Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Využíváte u fotoaparátu pokročilé expoziční režimy?

Karel Polívka (315)|27.10.2008 00:39
Využíváte u fotoaparátu pokročilé expoziční režimy - programovou automatiku (P), prioritu závěrky (S, Tv), prioritu clony (A, Av), plný manuál (M)?
  • Ano, velmi často
  • Občas, v závislosti na snímané scéně
  • Ne, nepoužívám
  • Vlastním fotoaparát pouze s plně automatickým expozičním režimem

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
dkas (154)|27.10.2008 09:51
Když budu mluvit za sebe, tak fotím na 95% na P (programově řízenou expozici) a pak spíše využívám prioritu clony, nebo závěrky. Na automatiku fotím vyjímečně...
Deee-aN (97)|27.10.2008 10:01
Nejvíc na prioritu clony a naše živé dítě s prioritou času, když to umožní podmínky (bleskem se snažím šetřit).
Petr S. (328)|27.10.2008 10:22
Já fotím z největší části taky na P, občas se ale priority hodí :thumb
pavel_p (151)|29.10.2008 00:08
Hlavně P, občas manuální ostření na nekonečno (nemám rád ostrou trávu v popředí a rozmazané pozadí), manuální režim (nebo priorita clony) kde mi záleží na hloubce ostrosti nebo v šeru. Takže občas kde mi na tom záleží a kde si vzpomenu.
HimiX (187)|29.10.2008 00:11
Nejvic A /priorita clony/ občas taky využiju priority času, manual naprosto vyjmečně, P používám s interním bleskem.
Milan Šurkala (3381)|29.10.2008 10:55
Využívám všecko, co jen využít jde. V poslední době trochu častěji využívám prioritu času oproti plně manuálnímu nastavení. Fotoaparát bez těchto možností je pro mě poloviční fotoaparát, i když poměrně velkou část fotografií pořizuju na P. Plnou automatiku a scénické režimy využívám méně často.
RTeo (65)|7.12.2008 18:43
Preferuji prioritu clony z důvodu kontroly hloubky ostrosti, při pohybujících se objektech prioritu závěrky. Na makro zásadně nepoužívám automatické zaostřování. Scénické režimy, nebo plnou automatiku nepoužívám v žádném případě. Mám rád nastavení pod kontrolou.