Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nejde Panasonic Tz 7 -ka íba na originál akku

Frici (10)|30.4.2010 11:43
dnes mi došlo akku AVACOM kompatibilný pre te tento prístroj /aspon podľa webu/
Dal som ho nabiř na orig Panasonic nabíjadlo ale po 20 min.sa tváril že nabíjanie skončil....
Skúsil som ho dař do prístroja ....
Ale aparát ho odmieta.....a vypína sa.
Čo to poděa Vás znamená ?--vadné akku alebo Panasonic rozozná neoriginálne akku ?
Potom ako může byř v predaji?
Dakujem za info
rousini (738)|30.4.2010 12:33
Panasonic od určité verze firmware (asi 1.2) zablokoval použití neoriginálních AKU. Buď si sežeň a přehrej starší FW (pokud to jde), ale taky ten FW může opravovat nějaké chyby, takže to nemusí být ideální řešení nebo AKU otřískej prodejci o hlavu...
busy (782)|30.4.2010 19:00
[quote=rousini;5770]Panasonic od určité verze firmware (asi 1.2) zablokoval použití neoriginálních AKU. Buď si sežeň a přehrej starší FW (pokud to jde), ale taky ten FW může opravovat nějaké chyby, takže to nemusí být ideální řešení nebo AKU otřískej prodejci o hlavu...[/quote]

Ja by som aku normalne reklamoval, pricom v reklamaci by som uviedol presne typ fotaku (TZ7) a verziu firmweru s ktorym nejde. Pokial dosiel postou, zo zakona je moznost ho do 7 dni vratit.
Milan Šurkala (3381)|30.4.2010 19:29
Podle tech stranek tam maji verzi 2009 pro firmware 1.1 a nizsi a verzi 2010 pro firmware 1.2. Takze zkontrolovat, zda jsi objednal dobrou verzi pro svuj fotak a zda dodali tu verzi, kterou jsi objednal. Pokud jsi to zpackal ty, muzes se pokusit se s nimi dohodnout na vymene, pokud oni dodali spatnou, musi ti to vymenit. Nevim jak to je na Slovensku s vracenim pri internetovem prodeji. V CR lze vratit do 14 dni bez udani duvodu.
busy (782)|30.4.2010 20:00
[quote=Milan Šurkala;5776]Nevim jak to je na Slovensku s vracenim pri internetovem prodeji. V CR lze vratit do 14 dni bez udani duvodu.[/quote]

Na Slovensku je to 7 dni a plati to pre akukolvek formu predaja pri ktorej si zakaznik nemoze dany vyrobok osobne pozriet (chytit do ruky...) pred tym ako sa rozhodne ho kupit. Napriklad aj pri objednavke cez telefon z tlaceneho katalogu.
Frici (10)|5.5.2010 07:42
[quote=Milan Šurkala;5776]Podle tech stranek tam maji verzi 2009 pro firmware 1.1 a nizsi a verzi 2010 pro firmware 1.2. Takze zkontrolovat, zda jsi objednal dobrou verzi pro svuj fotak a zda dodali tu verzi, kterou jsi objednal. Pokud jsi to zpackal ty, muzes se pokusit se s nimi dohodnout na vymene, pokud oni dodali spatnou, musi ti to vymenit. Nevim jak to je na Slovensku s vracenim pri internetovem prodeji. V CR lze vratit do 14 dni bez udani duvodu.[/quote]
firmware je 1.2
a internetový predajca sa nezmieńoval nikde o nekompatibilite
uvádza len použiteľnosť pr TZ7 všeobecne
píšem reklamáciu , pre uvedenie zákazníka v omyl
Milan Šurkala (3381)|5.5.2010 10:33
[quote=Frici;5819]firmware je 1.2
a internetový predajca sa nezmieńoval nikde o nekompatibilite
uvádza len použiteľnosť pr TZ7 všeobecne
píšem reklamáciu , pre uvedenie zákazníka v omyl[/quote]

Nevim jak ty, ale ja tady (http://www.avacom.cz/panasonic-liion-dmwbcg10-36v-895mah-32wh-verze-2009) a tady (http://www.avacom.cz/panasonic-liion-dmwbcg10-36v-895mah-32wh-verze-2010) vidim velmi jasne rozliseni toho, pro jaky firmware dana baterie je. Zda to tak bylo i v dobe tve koupe, netusim, ale minimalne ted je to uplne jasne.
rousini (738)|5.5.2010 12:54
Tak to je dobrá zpráva, že lze sehnat kompatibilní druhovýrobu. Furt je to za poloviční cenu. Dovede se někdo vyjádřit ke kvalitě?
Frici (10)|6.5.2010 21:58
[quote=Milan Šurkala;5820]Nevim jak ty, ale ja tady (http://www.avacom.cz/panasonic-liion-dmwbcg10-36v-895mah-32wh-verze-2009) a tady (http://www.avacom.cz/panasonic-liion-dmwbcg10-36v-895mah-32wh-verze-2010) vidim velmi jasne rozliseni toho, pro jaky firmware dana baterie je. Zda to tak bylo i v dobe tve koupe, netusim, ale minimalne ted je to uplne jasne.[/quote]
srdečná vdaka za info
to malo byť uvedené aj na stránkach web predajcu Hej .sk - v podstate ani nevie čo predáva
ja som tiež mohol viac naštudovať .........
pekný večer