Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký snímací čip je pro kompakt nejlepší?

Petr S. (328)|12.7.2010 20:43
Jaký snímací čip je pro kompakt nejlepší?

  • CCD
  • CMOS
  • Live MOS
  • MSI CMOS
  • Super CCD
  • Super HAD CCD
  • Nevím, nezajímám se
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Tchutcho (186)|12.7.2010 21:55
Žádnej! Kompakt mě zklamal,kompakt mě nikdy nenadchnul a kompakt už nechci ani vidět:evil
busy (782)|12.7.2010 23:14
[quote=Petr S.;6459]Jaký snímací čip je podle vás pro kompakt nejlepší?[/quote]

Jednoznacne Foveon X3 ! A je velka skoda, ze sa masovo nerozsiril a jedina Sigma ho pouziva.

Inak, este by som do ankety okrem Foveonu doplnil aj: Live MOS, Super HAD CCD a MSI CMOS.
Milan Šurkala (3381)|13.7.2010 16:16
Podle meho nazoru Super CCD (EXR). CMOS BSI se musi umet udelat, coz bohuzel spousta vyrobcu neumi (rozumej udelat odsumovani tak, aby z toho vylezlo neco lepsiho nez z klasickeho CCD). Super HAD CCD ma obcas roztodivne vysledky, videl jsem kompakty, ktere s nim zarily, i takove, ktere byly horsi nez cokoli jineho.
Neregistrovaný (0)|22.7.2010 09:39
[quote=busy;6463]Inak, este by som do ankety okrem Foveonu doplnil aj: Live MOS, Super HAD CCD a MSI CMOS.[/quote]

busy .. ten senzor je BSI CMOS (back side illuminated), standardne CMOS-y su FSI, no to sa zvycajne nesponima (len vtedy ked prisli BSI)

Mne osobne chyba EXR .. SuperCCD bol predsa len nazov pre cosi ineho (pre CCD so sestuholnikovou strukturou od Fuji)
Kraky (1)|22.7.2010 17:39
Dle mého názoru je jedno, jakého je typu, spíš by měl mít při současných velikostech čipu rozlišení maximálně 8Mpixelů (spíš 6). Mám starý 4Mpx Kodak a má lepší obrázky nežli většina nových kompaktů!
pavel_p (151)|22.7.2010 18:15
A není to jedno?
busy (782)|22.7.2010 21:40
[quote=Neregistrovaný;6556]busy .. ten senzor je BSI CMOS (back side illuminated)[/quote]

Ved, ten som myslel, to "M" bol len preklep ...