsem zvědav na další recenzované kousky, doufám, že se někteří polepší.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Z těhle jednoznačně ten Nikon. Je to pravá zrcadlovka. Jediný, co může vadit je, že to je zrcadlovka, tudíž je to trochu náročnější na používání. Ale zase se to dá rozšiřovat a pak už jen kupovat nový tělo třeba

Pak stojí za to, pořádně si vybrat značku, protože co člověk jednou koupí, u toho povětšinou zůstává...

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

No, ten Nikon je za ty prachy supr, ale... Když se podívám na post 1, tazatel IMHO není zkušeným fotografem a asi by byl ze zrcadlovky alespoň zkraje, dost nešťastný. Přeci jenom, focení s DSLR už chce nějaké kvantum zkušeností. Spíš z těch tří bych dal tu Fujinu. Tazatel ale IMHO chce čistý kompakt. Myslím i velikostně.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

No jo, jen sem chtěl ukázat že nemusí kupovat jen komapkt. Podle mého je kompakt za 8000kč vyhození peněz a bohatě stačí za 4-5 tisíc. Ale pokud chce kompakt tak
    http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-tz5

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    No, ten Nikon je za ty prachy supr, ale... Když se podívám na post 1, tazatel IMHO není zkušeným fotografem a asi by byl ze zrcadlovky alespoň zkraje, dost nešťastný. Přeci jenom, focení s DSLR už chce nějaké kvantum zkušeností. Spíš z těch tří bych dal tu Fujinu. Tazatel ale IMHO chce čistý kompakt. Myslím i velikostně.
    Já bych zase raději volil Sony (alespoň dle papírových hodnot, ani jeden fotoaparát jsem v ruce bohužel neměl). Docela mě na S2000HD štve ta hrůzostrašná světelnost a krátké rozsahy expozičních časů končící na pouhých 4 sekundách!

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Canon IXUS 870IS. Ohnisko 28-112mm. Cenově se bohatě vejde.
    http://www.megapixel.cz/canon-ixus-870-is

Podobná témata

1. Kompakty: Jaký fotoaparát?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 22-08-2014, 11:37
  2. Jaký fotoaparát vybrat
    Od Josef Štefánek v sekci Kompakty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-05-2013, 10:14
  3. Jaký fotoaparát s EVF