Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

zvuk zoom motorku canon SX1 (SX10, SX20)

Boreck (11)|2.4.2010 22:48
Vím, že jsem asi velký detailista, ale při zoomování vydává motorek mého SX20 zvuk, jakoby složený z jednoho primárně hučícího zvuku (to je ten hlavní) a na pozadí je takový slaboučký rotující zvuk. Nejdřív jsem si myslel, jestli to není třeba vada a něco tam při té rotaci motorku v jednom místě lehoučce drhne, ale na youtube jsem to slyšel i při zoomování v tomhle videu:
Takže to nejspíš bude normální. Jak je to u vás ostatních majitelů těchto modelů. Můžete mi případně nasdílet nějaké malinkaté videjko se zoomováním? Bohatě by stačila i mp3 třeba z diktafonu. Díky a omlouvám se za svůj hypochondrovsky stupidní dotaz, ale nějak mi to nedá spát.
uhis (1)|9.4.2010 11:55
Zdravim, myslím že ten zvuk je +- stejný i u modelů ostatních značek. Já mám Paňáka FZ38mičku a taky jsem si toho všiml. Dělá to přesně to co říkáš. Normálně si toho člověk nemůže všimnout, protože ten zvuk není výrazný a je slyšet jen s uchem u fotoaparátu. Objevil jsem to náhodou při focení v noci, kdy je všude klid. Docela mě to překvapilo, jelikož je to můj první ultrazoom. Příznám se, že to ve mně také vzbudilo určité obavy. Určitý zvuk jde slyšet i na nejmenší ohnisko, ale čím je větší tím se zesiluje. Protože je to znatelné ale jen když o tom člověk ví a nebo v naprostém tichu, tak už jsem to nijak zvlášť neřešil. Prostě jsem došel k názoru, že je to asi u ultrazoomů normální a tvůj příspěvek mě v tom jenom utvrdil..
Snad to pomůže.
jkmaxfli (18)|19.4.2010 21:09
Vyvedu tě z omylu,pokud nahraješ video a je v něm použitý zoom,tak opravdu není slyšet vůbec nic.
Můžeš se podívat na tuto ukázku,ale i v ostatních není slyšet nic,stačí na youtube vyhledat SX1 IS ZOOM



Ten zoom je stejně unikátní dohromady s tou optic.stabilizací
Shemik (36)|18.8.2010 11:59
Mohu potvrdit, že i u mé SX1 je při zoomování zvenku slyšet normální (poměrně tichý) zvuk motorku, ale ve zvuku videa vůbec nic. Bylo mi to skoro až divné, když jsou mikrofony umístěné přímo nad objektivem, ale fakt do toho videa nepronikne naprosto nic (-: