Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Limit na velikost fotky

piter (146)|23.5.2010 19:38
je to len napad, ale sa mi zda celkom uzitocny... neda sa urobit limit velkosti na vkladane fotky? nech je napr 1600 dlhsia strana. bolo by to tu razom plnsie kvalitnejsich fotiek po rozkliku a tiez by bola galeria trochu sviznejsia. automaticky resize fotiek ich dost ubera o kvalitu, tak aspon ja si fotky rozklikavam. ale u niektorych fotiek sa po rozkliku clovek niekedy az zlakne... nechapem naco tu davaju ludia fotky 4000x3000. myslim ze automaticky limit pri uploade bude o moc ucinnejsi ako poprosit uzivatelov nech neuploaduju nieco tak velike...
busy (782)|23.5.2010 22:41
[quote=piter;5972]je to len napad, ale sa mi zda celkom uzitocny... neda sa urobit limit velkosti na vkladane fotky? nech je napr 1600 dlhsia strana. bolo by to tu razom plnsie kvalitnejsich fotiek po rozkliku a tiez by bola galeria trochu sviznejsia. automaticky resize fotiek ich dost ubera o kvalitu, tak aspon ja si fotky rozklikavam. ale u niektorych fotiek sa po rozkliku clovek niekedy az zlakne... nechapem naco tu davaju ludia fotky 4000x3000. myslim ze automaticky limit pri uploade bude o moc ucinnejsi ako poprosit uzivatelov nech neuploaduju nieco tak velike...[/quote]

Ved od toho je automaticky resize, ktory zmensi fotku na nejaky rozumnejsi rozmer, aby galeria bola sviznejsia. V parametroch fotky je vzdy napisane aj to kolko ma original uploadnuty autorom, takze ak tam uvidis 4000x3000 tak ju proste nerozklikavaj :)

Stanovit limit pre maximalne rozlisenie na uploadovane fotky by bolo dost od veci, pretoze mnoho fotiek je velmi dolezite mat moznost pozriet v originalnom rozliseni - napr. kvoli posudeniu kvalit pouziteho fotaku (objektivu...). A to by sa pri zmensenych fotkach dost dobre nedalo.
piter (146)|23.5.2010 22:47
[quote=busy;5974]Ved od toho je automaticky resize, ktory zmensi fotku na nejaky rozumnejsi rozmer, aby galeria bola sviznejsia. V parametroch fotky je vzdy napisane aj to kolko ma original uploadnuty autorom, takze ak tam uvidis 4000x3000 tak ju proste nerozklikavaj :)

Stanovit limit pre maximalne rozlisenie na uploadovane fotky by bolo dost od veci, pretoze mnoho fotiek je velmi dolezite mat moznost pozriet v originalnom rozliseni - napr. kvoli posudeniu kvalit pouziteho fotaku (objektivu...). A to by sa pri zmensenych fotkach dost dobre nedalo.[/quote]

ten resize nie je to prave orechove, fotka VELMI straca na kvalite - preto automaticky klikam na vsetky fotky.
a na posudzovanie kvality hadam sluzi crop, nie? naco ti je komplet fotka? v galerii sa okrem toho neposudzuje kvalita fotakov a objektivov ale fotiek, a tie tym full rozlisenim fakt dost stracaju...
busy (782)|24.5.2010 07:25
[quote=piter;5975]ten resize nie je to prave orechove, fotka VELMI straca na kvalite - preto automaticky klikam na vsetky fotky.
a na posudzovanie kvality hadam sluzi crop, nie? naco ti je komplet fotka? v galerii sa okrem toho neposudzuje kvalita fotakov a objektivov ale fotiek, a tie tym full rozlisenim fakt dost stracaju...[/quote]

Tak teraz tomu trosku nerozumiem. Je pravda, ze ten resize nie je prave nastastnejsi, trosku rozostruje fotky, ale samotna umelecka kvalita fotky (kompozicia, farebnost...) zostava. Jedine, co tym utrpi, je technicka kvalita fotky na urovni jednotlivych pixelov, o ktoru ti predsa v tomto pripade nejde. Tak kde je potom problem ?
piter (146)|24.5.2010 11:21
[quote=busy;5977]Tak teraz tomu trosku nerozumiem. Je pravda, ze ten resize nie je prave nastastnejsi, trosku rozostruje fotky, ale samotna umelecka kvalita fotky (kompozicia, farebnost...) zostava. Jedine, co tym utrpi, je technicka kvalita fotky na urovni jednotlivych pixelov, o ktoru ti predsa v tomto pripade nejde. Tak kde je potom problem ?[/quote]

samozrejme, ze mi ide o kvalitu na urovni pixelov a hlavne o ostrost... okrem toho keby si takto "donutil" zmensovat vsetkych, kvalita fotiek v priemere by sla hore, si myslim. farebnost a kompozicia na neostrej fotke moc neocaria a ked na nu kliknem, tak tu kvalitu moc nevyriesim, ked vidim jednu sestnastinu fotky (cca). napriklad pri krajinkach a to v 100% velkosti. vsimnem si, ze ten ktory objektiv aberuje, ze ma roznu ostrost v rohu a v strede a vsetky tieto "recenzne" parametre, ale fotku ako taku si poriadne nepozriem...
okrem toho je to bezne obmedzenie na vela portaloch co poznam a realne to neobmedzuje nikoho.
ale tiez je pravda ze to necham na posudenie vsetkym, ja svoje foto zmensujem aj tak. nemienim bojovat za tuto zmenu, bol to len napad a navrh...