Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Stará zrcadlovka (eos 10D)

OPolreich (1)|17.6.2010 23:52
Dobrý den

Začínám s focením a můj lepší kompakt (fuji S2000) mi přestává stačit. Přirozeně jsem začal uvažovat o zrcadlovce. Jelikož nemám peněz nazbyt tak konkrétně o Canonu eos 1000D. Pak jsem ale v bazaru jednoho z eshopů jsem narazil na Canon Eos 10D v dobrém stavu za velmi příjemnou cenu.

Můj dotaz tedy zní:
Má cenu investovat do 7 let staré zrcadlovky? Nebo mám raději přecijen zvolit nový Canon?

Děkuji
Tchutcho (186)|18.6.2010 09:11
Můj názor.Nerad osobně kupuji "staré" věci.Ne,že by musely být zrovna ve špatné kvalitě,ale prostě tomu nevěřím.Nikdy nemůžeš vědět,jak se k tomu kdo před tebou choval a jak s tím zacházel.Z vlastní zkušenosti,takové skryté vady se časem rádi projeví a pak je člověk akorád tak hodně sklamanej.Tu desítku nemůžu posoudit,páč s ní zkušenosti nemám,ale zase je to přeci jen poloprofi třída,takže to nebude žádnej šunt.Jenže nepovažuju ani za šunt tu tisícovku.Osobně jsem ji v ruce měl a pár fotek si vyzkoušel.Ovšem na mě dojem neudělala.Prostě mi neseděla v ruce,je dost lehoučká a příjde mi,jako taková hračka.Je to těžký.Vzal bych asi v potaz,od jakýho zdroje ta desítka je,jestli je k tomu třeba nějaká výbava,(k tisícovce dostaneš leda tak "seťák!),no a hlavně bych si ji asi pořádně prubnul.Pokud by bylo všecko v poho,pak bych to považoval za dobrý kup a sáhl bych po tý desítce.Nová věc,je nová věc,neomakaný,neojetý,záruka,prostě nový.Jenomže pokud začínáš a nemáš dostatek peněz,je tohle asi nejlepší volba.Rozhodně lepší,než si kupovat za dva,nebo tři tisíce nějakej kompakt.