Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Kde si necháváte tisknout fotografie?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele dkas
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Když už fotíte, kde si necháváte tisknout fotky? A jak jste spokojeni?

Moje poznatky jsou zhruba takovéto:

Analogový fotoaparát:
    Svůj starý analogový foťák jsem dal rodičům, bohužel dneska už se i analogové fotky dělají digitálně a je to hnus In a fotce 10x15 je to hodně znát. No nic, doba analogovým procesům nepřeje.

Digitální fotoaparát:
    Mám pozitivní zkušenosti s drogerií Schlecker (dříve Droxi), fotky jim dělá FotoStar a když jsem si kdysi dělal test několika (FotoLab, HappyFoto atd) firem, vyšel mi FotoStar respektive právě Droxi nejlíp, co se kvality tištěných fotek týče.
    Naposledy upraveno uživatelem dkas: 22-10-2008 v 13:29
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Já si dávám fotky taky do FotoStaru...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Také mě štve, že analogové fotky jsou dnes dělány digitálně. No nevadí, s bráchou je hodláme vyvolávat sami. Už mám objednány všechny chemikálie, filmy, 100 ks papírů. Nejprve začneme stavbou vlastního pinholu :-)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele HimiX
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

Ja chodim do Foto Škoda, je to sice docela drahe, ale taky nevyvolavam vsechno, vyhoda digi fotografie :-).

Ruzne Fotostar, obchody Kodak atd... jsem zkousel, ale se Škodou se to nedá srovnat, poznajít to i kamarádi, kteří se o fotografie nezajímají a nezkoumají to jako já.
    Jedná se především o nezvládnuté tóny barev, např. že jsou fotky lehonce do hněda, u barevnych to jde, u ČB je to katestrofa, protože tam se z toho ihned stane nedokonalá sepie a fotografii to samozřejmě naprosto změní.

Nováček Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Fotky si nechávám dělat v FotoMedia, nevím jestli je nejlepší, nejlevnější (asi ne ), ale je celkem blízko a vetšinou ještě ten den, nejpozdějc druhej den to maj hotový... Jinak pár fotek někdy vytisknu doma...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Také mě štve, že analogové fotky jsou dnes dělány digitálně. No nevadí, s bráchou je hodláme vyvolávat sami. Už mám objednány všechny chemikálie, filmy, 100 ks papírů. Nejprve začneme stavbou vlastního pinholu :-)
    Tedy klobouk dolů. Dělal jsem hodně let ve fotolobaratoři kde se dělaly zákaznické černobílé fotky, z části pak i barevné a nakonec ještě asi 7 let v minilabu. Doma bych si ale na ně netroufnul, byla to docela drahá záležitost a pochybuji, že dnes je to lepší. Když si vezmu lázně, papíry, zvětšovák, stabilizátory napětí, časovače, dokonale temnou komoru a to jsem určitě na něco zapoměl. To vše za předpokladu, že je řeč o barevných.
    Černobílé jsem dělal už jako pionýr, to bylo něco jiného a moc rád na to vzpomínám. Zvlášť na zaučování pionýrek v temné komoře, ale to bylo na jiné téma. A zařízení mám komplet schované, co kdyby, ale kde vzít ty pionýrky.
    Dejte vědět, jak se Vám to daří.

Občasný diskutér Avatar uživatele RTeo
    Registrace
    Nov 2008
    Fotografií
    18

ČB jsem si dělal zásadně sám už od školních let doma v koupelně (i když bez pionýrek) :-). Na barvu jsem testoval různé zpracovatele ale téměř nikdy jsem nebyl spokojen. Foto Star jsem zkoušel dvakrát a v obou případech jsem celou "várku" z důvodu nekvality reklamoval. Dokonce mi bez mého vědomí rozstříhali negativy, které jsem měl archivované po 6. snímcích údajně jen proto, aby se jim s nimi lépe pracovalo (neomluvitelná drzost a arogance)!!! Je to sice už řada let a možná se polepšili, ale já už bych si k nim nedal vyvolat ani duchy! Obsluha ve sběrných místech navíc běžně brala negativy do holých rukou (!) a cítila se dotčena, že se mi na mých negativech nelíbí jejich otisky prstů. Zkrátka čuňárna do nebe volající.
    Nyní, v době "digi" si mohu barevné foto pohodlně, bez rizika a k obrazu svému zpracovávat (upravovat) sám, a občasné výtisky svěřuji Foto Škoda. Jsem s nimi celkem spokojen.
    Býval jsem dlouho odpůrcem digitální fotografie. Dnes už však tato technologie (kvalitativně) pokročila tak daleko, že k "analogu" by se mi již vracet nechtělo.
    Milanovi Šurkalovi přeji při zpracování analogové fotografie pevné nervy a mnoho a mnoho trpělivosti :-)...

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Zdravim, pročetl jsem si toto téma, ale žádný obchod na mě neudělal takový dojem jako http://www.cdsm.cz/ . Tisknou tu fotografie velmi vysoké kvality a hlavní předností je objednávání online za přijatelné ceny. Bál jsem se, že by fotky mohli přijít poškozené, ale vše bylo v naprostém pořádku. A komunikace s personálem byla také výborná.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele stalak
    Registrace
    Dec 2009
    Fotografií
    206

Pro FotoStar jsem před lety dělal,takže jsem si tam i nechával fotky dělat,momentálně sháním nějaký slušný obchod na internetu.Pár fotek jsem si nechal vyvolat i ve Fotolabu,nebylo to zlé,ale jak už tu je psáno,FotoStar měl fotky lepší a jak čtu stále má

Nováček
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    109

Levné albumové fotky udělají ledaskde. Ale pokud je potřeba kvalitního, definovaného tisku, je třeba spolupráce s minilabem, kde jsou schopni dodat svůj barevný profil a nastavit vyvolání dle požadavků. Je to dražší, ale výsledky jsou nesrovnatelné, a hlavně opakovatelné.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Ahoj, na tisk fotografie je klasika asi Fotostar ))), fotoshopu ale daleko více, já osobně využívám začínající firmu, Fotolab, která si u nás ve městě netradičně udělala pobočku hned vedle fotostaru a drží se , dnes je to jen o konkurencischopnosti. S nad jsem ti pomohl http://www.cdsm.cz/fotodarky-z-vlast...ii/fotolab.php
    Naposledy upraveno uživatelem Bozenka: 20-06-2010 v 19:42 Důvod: hrubé chyby

Občasný diskutér Avatar uživatele Kissofdark
    Registrace
    Mar 2014
    Fotografií
    7

Já si fotky moc často nevyvolávám, spíš je archivuji na paměťovky nebo z nich dělám fotoknihy, ale když už, tak fotolab, popř. fotostar

Nováček Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Za tímto účelem jsem si koupil šestibarevnou tiskárnu Canon MG6350 a nemyslím si, že mi nějaký fotolab udělá lepší fotky. Mimochodem, byl jsem také ve studiu fy. Škoda ve Vodičkově ul. a když bych chtěl opravdu super fotku velkého formátu a třeba na plátno, tak jedině tam. Umí to.

Podobná témata

1. Jak tisknout doma bez ořezu?
    Od HonzaVej v sekci Tiskárny a tisk fotografií
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-06-2014, 10:43