Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Paměťovou kartu jaké velikosti používáte?

Hlasujících
99. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Menší než 512 MB

4 4.04%
  • 512 MB

2 2.02%
  • 1 GB

8 8.08%
  • 2 GB

13 13.13%
  • 4 GB

33 33.33%
  • Větší než 4 GB

39 39.39%
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 45

Téma: Jakou paměťovou kartu využíváte?

Nováček
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od Filcka Zobrazit příspěvek
    A je to? A ty si kterej? Pat nebo Mat?
    Na tvém místě bych nešťoural. On ten borec bude mít ruce jako lopaty....
    http://www.panoramio.com/user/531158
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Mám Lexar SDHC 16GB a vše ok, co se týče rychlosti čtení a zápisu nemůžu si stěžovat
    Naposledy upraveno uživatelem raudek: 12-10-2009 v 19:27

Nováček
    Registrace
    May 2008

Možno bolba otazka, ale mam z mobilu 2 micro SD karty 2GB a neviete mi poradiť či sa da nejak využiť vo fotoaparate Panasonic FS7? Teraz som robil poriadky a doma som našiel ako súčasť balenia micro SD karty aj SanDisk M2 adapter. K čomu je to dobre? To služi na vopchatie do čitačky kariet? Alebo aj do fotoaparatu?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od slovacik Zobrazit příspěvek
    Možno bolba otazka, ale mam z mobilu 2 micro SD karty 2GB a neviete mi poradiť či sa da nejak využiť vo fotoaparate Panasonic FS7? Teraz som robil poriadky a doma som našiel ako súčasť balenia micro SD karty aj SanDisk M2 adapter. K čomu je to dobre? To služi na vopchatie do čitačky kariet? Alebo aj do fotoaparatu?
    M2 adaptér je ti na nic (ten je pro fotoaparáty Sony, v podstatě pak máš SD kartu ve tvaru Memory Stick), potřebuješ SD adaptér. Tzn. tohle (http://bargainhopping.com/cart/image...%20Adapter.jpg). Ty máš to malé -> microSD, potřebuješ to velké ->SD adaptér. Resp. přímo odkaz na produkt (http://www.alfacomp.cz/php/product.p...450821MM000RO3). Pak to klidně v FS7 můžeš použít. Abych řekl pravdu, většina mých SD karet je právě ve formě microSD + SD adaptér.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Ďakujem, už mi je jasne syn ma mobil S-E a je to od neho

Pravidelný diskutér Avatar uživatele stalak
    Registrace
    Dec 2009
    Fotografií
    206

Já používám micro SD karty (2 a 4 GB) a v mé Minoltě Dimage S414 CF I

Nováček
    Registrace
    Mar 2010

Mám 2. SD karty každá o velikosti 2GB, ta první karta je značky HAMA koupil jsem si ji zároveň s koupí foťáku v té době byla karta téhle značky mnohem levnější než značky Kingston(které tam měly taky).

Navíc vté době jsem nic moc nevěděl o pam.kartách a chtěl jsem nějakou mít abych si mohl občas něco vyfotit než bych si pořídil pam.kartu.

Druhá je značky Kingston taky o velikosti 2GB, rychlost je u obou stejná (teda alespoň měto tak přijde) a rozdíl mezi nimy poznám jen díky jinym nálepkám na sobě.

Ta Kingstonka stála na jednom e-shopu jen 120Kč, zrovna jsem tam nakupoval jiné věci, tak jsem si ji přidal do košíku.

Teď bych si koupil asi jedině 4GB SDHC (větší foťák podle návodu nevezme).

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Používám SDHC SD3.0 8GB Class10 TRANSCEND super cena a zvládá vše zcela bez problémů. To jak foto i s bleskovým prohlížením a natáčení HD videa to stejny.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Já mám Kingstona dvougigovku.Zatím stačí,ale přemýšlím o něčem větším.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Nebudu zbytecne zakladat nove tema a tak se zeptam rovnou tady. Potrebuji novou kartu do sveho olympusu XZ-10, tzn. i uklavdani RAWu, velikost 16-32GB, spis by mi stacilo i tech 16GB alespon class10. Taha me jeste myslenka koupit microSD + konvertor na SD mam, aby se dala treba na dovolene vlozit do mobilu a v klidu prohlednout na velkem displeji a vytridit fotky. Je nejaky duvod proc to treba nedelat, treba spatny zapis pres konvertor ve fotaku (nemam s tim zkusenosti), chyby v ukladani nebo jiny duvod? Samozrejme se bavime o srovnani stejnych velikosti a trid (class 10)...predem dekuji

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Ja som do svojho olympusu xz-2 kupil SanDisk Ultra SDHC 16GB a spokojnost. V mobile pozerat fotky? Podla mna zbytocnost. Na kartu sa zmesti velka fotiek a ked tak siahni po 32 GB a potom doma na pc vytriedis ;-)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Mird1s Zobrazit příspěvek
    Na kartu sa zmesti velka fotiek a ked tak siahni po 32 GB a potom doma na pc vytriedis
    A když se ti náhodou porouchá, ušetříš čas tím, že nebudeš mít co třídit. Raději vol více karet s menší kapacitou. Já mám třeba 2x 4Gb + 2x 8Gb + 1x 16Gb. Pokud ovšem jdu fotit něco kde je ztráta fotek nepřípustná, tak si beru jako první ty malé a pokud nestačí tak tu větší. Na tu 16 fotím víceméně jen občas a to "nepodstatné" rodinné foto...

Pokud chceš fotit na Mikro SD kartu s adaptérem, nevidím v tom problém. Taky občas po ní sáhnu

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

no myslim si, ze rychla 16GB mi bude bohate stacit, ta microSD je dobra v tom, ze si muzu fotky do mobilu i zalohovat a by ses divil jak bezvadne se na 5" fullHD displeji prohlizeji a to nemluvim o pripjeni k televizi coz dnes vetsinou taky neni problem...vic karet rozhodne nechci, uz tak mam nervy z toho, ze vyrobci fotaku pouzivaji jeste porad vlastni koncovky i pro nabijecky a musim tahat dalsi kramy sebou! pacholci by potrebovali intervenci jako mobily, ktere az na vyjimky pouzivaji microUSB...samozrejme dalsi alternativa je kapesni ctecka karet pripojena pres USB redukci k telefonu, ale uz je to trochu krkolomne reseni...jiny pohled je, ze muze mit telefon problem s kartou formatovanou ve fotaku, chce to vyzkouset...32GB class 10 mam v telefonu...

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    A když se ti náhodou porouchá, ušetříš čas tím, že nebudeš mít co třídit. Raději vol více karet s menší kapacitou. Já mám třeba 2x 4Gb + 2x 8Gb + 1x 16Gb. Pokud ovšem jdu fotit něco kde je ztráta fotek nepřípustná, tak si beru jako první ty malé a pokud nestačí tak tu větší. Na tu 16 fotím víceméně jen občas a to "nepodstatné" rodinné foto...

Pokud chceš fotit na Mikro SD kartu s adaptérem, nevidím v tom problém. Taky občas po ní sáhnu
    No to je super, ale asi beznemu smrtelnikovi (amater, obcasne fotienie a pod.), nebude treba predsa dalsich 5 kariet. To si moze kupit taky ako ty, ktoremu ide o kazdu fotku a so stratou by sa velmi tazko vyrovnaval.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

tak jsem odolal me povaze experimentovat a nakonec objednal 16GB Kingston class10 UHS-I, pro me foceni dostacujici, 32GB "neprefotim" ani na mesicni dovolene takze vyhozene penize, spis uziji tu rychlost pri prenosu dat...navic se da na ebayi sehnat za $6 primo microUSB ctecka pro smartphony podporujici USB host...

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. jakou kartu - Sony Cybershot DSC-WX50
    Od caponder v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-08-2012, 09:37
  2. Kompakty: fotak nenacte pametovou kartu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-07-2012, 11:41
  3. Používáte bezdrátovou paměťovou kartu Eye-Fi?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-05-2011, 14:50
  4. K jakému účelu využíváte GPS?
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 24-09-2010, 22:39
  5. Využíváte služeb některého z fotolabů?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-09-2009, 15:52