Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon SX120 vs PanasonicTZ7

LookNevada (3)|29.3.2010 17:08
Dobrý deň,rozhodol som sa vymeniť moju starú klasickú Praktiku za nový digitálny kompakt.Po porovnaní rôznych typov mi ako možná voľba vyšla hore uvedená dvojica.Prosil by som o radu pri výbere a o zodpovedanie niekoľkých otázok o týchto kompaktoch.Pri Canone:má panorama režim,možno pri videu používať zoom,koľko minút videa sa dá natočiť pri použití aku 2500mAh? Pri Panasonicu:je snímanie v AVCHD prínosom pre neskúseneho užívateľa,koľko minút videa sa dá natočiť pri plne nabitom akumulátore ? Vdaka za odpoved.
Milan Šurkala (3381)|29.3.2010 23:23
1, Panorama nema, pri videu je mozne pouzivat jen digitalni zoom, takze prumerna kvalita VGA videosekvence klesna na minimum, kolik se da natocit, to vazne netusim. SX120 IS je na video velmi spatny pristroj.
2, AVCHD je na nic, zabira to sice cca 2-3x mene, ale neda se to skoro editovat. Vydrz na video rovnez nevim. TZ7 je ale na video naopak velmi dobry pristroj.
LookNevada (3)|2.4.2010 20:03
Nevedel by mi niekto z majiteľov Canon SX120 resp. Panasonic TZ7 odpovedať na otázku koľko vydrží akumulátor pri snímaní videa ?
Frici (10)|3.4.2010 07:54
[quote=LookNevada;5421]Nevedel by mi niekto z majiteľov Canon SX120 resp. Panasonic TZ7 odpovedať na otázku koľko vydrží akumulátor pri snímaní videa ?[/quote]
cca 30-max 40 min
a robiť a dá max po 15 min.blokoch nezávisle od kapacity SD karty ja mám 8GB kartu ale neveim kolko sa tam, vlezie
akku fakt nemá bohvieakú výdrž ani na fotenie--určite troškumenej ako udáva výrobca
v závislosi od použitia blesku a prezerania obr.
ale toto by ma až tak netrápilo......sada da+šieho akku to istí
Frici (10)|3.4.2010 07:54
[quote=;][/quote]
uups ja mám Pansaonic TZ7 ......
sorry
LookNevada (3)|10.4.2010 18:00
Zdravím,po zvážení odpovedí a nových informácií o kompaktoch som sa rozhodol pre značku Panasonic.Medzitým sa na trhu objavil Panasonic TZ8 v cene zhruba ako TZ7 a ja sa neviem rozhodnúť medzi nimi,preto by som sa chcel spýtať Milana Šurkalu či nepripravuje zverejnenie recenzie naTZ8 alebo TZ10.Vďaka za odpoveď.
Milan Šurkala (3381)|10.4.2010 23:29
Planuje se recenze na TZ10, zatim ale tezko rici kdy. Co jsem videl fotky, pokud nevyzadujete manualni nastaveni expozice, ktere je u TZ8/10 stejne ponekud omezene i pres dobrou irisovou clonu, volil bych spise starsi model. TZ8/10 maji zbytecne zvysene rozliseni a obraz je tak mene detailni kvuli vetsimu patlani. Na nizsich citlivostech to neni jeste velky problem, ale napr. ISO 400 je u novych modelu hodne problematicke. Osobne bych sel do TZ7, ale jak rikam, nove modely jsem zatim netestoval a muzu hovorit jen podle toho, jake snimky jsem nasel na netu.