Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotografování na dálku a ovládání počítačem

Brok (1)|24.3.2010 14:21
Zdravím.

Nějaký ten pátek se zabývám fotografováním (jenom jako koníček) a všimnul jsem si, že
někteří pokročilejší fotografové používají pro focení divokých zvířat různá udělátka ,která jim umožňují fotit na dálku ,bez toho aby zvěř plašili nebo jinak omezovali.
Mám na mysli různé vory se zamaskovaným fotoaparátem pro focení vodního ptactva, autíčka na dálkové ovládání a další samohyby.Fotograf pomocí dálkového ovládání pomalu přijede až k fotografovanému objektu a pak hezky v klidu dělá jednu parádní fotku za druhou . V podstatě je schopen se dívat zvířeti do tlamy při krmení a nepotřebuje k tomu nějaký supertelezoom za 100 tisíc.
Zajímala by mě technická stránka takového focení a její proveditelnost v amatérských podmínkách( rozuměj za co nejmenší peníz). Nějaké informace jsem si už zjistil.
např. že možnost dálkového ovládání a počítačem řízeného focení (tethered shooting) má většina DSLR (i amatérských) Canon a Nikon.Většína ovšem nemá možnost bezdrátového spojení, jen USB a VGA(popř. HDMI) výstup. Canon nabízí WIFI modul ,ovšem za cenu amatérské DSLR.
Odpalovat foťák můžu samozřejmě i bez počítače IR ovladačem, nebo jakýmkoliv programovatelným zařízením s IR rozhraním.Ovšem já bych chtěl přenášet jak obraz z foťáku do počítače , tak povely z počítače do foťáku.
To ovšem znamená nějak spojit foťák bezdrátově s počítačem.
Zajímalo by mě, jestli existují nějaké převodníky USB na WIFI a opačně. Vím ,že existují AV vysílače/přijímače přes WIFI. Dal by se tím přenášet obraz z VGA výstupu , ale chyběly by tam ty řídící povely pro foťák.
K USB-WIFI převodníkům bych doplnil otázku, jestli neexistují nějaké bezdrátové moduly obecně pro přenos dat (nejlépe ve Wifi pásmu a samozřejmě s rychlostí alespoň několika Mbitů)

Předem děkuji za jakékoliv rady a omlouvám se ,jestli jsem porušil nějaké to pravidlo fóra. Nejsem v tomhle zběhlý.
busy (782)|25.3.2010 19:28
Prenos fotiek z fotoaparatu do pocitaca na dialku sa da elegantne urobit pomocu Eye-Fi pametovych kariet - zrovna o tom je dnesna novinka tu na Digimanii.
wocomono (1)|29.5.2013 14:50
Ahoj, řeším související problém. Nevíte někdo o nějakém rozhraní (kabel + software), které by dokázalo propojit DSLR s iPadem tak, aby se na iPadu zobrazil Live View podobně jako při použití externího monitoru připojeného přes hdmi?
Jediné co jsem našel byl Camranger. Ten ale používá k přenosu dat wifi, což generuje děsivou prodlevu a pro natáčení videa je to dost nepoužitelné.

Za případné nasměrování budu vděčný.
Děkuji,
Martin V.