Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 76

Téma: Hodnocení fotogalerie

Pravidelný diskutér Avatar uživatele dkas
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Lidi, zkuste každou fotku, kterou budete prohlížet, ohodnotit, ať to má nějaký kouzlo Zabere to jen o malinko delší dobu a nebojte se být kritičtí
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Hlavně by mne občas zajímalo slovní hodnocení, pochopitelně jsem si některých chyb vědom, ale na druhou stranu někdy mi příde divný, proč má něčí (i moje) fotka mizerné hodnocení, ačkoliv se mi hodně líbí.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Mě se tvoje fotky docela líbí

Jinak tohle http://www.digimanie.cz/galerie/show...ageuser=237342, to jsi vzal pozadí z Windows Vista, ne? Asi tvoje nejhezčí... Ještě si mi líbí tahle: http://www.digimanie.cz/galerie/show...ageuser=237342

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Díky ...
    Že ta jedna vypadá jak pozadí ve Win Vista sem si říkal snad už při focení, dokonce to navzdory dynamickému rozsahu scény celkem vyšlo. Pokud chceš okopírovat pozadí z Vist, máš možnost tu: 41.805762°N, 23.363546°E :-)

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Hehe Asi se tam hned tak nedostanu, ale díky za tip

Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Přesunul jsem hodnocení přímo pod fotografii, podrobnosti zde.

Nováček
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    109

Souhlasím s tím, že jo potřebné navštívené fotografie komentovat. Ne snad jen hezká - ošklivá, ale s dodatkem, co je špatně, nebo co udělat lépe. Bohužel se zde často stává, že někdo nenahraje jen jedno foto, ale hned řadu stejně špatných fotek. Pak by to bylo asi jen na kopírovat/vložit.

Občasný diskutér Avatar uživatele petnek
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    15

Přesně tak, fotografie by se měli hodnotit. Pokud dáme pět hvězdiček, měli bychom říci co se nám na fotografii líbí a co na ní oceňujeme. Naproti tomu pokud dáme méně než pět hvězdiček, napsat co chybí k dokonalosti, nebo co zlepšit a na co si dát pozor.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od petnek Zobrazit příspěvek
    Přesně tak, fotografie by se měli hodnotit. Pokud dáme pět hvězdiček, měli bychom říci co se nám na fotografii líbí a co na ní oceňujeme. Naproti tomu pokud dáme méně než pět hvězdiček, napsat co chybí k dokonalosti, nebo co zlepšit a na co si dát pozor.
    A to jako proč?

Nováček
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    109

Myslím že by velice prospělo, kdyby bylo vidět kdo a kolik dává hvězdiček. Když hodnotím, měl bych si za tím stát a nemusím být v anonymitě.
    Takto mi připadají nanic.

Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Petrbike Zobrazit příspěvek
    Myslím že by velice prospělo, kdyby bylo vidět kdo a kolik dává hvězdiček. Když hodnotím, měl bych si za tím stát a nemusím být v anonymitě.
    Takto mi připadají nanic.
    Kdyby bylo hodnocení viditelné, svádělo by to některé uživatele k "vyřizování účtů" - aneb jak jsi ohodnotil mou fotku, ohodnotím i já tu tvou. Takhle člověk aspoň nemusí přemýšlet, čí fotky ohodnotit a čí ne - nízké hodnocení se mu nevrátí.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele piter
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    336

Citace Původně odesláno od Filcka Zobrazit příspěvek
    A to jako proč?
    aby to malo zmysel... co maju ludia z hviezdiciek? nic. co maju ludia z konstruktivnej kritiky? nazory ostatnych na to, kde zrobili chybu a v com mohli byt velmi jednoducho lepsi. pri dalsom foteni si daju bacha a nebudu dookola opakovat rovnaku chybu.

Občasný diskutér Avatar uživatele kubiii
    Registrace
    Jun 2009
    Fotografií
    246

Jsem tu v podstatě nováček, ale mám návrh, jak zatraktivnit hodnocení fotografií.

Myslím, že by pomohlo, kdyby se dalo hodnotit pozitivně (1-5 hvězdiček) nebo negativně (1-5 třeba puntíků).

Stávající situace je taková, že velká část fotografií (spíš většina) je neohodnocena a fotografie s jednou, dvěma nebo třemi hvězdičkami mezi nimi vypadají jako pozitivně hodnocené, přitom dle slovního popisu hvězdiček jsou v podstatě jen dvě možnosti, jak fotografii ohodnotit pozitivně: dát 4 nebo 5 hvězdiček. Hodnocení 3 (průměr) už se dá chápat vcelku pejorativně a o těch zbývajících ani nemluvě.

Možnost hodnocení v rozsahu 5 až -5 by určitě pomohla atraktivnosti hodnocení, protože některé fotografie vyloženě volají po negativním hodnocení (ani na ten fejsbůk by se nehodily), některé po lehce pozitivním ocenění, některé vzbuzují nadšení. A to vše pětibodová stupnice nepojme.

Komentáře už jsou něco navíc a není podle mě nezbytně nutné doprovázet bodové hodnocení slovy.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    3

Jen aby se to nezvrhlo na kritiku kvality, bez hodnocení motivu. Osobně mě víc zajímá motiv, než kvalita.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele piter
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    336

tak na pokyn karla polivku tu davam svoj hlas za zrusenie anonymity bodovania v galerii

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Galerie: Pravidla fotogalerie
    Od Karel Polívka v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 17-04-2016, 22:56
  2. hodnoceni fotek
    Od tomas.lex v sekci Volná témata
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 02-02-2014, 13:43
  3. Galerie: Barva pozadí fotogalerie