Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kde si necháváte tisknout fotografie?

dkas (154)|22.10.2008 14:20
Když už fotíte, kde si necháváte tisknout fotky? A jak jste spokojeni?

Moje poznatky jsou zhruba takovéto:

Analogový fotoaparát:
Svůj starý analogový foťák jsem dal rodičům, bohužel dneska už se i analogové fotky dělají digitálně a je to hnus :thumbdown In a fotce 10x15 je to hodně znát. No nic, doba analogovým procesům nepřeje.

Digitální fotoaparát:
Mám pozitivní zkušenosti s drogerií Schlecker (dříve Droxi), fotky jim dělá FotoStar a když jsem si kdysi dělal test několika (FotoLab, HappyFoto atd) firem, vyšel mi FotoStar respektive právě Droxi nejlíp, co se kvality tištěných fotek týče.
Petr S. (328)|22.10.2008 14:46
Já si dávám fotky taky do FotoStaru...
Milan Šurkala (3381)|22.10.2008 19:36
Také mě štve, že analogové fotky jsou dnes dělány digitálně. No nevadí, s bráchou je hodláme vyvolávat sami. Už mám objednány všechny chemikálie, filmy, 100 ks papírů. Nejprve začneme stavbou vlastního pinholu :-)
HimiX (187)|23.10.2008 09:45
Ja chodim do Foto Škoda, je to sice docela drahe, ale taky nevyvolavam vsechno, vyhoda digi fotografie :-).

Ruzne Fotostar, obchody Kodak atd... jsem zkousel, ale se Škodou se to nedá srovnat, poznajít to i kamarádi, kteří se o fotografie nezajímají a nezkoumají to jako já.
Jedná se především o nezvládnuté tóny barev, např. že jsou fotky lehonce do hněda, u barevnych to jde, u ČB je to katestrofa, protože tam se z toho ihned stane nedokonalá sepie a fotografii to samozřejmě naprosto změní.
Encore1106 (5)|30.10.2008 19:54
Fotky si nechávám dělat v FotoMedia, nevím jestli je nejlepší, nejlevnější (asi ne :( ), ale je celkem blízko a vetšinou ještě ten den, nejpozdějc druhej den to maj hotový... Jinak pár fotek někdy vytisknu doma...
hafca (1)|2.11.2008 21:48
[QUOTE=Milan Šurkala;144]Také mě štve, že analogové fotky jsou dnes dělány digitálně. No nevadí, s bráchou je hodláme vyvolávat sami. Už mám objednány všechny chemikálie, filmy, 100 ks papírů. Nejprve začneme stavbou vlastního pinholu :-)[/QUOTE]
Tedy klobouk dolů. Dělal jsem hodně let ve fotolobaratoři kde se dělaly zákaznické černobílé fotky, z části pak i barevné a nakonec ještě asi 7 let v minilabu. Doma bych si ale na ně netroufnul, byla to docela drahá záležitost a pochybuji, že dnes je to lepší. Když si vezmu lázně, papíry, zvětšovák, stabilizátory napětí, časovače, dokonale temnou komoru a to jsem určitě na něco zapoměl. To vše za předpokladu, že je řeč o barevných.
Černobílé jsem dělal už jako pionýr, to bylo něco jiného a moc rád na to vzpomínám. Zvlášť na zaučování pionýrek v temné komoře, ale to bylo na jiné téma. :D A zařízení mám komplet schované, co kdyby, ale kde vzít ty pionýrky. :confused:
Dejte vědět, jak se Vám to daří.
RTeo (65)|10.12.2008 00:22
ČB jsem si dělal zásadně sám už od školních let doma v koupelně (i když bez pionýrek) :-). Na barvu jsem testoval různé zpracovatele ale téměř nikdy jsem nebyl spokojen. Foto Star jsem zkoušel dvakrát a v obou případech jsem celou "várku" z důvodu nekvality reklamoval. Dokonce mi bez mého vědomí rozstříhali negativy, které jsem měl archivované po 6. snímcích údajně jen proto, aby se jim s nimi lépe pracovalo (neomluvitelná drzost a arogance)!!! Je to sice už řada let a možná se polepšili, ale já už bych si k nim nedal vyvolat ani duchy! Obsluha ve sběrných místech navíc běžně brala negativy do holých rukou (!) a cítila se dotčena, že se mi na mých negativech nelíbí jejich otisky prstů. Zkrátka čuňárna do nebe volající.
Nyní, v době "digi" si mohu barevné foto pohodlně, bez rizika a k obrazu svému zpracovávat (upravovat) sám, a občasné výtisky svěřuji Foto Škoda. Jsem s nimi celkem spokojen.
Býval jsem dlouho odpůrcem digitální fotografie. Dnes už však tato technologie (kvalitativně) pokročila tak daleko, že k "analogu" by se mi již vracet nechtělo.
Milanovi Šurkalovi přeji při zpracování analogové fotografie pevné nervy a mnoho a mnoho trpělivosti :-)...
Longer (1)|12.4.2010 20:44
Zdravim, pročetl jsem si toto téma, ale žádný obchod na mě neudělal takový dojem jako http://www.cdsm.cz/ . Tisknou tu fotografie velmi vysoké kvality a hlavní předností je objednávání online za přijatelné ceny. Bál jsem se, že by fotky mohli přijít poškozené, ale vše bylo v naprostém pořádku. A komunikace s personálem byla také výborná.
stalak (162)|13.4.2010 21:20
Pro FotoStar jsem před lety dělal,takže jsem si tam i nechával fotky dělat,momentálně sháním nějaký slušný obchod na internetu.Pár fotek jsem si nechal vyvolat i ve Fotolabu,nebylo to zlé,ale jak už tu je psáno,FotoStar měl fotky lepší a jak čtu stále má ;)
Petrbike (32)|14.4.2010 18:05
Levné albumové fotky udělají ledaskde. Ale pokud je potřeba kvalitního, definovaného tisku, je třeba spolupráce s minilabem, kde jsou schopni dodat svůj barevný profil a nastavit vyvolání dle požadavků. Je to dražší, ale výsledky jsou nesrovnatelné, a hlavně opakovatelné.
Bozenka (1)|20.6.2010 20:39
Ahoj, na tisk fotografie je klasika asi Fotostar ))), fotoshopu ale daleko více, já osobně využívám začínající firmu, Fotolab, která si u nás ve městě netradičně udělala pobočku hned vedle fotostaru a drží se :), dnes je to jen o konkurencischopnosti. S nad jsem ti pomohl http://www.cdsm.cz/fotodarky-z-vlastnich-fotografii/fotolab.php
Kissofdark (95)|26.3.2014 16:25
Já si fotky moc často nevyvolávám, spíš je archivuji na paměťovky nebo z nich dělám fotoknihy, ale když už, tak fotolab, popř. fotostar
bastlir (13)|6.4.2014 19:27
Za tímto účelem jsem si koupil šestibarevnou tiskárnu Canon MG6350 a nemyslím si, že mi nějaký fotolab udělá lepší fotky. Mimochodem, byl jsem také ve studiu fy. Škoda ve Vodičkově ul. a když bych chtěl opravdu super fotku velkého formátu a třeba na plátno, tak jedině tam. Umí to.