Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Prosím o radu

82lucka (4)|17.2.2010 21:34
Ahoj všichni,
moc vás prosím o pomoc při výběru fotoaparátu.
Už dlouho chci vyměnit dosluhující Olympus camedia c720, ale po dlouhém pročítání recenzí vždy koupi odložím.
Fotím převážně rodinné fotky, na dovolené, přírodu,sport,makro. Přemýšlím o koupi nějakého ultrazoomu. Malé kompakty se mi moc nelíbí, mám pocit, že je není za co držet, na druhou stranu nechci tahat něco těžkého, na zrcadlovku se zatím moc necítím.
Chtěla bych, aby měl foťák dobrou kvalitu fotek, o video mi moc nejde,delší výdrž,hledáček,líbí se mi výklopný displej (ale není bezpodmínečně nutný),snadné menu, cena do 10tisíc.

Z toho, co jsem zatím pročetla a prohlídla, se mi líbí:
Canon Powershot sx20is
Nikon P100 - nový - ještě se neprodává a může mít "své mouchy"
Nikon L110 - platí totéž
Panasonic fz38
eventuelně Fuji finepix S2000HD

Vím, že se tady obdobné dotazy neustále opakují, ale prosím vás tímto o trpělivost a o vaše názory a tipy.Díky moc.Lucka
busy (782)|17.2.2010 22:08
FZ38 je dobra volba, ale pokial video nie je podstatne, tak doporucujem dat do vyberu aj starsi FZ28, ktory ma menej megapixelov a tym aj o kusok cistejsi obraz na vyssich ISO.
v.koutensky (5)|18.2.2010 00:14
souhlasne mrucim s kolegou :-) i kdyz jsem postizen tim ze fz28 jsem vlastnil, ty ostatni jsem v ruce nemel
petnek (75)|18.2.2010 00:35
I já dávám hlas FZ28. Při srovnávání parametrů uvedených modelů vychází nejlépe. Jak zde již bylo napsáno, díky menšímu rozlišení budou snímky čistší. Krom toho má podporu formátu RAW, takže je tu jistý předpoklad pro ještě lepší fotografie.
82lucka (4)|19.2.2010 22:49
Díky moc za vaše tipy. Chtěla bych se ještě zeptat,jak je to s LCD displejem a pozorovacími úhly fz28? V několika recenzích jmenovali displej jako mínus, je na tom fz38 lépe?Díky
Milan Šurkala (3381)|20.2.2010 14:56
[quote=82lucka;4971]Díky moc za vaše tipy. Chtěla bych se ještě zeptat,jak je to s LCD displejem a pozorovacími úhly fz28? V několika recenzích jmenovali displej jako mínus, je na tom fz38 lépe?Díky[/quote]

FZ38 je na tom znatelně lépe, stále to ale není optimální. Rozhodně se ale už dá dobře používat.