Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: FotoVýzva - diskuze k soutěži

Pravidelný diskutér Avatar uživatele stalak
    Registrace
    Dec 2009
    Fotografií
    206

škoda toho pro mě moc limitujícího rozlišení tím že fotím a mám i nafoceno dost fotek mobilem,ty ale upravuji do menšího rozlišení kvůli kvalitě ale i velikosti,max. 1024
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    [*]Nesmí se jednat o fotomontáž
    Co panorama

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Staláku, ořez nebo zmenšení stran není fotomontáž. Tohle berou ve všech fotosoutěžích. Jen nezapomeň nechat exif při ukládání.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Preci nebudou sbirat fotografie v malem rozliseni, kdyz je, dle "licence", budou moci libovolne pouzivat...
    Chtel jsem se ucastnit, ale tohle je na me moc:
    ...
    8.6.3 – Účastí ve FotoVýzvě uděluje účastník Pořadatelům souhlas s úpravami a užitím Díla pro marketingové účely spojené s propagací jeho aktivit a / nebo obchodní účely s těmito aktivitami spojenými, a to zdarma, neomezeně časem i teritoriem.
    ...
    Naposledy upraveno uživatelem PavelR2: 03-02-2010 v 13:27

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

PavelR2 - naprosto s tebou souhlasím. Bohužel

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Ta soutěž mi přijde, že je vyloženě cílená přesně na výše zmíněné dva příspěvky a dělaná pro ty, co nečtou pravidla.

Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od PavelR2 Zobrazit příspěvek
    Preci nebudou sbirat fotografie v malem rozliseni, kdyz je, dle "licence", budou moci libovolne pouzivat...
    Chtel jsem se ucastnit, ale tohle je na me moc:
    ...
    8.6.3 – Účastí ve FotoVýzvě uděluje účastník Pořadatelům souhlas s úpravami a užitím Díla pro marketingové účely spojené s propagací jeho aktivit a / nebo obchodní účely s těmito aktivitami spojenými, a to zdarma, neomezeně časem i teritoriem.
    ...
    Citace Původně odesláno od atomion Zobrazit příspěvek
    PavelR2 - naprosto s tebou souhlasím. Bohužel
    Citace Původně odesláno od olasek001 Zobrazit příspěvek
    Ta soutěž mi přijde, že je vyloženě cílená přesně na výše zmíněné dva příspěvky a dělaná pro ty, co nečtou pravidla.
    Podobné ujednání v pravidlech je ve fotosoutěžích o hodnotné ceny celkem běžné - nejde o nic výjimečného.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Podobné ujednání v pravidlech je ve fotosoutěžích o hodnotné ceny celkem běžné - nejde o nic výjimečného.
    Vsech soutezi, kde jsem se ucastnil, tak takovato podminka nebyla (jednalo se pouze o zverejneni v ramci souteze a v jednom tiskovem materialu a uz vubec tam nebylo, ze by nekdo fotky mohl upravovat) a pro prezentaci na webu nikdo nechtel rozliseni 1600px.
    Takze je na kazdem, jestli se mu to pravidlo zda normalni a prijme ho a nebo neprijatelne a souteze se nezucastni...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Vsech soutezi, kde jsem se ucastnil, tak takovato podminka nebyla (jednalo se pouze o zverejneni v ramci souteze a v jednom tiskovem materialu a uz vubec tam nebylo, ze by nekdo fotky mohl upravovat) a pro prezentaci na webu nikdo nechtel rozliseni 1600px.
    Takze je na kazdem, jestli se mu to pravidlo zda normalni a prijme ho a nebo neprijatelne a souteze se nezucastni...
    Nevím, jakých soutěží jste se účastnil (a je samozřejmě možné, že jejich pravidla byla v tomto ohledu hodně odlišná). Na ukázku přidávám pár výňatků z pravidel jiných fotosoutěží:

Fotografická soutěž „Vyfoť Tři pruhy v přírodě“ o outdoorové vybavení adidas
    Soutěžní fotografie musí být o minimálním rozlišení 3,1 Megapixelu = 2048x1536 bodu

Zasláním fotografie do soutěže poskytuje soutěžící společnosti adidas ČR s.r.o. oprávnění ke zveřejnění a bezplatnému užití své fotografie pro reklamní účely, především pak k propagaci samotné soutěže. Toto oprávnění trvá po dobu 2 let od ukončení soutěže. Soutěžící souhlasí s tím, že nebude uveden jako autor fotografie.

Pravidla fotografické soutěže – „Uvidíte svět, jaký je!“
    Podmínkou účasti v soutěži je zaslání soutěžního snímku v minimálním rozlišení 2048x1572 pixelů.

Soutěžící uděluje pořadateli a partnerům soutěže souhlas k bezúplatnému využívání a nakládání s přihlášenými fotografiemi, a to všemi způsoby užití, které dovoluje autorský zákon.

Zimní fotografická soutěž Libereckého kraje
    Soutěžící bere na vědomí, že fotografie poslaná do soutěže může být zveřejněna na webových stránkách vyhlašovatele i po skončení fotosoutěže. Zasláním fotografie do soutěže uděluje soutěžící vyhlašovateli bezplatně nevýhradní licenci k užití fotografie v neomezeném rozsahu, s právem poskytovat podlicence.

Zpět k našim pravidlům
    Aby bylo více zřejmé, že fotografie máme v úmyslu případně používat ve spojitosti s propagací naší soutěže potažmo našich médií, a nikoli libovolným způsobem, upravil jsem v pravidlech bod 8.6.3 z původní podoby:

...do této podoby:
    8.6.3 – Účastí ve FotoVýzvě uděluje účastník Pořadatelům souhlas s úpravami a užitím Díla pro marketingové účely spojené s propagací Organizátorem vydávaných médií a navazujících aktivit, např. (ne však výhradně) magazínu Digimanie, fotografické soutěže FotoVýzva atd., a to zdarma, neomezeně časem i teritoriem.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009
    Fotografií
    12

Tedy nevím, ale podle mne jsou takovéto soutěže prostě o tom, že něco CHCI prezentovat (soutěžit) i za cenu, že se prakticky vzdám autorství a organizátorům poskytnu laciný zdroj témat, které se ve světě reklamy vždy hodí. A věřím tomu, že tohle se za jeden ultrazoom za desítku prostě vyplatí.
    Otázka druhá je, jestli se vynaložené úsilí, kreativita, prostředky a čas na získání fotografií hodných soutěžení autorům vyplatí za toto vyměnit.
    To už musí každý posoudit sám...

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Tady v pravidlech vidím, že delší strana má mít aspoň 1600px, a v přípustných formátech souborů je uvedeno 1024 x 768, tak trochu tápu, čím z toho se mám řídit :-)

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od freezová Zobrazit příspěvek
    Tady v pravidlech vidím, že delší strana má mít aspoň 1600px, a v přípustných formátech souborů je uvedeno 1024 x 768, tak trochu tápu, čím z toho se mám řídit :-)
    Jestli máte na mysli tabulku, která se zobrazí po kliknutí na "Zobrazit povolené formáty" na stránce sloužící pro upload fotografie, jedná se o max. rozlišení zobrazované pomocí galerie po kliknutí na miniaturu fotografie.

Uploadovat lze fotografie o libovolném rozlišení s tím, že pokud přesáhne to uvedené, dojde k automatickému vytvoření menší verze fotografie, přičemž je původní větší verze zachována a zobrazí se po dalším kliknutí.

Pro účast v soutěži FotoVýzva platí to, co je napsáno v 1. příspěvku tohoto tématu nebo v pravidlech soutěže.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od resy67 Zobrazit příspěvek
    Tedy nevím, ale podle mne jsou takovéto soutěže prostě o tom, že něco CHCI prezentovat (soutěžit) i za cenu, že se prakticky vzdám autorství a organizátorům poskytnu laciný zdroj témat, které se ve světě reklamy vždy hodí. A věřím tomu, že tohle se za jeden ultrazoom za desítku prostě vyplatí.
    Otázka druhá je, jestli se vynaložené úsilí, kreativita, prostředky a čas na získání fotografií hodných soutěžení autorům vyplatí za toto vyměnit.
    To už musí každý posoudit sám...
    Ano, kazdy se musi rozhodnout samostatne, jestli se mu to vyplati. Me se stale nechce vymenit fotografii v pozadovane kvalite za mizivou sanci ziskat fotak, ktery bych nevyuzil...
    Jeste musim rozmyslet, jestli by se tam nedal nejak sikovne vlozit velky podpis ;-)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nevím, jakých soutěží jste se účastnil (a je samozřejmě možné, že jejich pravidla byla v tomto ohledu hodně odlišná). Na ukázku přidávám pár výňatků z pravidel jiných fotosoutěží:

---CUT---

Zpět k našim pravidlům
    Aby bylo více zřejmé, že fotografie máme v úmyslu případně používat ve spojitosti s propagací naší soutěže potažmo našich médií, a nikoli libovolným způsobem, upravil jsem v pravidlech bod 8.6.3 z původní podoby:

...do této podoby:
    8.6.3 – Účastí ve FotoVýzvě uděluje účastník Pořadatelům souhlas s úpravami a užitím Díla pro marketingové účely spojené s propagací Organizátorem vydávaných médií a navazujících aktivit, např. (ne však výhradně) magazínu Digimanie, fotografické soutěže FotoVýzva atd., a to zdarma, neomezeně časem i teritoriem.
    To bude mozna ten duvod, proc jsem se neucastnil - ze se mi nechtelo pristoupit na vyhlasene podminky.
    Kazdopadne dekuji za priklady -> vazim si Vaseho casu a usili, ktere jste venoval odpovedi.
    (Zmena formulace podminek je tak mala, ze me nepresvedcila - i kdyz to zrejme nebylo cilem.)
    Kazdopadne se rad podivam na soutezni snimky. A vsem, kteri docetli az sem, preji dobre svetlo ;-)

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Ano, kazdy se musi rozhodnout samostatne, jestli se mu to vyplati. Me se stale nechce vymenit fotografii v pozadovane kvalite za mizivou sanci ziskat fotak, ktery bych nevyuzil...
    Jeste musim rozmyslet, jestli by se tam nedal nejak sikovne vlozit velky podpis ;-)
    Tak tomuhle už nerozumím. Autorských práv se zřeknout nemůžeš, ani se jich nezříkáš, takže stejně tvé autorství u každé fotky použité jakýmkoliv způsobem musejí uvést, to s tím vůbec nesouvisí.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. FotoVýzva - změny v soutěži
    Od Karel Polívka v sekci Soutěž FotoVýzva
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 21-02-2013, 13:55
  2. 10. fotovýzva - výběry fotek.
    Od Rellik v sekci Volná témata
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-11-2012, 21:29
  3. FotoVýzva - nová kola, průběh a vyhodnocení