Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt okolo 5000Kč

matolfc (3)|10.5.2010 14:16
Zdravim :) vim, ze je tu hodne podobnych tem, ale kazdy ma ine poziadavky :) Takze dufam, ze mi nekdo poradi s vyberem. Moc se tomu nerozumim tak jsem rad za kazdou radu :)

Rad cestuji,ci uz do mest nebo do prirody z tohto duvodu si myslim, ze potrebuju malou i velkou ohniskovou vzdalenost v dostatecne mire. Nemuzu chtit zrcadlovku, prece jen jit nekam do stockholmu a polku batohu mit jen fotak :) anebo jit na biku. Takze hledam nejaky kompakt. Jde mi hlavne o kvalitu fotek, ale tak byl bych rad i kdyby to delalo i dobre video na rodinne prilezitosti, ale o to skoro vubec nejde. Hlavne at dobre foti. O fotky v noci mi taky moc nejde.

- kompakt
- cca 26-300mm ohniskova vzdalenost
- cena do 5500Kc
- velke plus by bylo i nejake manualni nastaveni, zatim tomu moc nerozumim, ale velmi rad bych se naucil aspon neco a pohral si s tim :)

Ja jsem zatim za Fujifilm F200EXR, kdyby se mi ho podarilo sehnat :)
Milan Šurkala (3381)|10.5.2010 15:33
F200EXR ma ale nejvetsi ohnisko pouze 140 mm, nemyslel jsi nahorou F70EXR? V tomhle vyberu by asi nejvic odpovidal Panasonic TZ6 (ale to by se musel cenovy limit trosku zvednout) nebo jiz zmineny Fujifilm F70EXR. Temito pristroji neudelas chybu. Fuji ma i to manualni nastaveni, lec docela omezene.
bublich (7)|10.5.2010 20:44
FZ28,díky Milanovy,musím říci,zatím bezkonkurenční foto.Provozuji s TKON 17 bez ztráty světelnosti.Myslím
že, by se za ten peníz již dal sehnat.U superzomu jsem zatím neviděl lepší foto.Video je obrazově výborné se strašným zvukem,leč srozumitelným.
matolfc (3)|13.5.2010 22:47
tak nakonec mam moznost kupit dobre DMC-TZ8EP-K Panasonic..ta je este lepsia ako TZ7 alebo to neplati? :)
ale chcel by som sa hlavne spytat co znamena to EP-K pri tom..to K je tusim farba..ale videl som aj iba E namiesto EP...je tam nejaky rozdiel?
Milan Šurkala (3381)|13.5.2010 23:57
[quote=matolfc;5891]tak nakonec mam moznost kupit dobre DMC-TZ8EP-K Panasonic..ta je este lepsia ako TZ7 alebo to neplati? :)
ale chcel by som sa hlavne spytat co znamena to EP-K pri tom..to K je tusim farba..ale videl som aj iba E namiesto EP...je tam nejaky rozdiel?[/quote]

To, co je za TZ7 te vetsinou nemusi zajimat. To jsou nejake barvicky a dalsi oznaceni, predpokladam, ze pokud to nekujes v nejakem silenem obchodu, pujde o standardni evropsky Panasonic s ceskym/slovenskym menu,... TZ7 je lepsi nez TZ8. TZ8 je nastupce TZ6, tedy nizsiho modelu. TZ8 ma sice manualni nastaveni expozice, ale diky vyssimu rozliseni ma horsi fotky, zejmena od ISO 400 vcetne je to horsi. Osobne bych koupil TZ7, ale to neznamena, ze by TZ8 byla spatna.
Liliana23 (2)|14.5.2010 11:16
no ja som si nasla teraz stranku na nete a momentalne uz prezeram veci len cez nu ,lebo rovno porovnavaju ceny vsetkych obchodov teda eshopov tak skus,snad som poradila : http://www.supernakup.sk/kategorie/najlacnejsi-tovar/digitalne-fotoaparaty/54/0--vsetko/produkty-podla-nazvu/od0do10.html
matolfc (3)|15.5.2010 17:56
no za TZ7 bych musel dat vic, takze asi bude muset stacit TZ8. Je o moc horsi? Nebo je lepsi sony cybershot dsc h20 nebo Canon PowerShot SX200 IS, ktere jsou o par korunek levnejsi oproti TZ8 :D..
mozno by som skusil aj to sony, len ma odradza ta vysoka najnizsia ohniskova vzdialenost 38mm :(
http://www.dpreview.com/reviews/Q209grouplongzoom
Milan Šurkala (3381)|15.5.2010 23:10
Canon SX200 IS spise nekupuj, TZ7 i TZ8 jsou lepsi, hlavne maji zajimavejsi objektiv, lepsi rozsah, svetelnost i optickou kvalitu. Sony H20 je povedeny kompakt, ale 38mm ohnisko by me taky dost odrazovalo.