Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Foťák kolem 4000Kč s optickým hledáčkem

happysafari (8)|1.6.2010 20:56
Čau potřebuju poradit jaký je nejlepší foťák kolem 4000Kč ale chci aby měl optický hledáček.
Měl jsem vyhlídnutý Fuji FinePix F200EXR ale je bez hledáčku:(
Chci hlavně kvalitní fotky, video v HD čekat v téhle ceně nemůžu:)
Milan Šurkala (3381)|2.6.2010 00:05
Opticky hledacek? V tom pripade zapomen na fotak :-) Nemas sanci, opticky hledacek je dnes proste prezitek, on se totiz nema kvuli velkym displejum kam vejit. Vejde se akorat na Canona G11, ktery je dnes snad jediny kompakt, ktery opticky hledacek ma. Takze tenhle pozadavek chte nechte musis zrusit (nebo si nic nekoupis, protoze pokud si dobre vzpominam, nic takoveho uz davno neexistuje :-))
busy (782)|2.6.2010 07:29
Alebo este je moznost kupit nejaky starsi bazarovy fotak, ale tam je to loteria ako sa k nemu byvaly majitel spraval a ako dlho bude este fungovat...

Pokial je hladacik taky dolezity, musi byt nutne opticky priehladovy ? Nestacil by EVF ? Je to praktickejsie, vidno tam aj vsetky informacie co na displeji.
happysafari (8)|2.6.2010 09:20
Aha tak nemusí být přímo optický hledáček, tem foťák je pro rodiče a ti si stěžujou že když fotí a svítí slunce na displeji není nic vidět tak chtěli něco s hledáčkem.
Milan Šurkala (3381)|2.6.2010 11:21
No kazdopadne i s EVF hledackem to bude velky fotoaparat (ultrazoom). Nejlevnejsi v teto kategorii bude asi Fujifilm S1600.
happysafari (8)|2.6.2010 14:25
Ano to je ono něco takového jsem si představoval! Na oficiálních stránkách jsem ještě narazil na vyšší modely FUJI FINEPIX S1800, 2000HD, 2500HD mají tyto vyšší modely nějakou větší výhodu?
Asi budu vybírat mezi těmito:)
Milan Šurkala (3381)|2.6.2010 14:38
No snad jen u nekterych vetsi zoom, a nejake rozdily ve svetelnosti,...
busy (782)|2.6.2010 21:15
[quote=happysafari;6084]Aha tak nemusí být přímo optický hledáček, tem foťák je pro rodiče a ti si stěžujou že když fotí a svítí slunce na displeji není nic vidět tak chtěli něco s hledáčkem.[/quote]

Mozno by stalo za uvahu netrapit sa s hladanim hladacika ale popozerat sa po nejakom fotacku s OLED displejom. Ten dokaze zobrazovat obraz ovela kvalitnejsie, a je aj ovela ovela lepsie viditelny na priamom slnku.
Milan Šurkala (3381)|2.6.2010 22:10
[quote=busy;6093]Mozno by stalo za uvahu netrapit sa s hladanim hladacika ale popozerat sa po nejakom fotacku s OLED displejom. Ten dokaze zobrazovat obraz ovela kvalitnejsie, a je aj ovela ovela lepsie viditelny na priamom slnku.[/quote]

No, ono se to tvrdi, ale ve skutecnosti jsem zas tak velke rozdily nezaznamenal. Snad jen u jedineho fotoaparatu to bylo opravdu trochu znat, jinak nevim nevim. Osobne mi nektere (AM)OLED displeje prisly dokonce i horsi nez LCD, ale tech bylo opravdu malo.
rousini (738)|2.6.2010 22:35
Tady múže být problém v zkušenostech s displejem. Před 5 lety se osazovali displeje velikosti poloviny krabičky od zápalek. Na těch není vidět opravdu nic. Možná by je pohled na současné displeje překvapil a od hledáčku by ustoupili...
happysafari (8)|3.6.2010 08:19
Já to rodičům taky rozmlouvám a snad se mi to podaři:)
A jaký foťáky by jste mi doporučili kolem 4000 Kč
Milan Šurkala (3381)|3.6.2010 09:19
Z tech mensich bych bral asi Canon A3000 IS, mozna nejke odvozeniny od Panasonicu FS62.
happysafari (8)|3.6.2010 17:50
ještě nějaké návrhy ať mám pořádně z čeho vybírat nejde mi o malou velikost foťáku jde jen o fotky případně občasné natáčení videa
stalak (162)|3.6.2010 19:06
jak už tu někdo psal,nebál bych se podívat i po nějakém bazarovém kousku,třeba Minolty,ty hledáčky mají,slušně vesměs fotí všechny,velké čipy,podíval bych se opravdu i tímto směrem (jasně že i na jiné značky ;) )
happysafari (8)|3.6.2010 21:32
Né to já si radši koupím nový se zárukou....jistota je jistota:)
happysafari (8)|23.6.2010 09:28
Abych nezakládal nové vlákno napíšu to sem!
Nakonec vybírám mezi těmito stroji:
Canon SX120 IS
Panasonic Lumix DMC-TZ6
Fuji F70EXR

Jen se nemůžu rozhodnout který, ceny jsou podobné a myslím že v podobné cenové kategorii budou jedny z nejlepších.
happysafari (8)|24.6.2010 19:34
pište piště potřebuju poradit:)
Milan Šurkala (3381)|24.6.2010 21:19
Pokud nejde o manualni nastaveni expozice, vzal bych TZ6. Jinak ani jednim pristrojem neudelas chybu.

Panasonic
+ vynikajici objektiv s dobrou svetelnosti, pomerne detailni snimky, slusna rychlost, velmi kvalitni HD video
- nema manualni nastaveni, silnejsi odlesky

Canon
+ vynikajici svetelnost, dobra kvalita obrazu na nizsich ISO, dobre makro, nadprumerne moznosti manualniho nastaveni
- pomalejsi, dlouhe 36mm pocatecni ohnisko, silna aberace

Fujifilm
+ vynikajici EXR cip -> maly sum i na vysokych citlivostech, zajimave EXR rezimy, slusna rychlost, primerene moznosti manualniho nastaveni
- slaba vydrz na baterky, podprumerny objektiv (hlavne velmi spatna svetelnost)

Vsechny jsou dobre. To co F70EXR ztrati na velmi spatnem objektivu co do svetelnosti (je to doslova pruser), dozene, ba i predezene EXR cipem. Kdo chce manualni nastaveni, at jde do Canonu, prip. jeste do Fuji (ale tam je jen ND filtr, chybi priorita casu,...) a tak bych mohl pokracovat dale. Hlavni ukol je tento: Ujasnit si priority a podle nich pak vybrat. Pokud si reknes: "Chci nejlepsi maly ultrazoom.", pak si bud nevyberes, nebo to budes muset nechat na hazeni si minci.