Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Poradíte mi čím fotit?

Dubhe II (3)|24.2.2010 16:08
Zdravím vás. Vlastním zrcadlovku Olympus E330 s obj. Leica 14-50/2.8-3.5. a Olympus 40-150. Chtěl jsem to vše vyměnit za nějaký slušný kompakt (třeba Canon G11), protože zrcadlo pořád sebou netahám a naskytne se, že zrovna něco spatřím co vyfotit. Ten kompakt bych mohl mít stále u sebe.....ale......neudělám chybu ?? Bude ten kompat podávat aspoň podobné výsledky jako to zrcadlo E330 ??? Děkuji
Petrbike (32)|24.2.2010 16:37
Vyměnit to, není chyba - ale totální nesmysl. Jestliže tedy myslíš fotografování jen trochu vážně, a jde ti o skutečně kvalitní snímky. Kompakty dělají líbivé fotky, ale to je vše. Jejich bariéry, ať už šumové, či v cloně .... jsou fatální. Samozřejmě se lépe nosí, ale zrcadlovka se do speciálního batohu také lehce vejde.
focusx (76)|24.2.2010 18:26
Za pár týdnů si budeš moct koupit Sony NEX, je to kompakt s APS-C čipem a s plackou objektivem bude velký asi jako G11, ale bude mít mnohem kvalitnější výstup.
piter (146)|24.2.2010 20:08
pred par minutami som pod tvojou fotkou napisal ze mas asi dobre sklo... a fakt som si predstavoval masinu, nie olympus (nic proti olympusu, nikdy som nijaky nemal a jednoducho som ovplyvneny tym co citam). myslim ze menit za kompakt je volovina. skor dokupit kompakt, ale nejaky dobry, nieco ako spomina focusx. aj ked neviem aka je cena...
a ako vravi Petrbike, kvalitny fotoruksak vyriesi situaciu omnoho lacnejsie, myslim (a dufam :) )
mimochodom myslim, ze si sa netrafil do dobrej sekcie fora... tvoj problem nema s galeriou nic spolocne.
Dubhe II (3)|24.2.2010 21:36
Tak asi nechám svůj Olympus E330 s obj. leica 14-50 a spíše koupím nějaký ten fotobatoh. Dost používám filtry a tak jsem si říkal jak to asi bych řešil s kompaktem.........no zrcadlo vítězí !!!!!
pavel_p (151)|24.2.2010 21:54
[quote=Petrbike;4998]Vyměnit to, není chyba - ale totální nesmysl. Jestliže tedy myslíš fotografování jen trochu vážně, a jde ti o skutečně kvalitní snímky. Kompakty dělají líbivé fotky, ale to je vše. Jejich bariéry, ať už šumové, či v cloně .... jsou fatální. Samozřejmě se lépe nosí, ale zrcadlovka se do speciálního batohu také lehce vejde.[/quote]
Je to trochu přehnané, ale v základě souhlasím. Zase pokud je hodně světla a nepotřebuješ si hrát s hloubkou ostrosti a naopak chceš ostré vše a fotku dobře exponuješ a vyvoláš ji z RAWu, tak rozdíl zas tak velký nebude. A jestli mám na zádech týden tahat krom spacáku, oblečení, jídla a stanu ještě zrcadlovku a dva objektivy nebo mít kompakt v kapse/na krku je taky rozdíl.

Jediné rozumné kompromisní řešení je dnes microfourthirds (MFT), ale za půl roku by v díře mezi kompakty a zrcadlovkami mohla být slušná konkurence (v pořadí Samsung a Sony s APS-C chipy, od kterých si moc neslibuju a na podzim snad nový Nikon s trochu menším chipem než MFT, který podle mě do mezery zapadá líp, protože bude asi menší a lehčí než MFT, ale pořád o dost lepší než dnešní kompakty.
Milan Šurkala (3381)|25.2.2010 01:18
Ja bych to nemenil, spis jen dokoupil nejaky rozumnejsi kompakt. Stale lepsi nejaka fotka nez zadna. Kdyz budes chtit tahat zrcadlo, vezmes zrcadlo, kdyz ne, muzes vzit kompakt. Nicmene G11 neni zrovna nejmensi kompakt, to uz se take tahas s pomerne velkym (no, hlavne tezkym pristrojem). Spise bych se podival na Panasonic LX3 nebo pockal na jeho nastupce ci Samsung EX1.