Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: Víkendová diskuze: Jak často pořizujete nový fotoaparát?

Ganec

najprv som si kupil lacny BenQ .. aby som zistil co potrebujem a ci ma fotenie bude bavit .. a ked sa mi vyskytla prilezitost predat ho, tak som si kupil Fuji F50fd. Ked sa pokazila (a nevedel som ako ju v pixmanii reklamovat), tak dalsi (s vacsim zoomom, menej napadny) .. a tak dalej. Skoncil som s PEN-om.

Teraz mam pre kazdu prilezitost jeden fotak (tak ako si ostatni kupuju objektiv na zrkadlovku):
    - Fuji F50 tam kde sa vacsi fotak neda .. alebo len tak prirucne
    - Casio EX-v8 tam kde mi nezalezi na kvalite a/alebo kde by sa nemalo fotit ;-)
    - Sony H20 tam kde je pozadovany zoom alebo chcem nahravat video
    - PEN + pevne sklo F1.7 - na spolocenske akcie

Mozno si kupim ultrazoomovy objektiv .. inak nemam dovod (v dnesnej dobe ani nemam co by som citelne lepsieho kupil). Ak by sa vsak cosi zaujimaveho vyskytlo...

----

bubko, ak chces ostat pri Canone, tak ani nemas co lepsieho .. 18M nevyuzijes (iba s profi objektivmi), sum s novymi odsumovacimi algoritmami je taky isty, farby/kontrast mozno dokonca lepsie ako tie zo 7D/550D/500D...
    No najnovsie modely maju lepsi metering senzor .. ak nie si spokojny s expoziciou (napriklad koli nahodnym prepalom), dovod na upgrade by tu uz bol.
    Odpovídat lze po přihlášení

Ganec

Citace Původně odesláno od Hirogen Zobrazit příspěvek
    V tom máš pravdu. Akorát že u té Alphy, dokud ještě s příslušenstvím nezačal, se mu vyplatí jít do jiné značky, neboť Alpha má příslušenství podstatně dražší.
    kym nemas prislusenstvo ako som vcera videl (v rubsaku .. vraj 35 kilo .. dve D300-ky a objektivy za ~ 30000 euro) tak to stale mozes predat v celku a neviazat sa na znacku

Na Alfy sa daju kupit aj objektivy inych vyrobcov, presne ako na Canikon .. takze je to v podstate jedno. Skor by som povedal ze su na tom lepsie, lebo stabilizovane objektivy (co ho u Alfy nemusi trapit) inych stoja omnoho viac ako tie na Alfy. A tie lacne objektivy su zase horsie ako kompaktove ultrazoomy.
    Inak vyvoj ide dopredu a napriklad stabilizacia sa casom zlepsuje, takze stare stabilizovane objektivy zvycajne nie su nic moc.
    Takisto sa v poslednej dobe dostava do popredia video, kde tiez stare objektivy nevyhovuju.

Neregistrovaný

Netušíte prosím alespoň směr případných změn. Zda se jedná o větší čipy pro klasické "rodinné" kompakty
    nebo pro ultrazumy, nebo pro kompakty s výměnnými objektivy (to již v podstatě nastalo)?
    Rád bych uvítal ultrazoom s alespoň o trochu větším čipem než je 1/2,3

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Vzhledem k tomu, ze fotoaparaty testuju, nemam potrebu inovovat, stejne vetsinou beham venku s testovanymi pristroji :-) Nicmene jsem slysel, ze se chystaji velke veci na poli kompaktu s vetsimi cipy, tak jsem zvedav. Mozna si pak neco koupim :-)

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Netušíte prosím alespoň směr případných změn. Zda se jedná o větší čipy pro klasické "rodinné" kompakty
    nebo pro ultrazumy, nebo pro kompakty s výměnnými objektivy (to již v podstatě nastalo)?
    Rád bych uvítal ultrazoom s alespoň o trochu větším čipem než je 1/2,3
    Jsou to samozrejme jen nepodlozene informace, ale hovori se o tom, ze by Nikon mel predstavit kompakt s nevymennym objektivem a cipem s crop faktorem 2,5 (tedy o trochu mensim nez je 4/3"). Totez se hovori o Canonu, slysel jsem nazory rovnez na crop faktor 2,5, ale dokonce i na 1,3 (tedy APS-H cip z 1D Marku - ten je podstatne levnejsi na vyrobu nez full frame a aspon by se rozdelily naklady na jeho vyvoj mezi dve rady). Neco se suska i o nastupci Panasonicu LC1 (ten mel 2/3" 5MPx, 28-90mm F2-2,4 nebo tak nejak)
    Co se tyce ultrazoomu s vetsim cipem nez 1/2,3", pak je tu jen Fujifilm S200EXR.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Jsou to samozrejme jen nepodlozene informace, ale hovori se o tom, ze by Nikon mel predstavit kompakt s nevymennym objektivem a cipem s crop faktorem 2,5 (tedy o trochu mensim nez je 4/3"). Totez se hovori o Canonu, slysel jsem nazory rovnez na crop faktor 2,5, ale dokonce i na 1,3 (tedy APS-H cip z 1D Marku - ten je podstatne levnejsi na vyrobu nez full frame a aspon by se rozdelily naklady na jeho vyvoj mezi dve rady). Neco se suska i o nastupci Panasonicu LC1 (ten mel 2/3" 5MPx, 28-90mm F2-2,4 nebo tak nejak)
    Co se tyce ultrazoomu s vetsim cipem nez 1/2,3", pak je tu jen Fujifilm S200EXR.
    Díky za podrobnější i když nepodložené informace. Předpokládám, že uvedení takovýchto foťáků je dlouhodobější proces a asi se nedá odhadnout kdy by mohli přijít na trh. Nebo snad se odhadnout dá? Jirka

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Canon - tam to vubec neni jasne (a kdo vi, zda vubec bude), Nikon je pravdepodobnejsi (vzhledem k mnoha podanym patentum), hovori se zatim o prelomu 2010/2011, ale opet je to ve hvezdach.
    Nicmene co se tyce Panasonicu, tam je velmi pravdepodobne, ze se nova LX4 (LX5) objevi koncem cervence (cca 20.7. az 25.7.), ten "nastupce" LC1 (prip. neco jednoduse udajne velmi zajimaveho, pry ponekud odlisneho od toho, co zatim Panasonic vyprodukoval) by se udajne mel objevit uz pocatkem cervence. Za informaci, kterou lze povazovat za temer jistou, bych vsak povazoval jen nastupce modelu LX3.

Neregistrovaný

Díky moc za info
    Jirka

pefok

Fotím pro zábavu už téměř 40 let a postupně jsem nahrazoval foťáky, které už fyzicky dosloužily nebo nestačí technicky. Ljubitel, Pentagon six, Zenit, Praktika (2x), Nikon F50, Nikon F70 (ten slouží stále na fajnové fotky). Digitálu jsem se vyhýbal až do doby, kdy konečně začal být k světu. Před rokem jsem začal používat Olympus E-520. K mé spokojenosti. Dobrá optika a dobře se nosí na cestách. Stejně, pokud najdu zajímavé místo a mám možnost se vrátit, beru s sebou film. Ale při dnešních cenách už to chce skutečně jen záběry, na které se mohu dívat i po letech.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Takze panove a damy, na netu se objevila zajimava informace, ktera je hodnocena jako vysoce pravdepodobna, no uvidime :-) Jak jsem jiz mluvil o nastupci LC1, tak za par dni by se udajne mel predstavit novy kompakt obsahujici 4/3" cip, objektiv s 3x zoomem (nezname svetelnosti, hodnoty LX3 bych ale neocekaval) a dokonce i optickym hledackem. Velikost udajne nema byt o moc vetsi nez u LX3.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Každý rok nový foťák?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 02-12-2011, 12:23
  2. Víkendová diskuze: Doporučte nový fotoaparát!
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 22-08-2011, 18:41
  3. Víkendová diskuze: Nový firmware?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 28-04-2011, 09:35
  4. Jak často pořizujete nový fotoaparát?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 30-03-2010, 19:24
  5. Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 11-05-2009, 10:05