Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Přehrání AVI videa File na DVD rekordéru nejde

JaroslavHraba (5)|21.3.2010 17:32
Dobrý den. V PC mám z foťáku nahrané AVI video File. V PC mi jde přehrát . Zkopíroval jsem toto vido na DVD+RW a nejde mi přehrát na DVD rekordéru Sony klasicky přes televizi. Ukazuje mi to na televizi : formát není podporován. Proč ? Mám vido nějak konvertovat ? A do čeho? Děkuji za radu.
busy (782)|21.3.2010 19:57
[quote=JaroslavHraba;5245]Dobrý den. V PC mám z foťáku nahrané AVI video File. V PC mi jde přehrát . Zkopíroval jsem toto vido na DVD+RW a nejde mi přehrát na DVD rekordéru Sony klasicky přes televizi. Ukazuje mi to na televizi : formát není podporován. Proč ? Mám vido nějak konvertovat ? A do čeho? Děkuji za radu.[/quote]

Treba pozriet do navodu k DVD rekorderu, ake formaty podporuje, a do niektoreho z nich to AVI z fotaku skonvertovat. Napriklad dnes uz temer vsetky podporuju divx. Navyse divx obvykle zabera ovela menej miesta ako originalne video z fotaku.
Milan Šurkala (3381)|21.3.2010 20:29
DVD prehravace (zvlaste ty starsi) neumi prehravat AVI. Umely pouze DVD format videa, tedy konkretne MPEG2. Video v *.mpeg, resp. *.mpg by to tedy melo umet prehrat. Nicmene pokud to neni DVD prehravac stary nekolik let, nebo to neni nejaky superlevny sunt, mel by to AVI umet. Pro konverzi AVI videi doporucuji jednoduchy programek VirtualDub. A jak uz rekl busy, je dobre se podivat do manualu, ktere kodeky podporuje.
JaroslavHraba (5)|22.3.2010 12:55
[quote=Milan Šurkala;5249]DVD prehravace (zvlaste ty starsi) neumi prehravat AVI. Umely pouze DVD format videa, tedy konkretne MPEG2. Video v *.mpeg, resp. *.mpg by to tedy melo umet prehrat. Nicmene pokud to neni DVD prehravac stary nekolik let, nebo to neni nejaky superlevny sunt, mel by to AVI umet. Pro konverzi AVI videi doporucuji jednoduchy programek VirtualDub. A jak uz rekl busy, je dobre se podivat do manualu, ktere kodeky podporuje.[/quote]

Děkuji za rady. Hezký den.
Lenicka1313 (4)|22.5.2011 21:24
Zdravíčko,
pokud mohu, ráda bych vám doporučila http://www.pcporadenstvi.cz/jak-prevest-dvd-do-avi. Pokaždé, když si s něčím nevím rady, najdu zde pomocnou ruku. Mockrát mi pomohli, a věřím, že zde najdete řešení i vy.