Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Ideální velikost displeje?

Petr S. (328)|28.5.2010 09:08
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Ideální velikost displeje?

Čím větší má fotoaparát displej, tím je práce s ním lepší, to však často na úkor jiných vlastností. Jak je pro vás úhlopříčka LCD důležitá a dáváte jí přednost před jinými "vychytávkami"? A jaká je pro vás jeho ideální velikost? Zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
busy (782)|28.5.2010 16:34
Cim vecsi displej s cim vecsim rozlisenim, tym lepsie :)
Podla mna by displeje mohli zaberat aj uplne celu zadnu stranu fotaku - niektore to uz tak aj maju. Ovladacie prvky by potom kludne mohli byt hore alebo po stranach. Alebo by displej bol dotykovy a potom na pohodlne ovladanie netreba tolko "mechanickych" ovladacich prvkov.

PS: Ale hlavne nech uz vyrobcovia prestanu pouzivat to moralne zastarale LCD a nech prejdu na ovela modernejsie a po vsetkych strankach jednoznacne lepsie (AM)OLED...
Milan Šurkala (3381)|28.5.2010 19:36
No ja nevim, velky displej = spatna ergonomie, ten fotak pak neni jak chytnout. Navic velky displej znamena to, ze tam nemuze byt EVF, jednoduse se tam nevleze. Nicmene si myslim, ze idealni velikost je tak 2,7" az 3,0". Mensi uz je moc maly a vetsi zas zbytecne velky :)
stalak (162)|28.5.2010 20:10
Na velikosti nezáleží,ale na rozlišení,dobrém kontrastu a pozorovacím úhlu,fotím mobilama jen podle displeje a s SE K770i se mi parádně komponuje úhl.1,9 perfektní čitelnost i za slunce,LG Viewty,dotykáč,displej jako pr... a spíš odhaduju co fotím,protože venku a na sluníčku to je katastrofa,takže raději menší a kvalitní!
Tchutcho (186)|28.5.2010 20:16
Taky nevím.Displej je dle mě jen orientace,náhled,zkrátka,bych to asi neřešil.Konečná fáze je stejně na kompu a tam to rozhodne.Já stejně u mího foťáku,třeba za jasna,prdlajs na tom displeji vidím.Prostě jen nahlídnu a asi jo.Jsem odkázanej na svoji dedukci v nastavení a ne na dispeji.A to by mohl být velký,klidně přez celej foťák a stejně na něm nic člověk nevidí.V opačným případě,když člověk fotí v interieru a v příhodných podmínkách k náhledu,tak samozřejmě,že náhled je bezvadná pomůcka.Ovšem myslím,že i v tomto případě je úplně jedno,jakou velikost by ten blbinec měl mít.Rozhodně bych,být konstruktérem nějakého fotoaparátu,spíše řešil potřebnější a užitečnější funkce na přístroji,než velikost displeje.
piter (146)|28.5.2010 22:25
velmi malo pouzivam displej. ale ked uz ho pouzivam, potreboval by som co najvecsie rozlisenie, pretoze ho pouzivam na rucne ostrenie. a na kompo v extremnych pripadoch (ked chcem vidiet to co sa nevojde do hladaciku) neviem aky ma rozmer displeja 450D od canonu, ale velkostou mi staci.
zemekf (21)|31.5.2010 12:26
Fůra fotek vypadá na displeji, či monitoru velice dobře a pak sou z nich stejně ......
co není vytištěné to není.
U zrcadla mám displej vypnutý, na kompaktu mám průhledový hledáček a po pěti letech aj vím co tam nemám.
Displej používám tak na vymazání dablovaných fotek když mi náhodou zatuhne prst na spoušti. stává se to.
Zkuste jít někam nabízet např výstavu a čarujte tam s displejem nebo monitorem. V momentě máte obrovské mínus.
Běžné 30 snímkové album, cca 13/18cm vrazím jim to do ruky a mám tři, pět minut na to abych je ukecal. no a vystavuju.
nikoho nebaví čučet na displeje či monitory. je to otrava a vůbec.
zemekf (21)|31.5.2010 12:28
[quote=busy;6019]Cim vecsi displej s cim vecsim rozlisenim, tym lepsie :)
Podla mna by displeje mohli zaberat aj uplne celu zadnu stranu fotaku - niektore to uz tak aj maju. Ovladacie prvky by potom kludne mohli byt hore alebo po stranach. Alebo by displej bol dotykovy a potom na pohodlne ovladanie netreba tolko "mechanickych" ovladacich prvkov.

PS: Ale hlavne nech uz vyrobcovia prestanu pouzivat to moralne zastarale LCD a nech prejdu na ovela modernejsie a po vsetkych strankach jednoznacne lepsie (AM)OLED...[/quote]

.....................................................................................................................................

zkus cosi takového navrhnout profikovi, požene ťa svň.... krokem.
busy (782)|31.5.2010 20:09
[quote=busy;6019]PS: Ale hlavne nech uz vyrobcovia prestanu pouzivat to moralne zastarale LCD a nech prejdu na ovela modernejsie a po vsetkych strankach jednoznacne lepsie (AM)OLED...[/quote]

[quote=zemekf;6064]zkus cosi takového navrhnout profikovi, požene ťa svň.... krokem.[/quote]

Preco ? Profici nemaju radi OLED technologiu ? :)
zemekf (21)|31.5.2010 21:21
[quote=busy;6065]Preco ? Profici nemaju radi OLED technologiu ? :)[/quote]

SORÁČ asi před měsícem sem byl sdvědkem jak kmenová fotografka National Geogrphic ani na displej nemrkla cca během hodiny.
Jinak sme si dobře ,,pokecal,, i o problematice parazitního světal při repotrážní fotografii. V ,, ,, protože moje Ang je na úrovni indianského nasčelnika, ale na to aby se dva odborníci domluvili stačila.
jinak odpusť ale ich bin hoite kapku ožralé.

František Zemek - ASČF