reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Struktura fotografické galerie

22.10.2008 02:11
Karel PolívkaNejprve se podíváme na strukturu hlavní stránky galerie:
1. Lišta odkazů fóra a galerie
2. X nejnovějších fotografií v galerii – ze všech sekcí
3. Tematické sekce – pro přidávání fotek dle tématiky
4. Sekce soutěže FotoVýzva
5. Další sekce – Vtip, Z námi testovaných fotoaparátů, Skládka fotoodpadu
6. X náhodných fotografií z galerie – ze všech sekcí
7. Stručná statistika galerie – obsahuje údaje o uživatelích nacházejících se právě v galerii (uživatelé přítomní na fóru se nezapočítávají).

Pravidla přidávání fotek do galerie jsou v seznamu pravidel pod logem serveru v horní liště.


Propojení fóra a galerie

Boxík fotogalerie na homepage fóra – v horní části homepage fóra jsou náhledy nejnovějších fotek.


V profilech záložka galerie – záložka "Galerie" obsahuje informace o aktivitě uživatele v galerii.
V profilech náhodná fotografie – pokud má uživatel v galerii nějaké fotky, bude se v pravé části jeho profilu zobrazovat náhodně některá z nich.
Odkaz na fotografie v příspěvcích – pokud má uživatel v galerii nějaké fotky, bude v každém jeho příspěvku na fóru pod avatarem uveden jejich počet odkazující na jejich seznam.
Odkaz na fotografie po kliknutí na jméno – pokud má uživatel v galerii nějaké fotky, zobrazí se po kliknutí na jeho jméno u příspěvků v dolní části položka "Zobrazit fotografie v galerii" odkazující na jejich seznam.
Odkaz na fotografie v seznamu uživatelů – v seznamu uživatelů (zahrnuje pouze ty, kteří napsali aspoň 1 příspěvek) je u každého sloupec s odkazem na jeho fotografie (momentálně zde není vazba na to, zda někdo v galerii fotografie skutečně má nebo nikoli).


Hodnocení fotografií

Přímo pod fotografií je možnost ji bodově ohodnotit.Po kliknutí na "Hodnocení fotografie" se zobrazí menu s možností volby od 1 do 5 hvězdiček:Pro zařazení mezi nejlépe hodnocené fotky z celé galerie je vedle vysokého bodového hodnocení třeba, aby měla fotka minimálně 3 hlasy.


Další info a komentáře

Pak následuje popis fotky (od autora) a editor pro napsání komentáře. Pokud se žádný komentář nezobrazuje, znamená to, že fotku dosud nikdo nekomentoval.

V pravém sloupci jsou informace o fotce, EXIF informace, odkaz na fotku pro případní do fóra, odkazy pro sdílení na sociálních sítích a přehled posledních návštěvníků fotky.


Úpravy a smazání fotografie

Pokud budete chtít vyměnit svou fotku za upravenou verzi nebo ji smazat (pokud to daná sekce umožňuje, viz pravidla), klikněte na stránce s fotkou v pravém spodním rohu na Možnosti fotky .

V nabídce možností zvolte Upravit fotografii . Zobrazí se nový formulář a ve spodní části pravého sloupce budete moci fotografii smazat. Kromě toho ji budete moci vyměnit za jinou, otočit, zrcadlit, změnit její název, sekci, popis, klíčová slova nebo poznámky.