Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Příprava na fotografování.

Petrbike (32)|8.2.2010 17:04
Jakou kdo provádíte přípravu na fotografování? Plánujete nějaký projekt dlouho dopředu, nebo třeba čekáte dny i týdny na dobré světlo?
Je jisté, že náhoda přeje připraveným a tak je vhodné mít kameru stále po ruce. Ale je hodně situací, kdy je třeba určité přípravy a nebo trpělivosti při čekání na dobré podmínky, aby výsledek stál zato.
Myslím že by bylo zajímavé a poučné pro mnohé, kteří zde publikují, kdyby se dozvěděli, jak to zkušenější dělají.
Příliš mnoho fotek zde je ve stylu - moc nekoukej a cvakej. Udělat pár kroků do hlubokého sněhu pro lepší pohled? - brr, kdo by tam lezl. Že je to ráno lépe nasvícené? - ale kdo by měl ráno čas, ve stínu to je taky vidět. .... atd
piter (146)|9.2.2010 11:15
no...ja som zistil, ze sa nedaju spajat vylety s fotovyletmi.
priklad: ked sa idem so zenou previest na motorke a vezmem aj fotak, tak stojim kazde 2 km a snazim sa robit fotku. to nam vydrzi tak 5 fotiek, potom je uz celkom vidno, ze to zenu otravuje a zostane to pri motovylete bez fotenia a ja pri peknych sceneriach len nadavam do prilby.
skusil som naplanovat fotenie pri vychode slnka (moje posledne fotky) a prekvapilo ma ako dobre sa foti ked si to trochu premyslim - privstanem si koli svetlu a tienom, idem sam, mam cas na kazdu fotku kolko potrebujem...ja si myslim ze to je na tych fotkach aj vidno.
takze suma sumarum mas recht, treba rozmyslat aj pred fotenim, aj ked vzdy to nejde.
pavlino_69 (7)|26.5.2010 10:33
Se špatnou slučitelností výletu a fotovýletu mohu jen souhlasit i když jsem v životě neabsolvoval víc jak 1-2 fotovýlety a vše co jsem nafotil mám z výletů. Takže spíš odolávám nevoli manželky či kamarádů, kteří musí občas čekat, až je doženu a smažu tím zpoždění z popocházení při hledání vhodného záběru. Na to si zatím vystačím s tvrzením "jen si vzpomeň jak se ti minule fotky líbili a bez toho odbíhání by to nešlo". Ale fotovýlet je zajimavá myšlenka, ale pro mně zatím spíš na focení blízkého okolí. Momentálně si neumím představit, že by mi rodina "zkousla" to, že ji nechám doma a odjedu na 3 týdny třeba do Norska, kde jsme byli loni všichni a kde jsem nafotil nádhernou přírodu. (a snad i hezké fotky) :-).
stalak (162)|26.5.2010 12:29
Fotit vyrážím výhradně sám a nebo s někým kdo také fotí a ví co to zabere času a příprav.Na makro žádné přípravy nepotřebuji,sednu na kolo a zastavím u louky,jediné co si pohlídám je slunce kvůli přepalům,tu je i ta výhoda že může být zataženo a makro se povede také.Krajinky,přehrady a vůbec podobné věci včetně budov si někdy "zmonitoruji"nacvakám a pak se třeba vracím.Určitě si i naplánuji kam bych se chtěl podívat a fotit.Procházím si momentálně řeku Doubravu,chci zkusit západ slunce z vyhlídky Štikov,zajet autem do Poličky,mého rodiště.Hodně záběrů se mi ale do cesty "připlete"i náhodou a tak fotím hned,protože všechnu mojí (malou a skladnou)fototechniku mám pořád u sebe.
Tchutcho (186)|28.5.2010 20:33
Já taky nic neplánuju.Prostě to příjde tak nějak samo,najednou nějakej impulz a razím.Tašku se vším mám vždy po ruce,takže se jen zbalím a jdu.Někdy jsem i takovej "blázen",že ráno vztanu a první co je,tak pohled do okna a hodnotím světlo a hned s tím světlem se mi vybavují místa na focení a jak by se tam a si fotilo a pak už mě doma prostě nikdo neudrží.Někdy i vyrazím s kámošem,to ho prostě vytáhnu z postele a jdeme.On má nápad,já mám nápad,dáme to dohromady a nakonec je z toho třeba parádní focení,i když to většinou zakončíme v hospůdce,ale i to má svoje pozitiva.