Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: LCD, AMOLED a jiné?

Petr S. (328)|4.6.2010 13:15
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: LCD, AMOLED a jiné?

Displej fotoaparátu může být postaven na různých technologiích, přičemž každá z nich má svá specifika. Jaké jsou právě vaše zkušenosti s jednotlivými typy? Ať už byste doporučili AMOLED nebo byste raději zůstali u osvědčeného LCD - zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ramses_IV (1)|4.6.2010 14:38
Mno já sice s AMOLED žádné zkušenosti nemám ale podle toho co jsem četl to vypada na velice zajimavou technologii, která netrpí nevýhodami LCD displayů, rozhodně bych s ní nešetřil u dražších foťáků.
busy (782)|4.6.2010 21:48
Jednoznacne OLED (alebo AMOLED) !

LCD technologia je idealna na displeje kalkulaciek alebo naramkovych hodiniek, alebo starych mobilov s monochrom displejom, ale rozhodne nie na zobrazovanie kvalitnych farebnych fotiek a videa. Je pravda, ze vyvojari s LCD dokazali doslova zazraky a dnes dosahuje velmi kvalitne zobrazenie. Ale kto raz na vlastne oci videl rozdiel medzi LCD a OLED televizorom, hlavne pri silnejsom okolitom svetle a z nejakeho horsieho uhla, tak vie ze LCD proste nema buducnost...

Pre zaujimavost som si spocital ucinnost LCD televizora - t.j. kolko % energie prudiacej do obrazovky sa skutocne premeni na svetlo iduce k divakovi. A vyslo mi to v najlepsom pripade okolo 3%. Viem ze ani LEDky nedosahuju 100% ucinnost, ale dovolim si tvrdit, ze je to daleko daleko nad tie 3%.
Neregistrovaný (0)|25.6.2010 20:50
Je to ryze teoretická, umělá diskuse. On existuje DF s amoled??? asi 1 z 10000-ty mají LCD.
busy (782)|25.6.2010 21:23
[quote=Neregistrovaný;6292]Je to ryze teoretická, umělá diskuse. On existuje DF s amoled??? asi 1 z 10000-ty mají LCD.[/quote]

A neexistuje vari ? :) Napriklad:

Nikon: S70
Kodak: LS633
Samsung: EX1, WB2000, WB650, WB600, WB550, WB100, NX10, CL80, NV24HD

A inak medzi mp3/mp4 prehravacmi a mobilmi zacina byt OLED uz standart...