Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jak získat video 60 sn/s - Panasonic Lumix TZ7

elmartin (2)|2.6.2010 11:34
Zdravím. V některých recenzích ultrazoomu TZ7 jsem se dočetl, že "Nahrané video má HD rozlišení 1280×720 pixelů při frekvenci 30 sn./s (respektive rychlostí 60 sn./s. u formátu videa AVCHD)." Není mi ale jasné, jak získám těch 60 sn/s. Když AVCHD video zkopíruju z karty do počítače, má pouze 25 sn/s, nikoli 60. Tak jak, prosím, získám těch uvedených 60 sn/s?
krehla (4)|2.6.2010 19:43
nemuze to byt treba typem pouzivane pametove karty, nektere fotaky vyzaduji karty class 4+ nebo 6+ ted nevim, jestli tuto podminku karta nesplnuje neni mozny takovyto datovy tok zaznamenat...
busy (782)|2.6.2010 21:12
[quote=elmartin;6086]Když AVCHD video zkopíruju z karty do počítače, má pouze 25 sn/s, nikoli 60. Tak jak, prosím, získám těch uvedených 60 sn/s?[/quote]

Normalny televizny obraz (v Europe) je tiez iba 25 sn/s, a aby nebol trhany tak zobrazuje polsnimky rychlostou 50 sn/s, cim vznika zrakovy klam plynulosti. Mozno by takto islo urobit z 25 sn/s (alebo 25p) interlacove video 50i ktore by sa na normalnych TV prehravalo tak plynulo ako bezne TV vysielanie.

Alebo dalsia moznost je medzi kazde dve snimky interpolaciou "dovymyslat" dalsiu snimku a tak z 25 sn/s vyrobit plynule 50 sn/s, avsak je to za cenu dvojnasobneho datoveho toku, pricom celkove mnozstvo informacie vo videu sa aj tak nezvysi.
elmartin (2)|3.6.2010 12:58
Aha, takže pokud to chápu dobře, tak těch 50 sn/s můžu chápat jako klamavý trik, kde jen oproti 25sn/s využili prokládané řádkování, které zobrazuje půlsnímky dvojnásobným kmitočtem, ale celé snímky (neprokládaně) s frekvencí 50sn/s nikdy nezískám.
Ta interpolace zní zajímavě. Můžeš mně, prosím, doporučit nějakej software, kterej je schopen "dobré" interpolace a není moc náročný na pochopení? Zkušenosti s tím žádné nemám, ale opakovanou interpolací by teoreticky mohlo jít docílit libovolného počtu sn/s, což se může hodit.
vldn (1)|7.6.2010 22:21
U TZ7 je to jen 30 sn/s z chipu. Treba Canon EOS 550D umi v HD-Ready 720 opravdovych 60 sn/s v NTSC resp. po prepnuti do PAL 50 sn/s. Minuta videa ale zabere asi 330 MB.