Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Které fotky Ženská krása se Vám nejvíce líbí?

Karel Polívka (315)|16.7.2010 16:09
Podívejte se výše na 10 nejlepších fotografií na téma Ženská krása (po kliknutí na miniaturu se zobrazí větší verze) a dejte hlas až třem z nich, které se Vám nejvíce líbí.





Pro hlasování je třeba být přihlášený.



Sponzorem je obchod s fototechnikou Centrum FotoŠkoda a společnost Nikon



Jedná se o finále 3. kola naší soutěže FotoVýzva.

Choakinek (5)|18.7.2010 20:57
Žádná. Všechny, pro které bych hlasoval, vaše "odborná" porota úspěšně odstranila.
busy (782)|19.7.2010 07:13
Presne tak isto aj v mojom pripade. Zial, kolko ludi tolko chuti, a v pripade takych neexaktnych kategorii ako zenska krasa to plati 128-nasobne. Aj ja by som do finalne poslal ine fotky. Tak som na to siel "od lesa" - urcil som si z tych desiatich sedem najhorsich, a ostatne zaskrtol ... :)
denySK (26)|19.7.2010 20:06
od troch autorov je vo finale 7 fotiek...je pravda ze su vsetky pekne, ale nebolo by lepsie dat sancu i inym? :)
wexter (2)|20.7.2010 12:36
[quote=Choakinek;6510]Žádná. Všechny, pro které bych hlasoval, vaše "odborná" porota úspěšně odstranila.[/quote]

mám stejný názor... škoda.
Tchutcho (186)|20.7.2010 22:57
Bylo jich celkem dost,ale pokud myslíte ty,co vybrala porota,tak bych si z nich určitě tři fotky vybral.
ropotámo (1)|21.7.2010 08:24
...ani jedna ...je to úplná katastrofa...viacerí účastníci by mali predať fotoaparát do bazáru alebo prezentovať svoje "diela" len pre úzky okruh svojich tolerantných rodinných známych ...úplná absencia zdravej sebakritiky...a tých pár stráviteľných vecí ste už vyradili takže nie je o čom
piter (146)|21.7.2010 14:05
ja si myslim, ze to porota s tolkymi frajerkami, sestrami a mamami (!) vobec nemala lahke. Z tolkeho balastu vybrali to najlepsie. a ze tam ma jeden uzivatel viac fotiek? no tak asi vie fotit, koli tomu predsa nebudem davat do vyberu skarede fotky.
a vobec si nemyslim, ze tak narocne tema ako zenska krasa, kde je pre peknu fotku nutny atelier, sa mala vyhlasit. to potom ten kompakt vyhra nejaky profik, ktoremu ho netreba.
naif1 (1)|25.7.2010 06:53
[quote=busy;6512]Presne tak isto aj v mojom pripade. Zial, kolko ludi tolko chuti, a v pripade takych neexaktnych kategorii ako zenska krasa to plati 128-nasobne. Aj ja by som do finalne poslal ine fotky. Tak som na to siel "od lesa" - urcil som si z tych desiatich sedem najhorsich, a ostatne zaskrtol ... :)[/quote]

Souhlas - nezávisle na tobě jsem to řešil taky tak
Hirogen (33)|27.7.2010 12:24
Takhle, dvě se mi to celkem líbí. Hlasovat ale nebudu, neboť pod názvem ankety si představuji krapet něco jinačího.
fotolezci (1)|30.7.2010 14:21
[quote=Choakinek;6510]Žádná. Všechny, pro které bych hlasoval, vaše "odborná" porota úspěšně odstranila.[/quote]

Mám podobný názor a jak vidím celou soutěž vnímá takto více lidí. Jistě je to k zamyšlení pro pořadatele soutěže. Téma ženská krása je velmi citlivé, neboť každý krásu ženy vnímá jinak. Pokud je vyhlášené téma Ženská krása, domnívám se, že bychom zde měli nacházet fotografie, které s tímto tématem úzce souvisí. Ve vybrané " desítce " jsou 3 fotografie od jednoho autora a z nich jedna je velmi krásná a zbylé dvě se míjí s tématem. Žena s kloboukem , který rozptyluje, vytváří sice zajímavý efekt, ale ten nesouvisí s krásou ženy. Myslím si, že obdivovat pouze dokonalá prsa nestačí. Pod kloboukem se skrývá tvář a nikdo neví jaká....U druhé fotografie zase rozptyluje efekt vody a vzhledem k výše napsanému, bych upřednostnil jiného autora a vím, že bylo z čeho vybírat. Jednoznačně špatná volba. Tady porota udělala, dle mého názoru, zásadní chybu. Další nedostatek vidím v tom, že porota vybrala i akt, kde sice krása nahého těla souvisí s ženskou krásou, ale bez obličeje je to jakési torzo, kde Ženská krása uniká.....K ostatním fotografiím se už vyjadřovat nechci, jen podotýkám, že by bylo fér dát šanci více autorům a zvlášť za situace, kdy mezi nevybranýma zůstalo několik velmi kvalitních snímků. A na závěr si neodpustím poznámku, že fotosoutěž Ženská krása by měla být trochu o něčem jiném než je fotosoutěž Akty....dle vybraných fotografií mám dojem, že tomu tak není. Tolik můj názor, který jsem psal k zamyšlení pro všechny zúčastněné, aby příští fotosoutěže byly více objektivní.
Sidewinder11 (3)|30.7.2010 20:30
Presne tak!

Nevim, kdo byl v one porote, ale evidentne jedna cast poroty vybirala pouze fotky prsou a druha zase sla po zajimavem napadu nebo technickem provedeni fotografie .. tema vsak zustalo uplne stranou.

A pokud jde o fotku s nejlepsim hodnocenim - (emoke) .. tam fakt nechapu, jak mohla dostat fotka osklive zombie s obrovskym predkusem a povadlym poprsim nejvice hlasu .. no asi mam o zenske krase uplne jine predstavy, nez vetsina hodnoticich!
Rellik (1136)|30.7.2010 21:13
Za sebe říkám že hlasovat nebudu, protože téma bylo "Ženská krása" ne AKT. Takže pokud chtěli autoři pak vybírat jen aktové fotky, mohli hodně uživatelům ušetřit práci s focením "obyčejných" ženských a soutěž pojmenovat AKT. Neříkám že akt není taky ženská krása, ale myslím že tam byly i "obyčejné" fotky, které mohli trumfnout aktové fotky...
emoke (2)|1.8.2010 22:58
Ošklivá zombie, předkus a ještě povadlý prsa...asi se půjdu zabít :) zbytku děkuju za hlasy!
Templ (37)|2.8.2010 08:39
[quote=emoke;6656]Ošklivá zombie, předkus a ještě povadlý prsa...asi se půjdu zabít :) zbytku děkuju za hlasy![/quote]

Doufám, že se nejedná o autoportrét....Nic ve zlém.
Templ (37)|2.8.2010 08:50
Jej....omlouvám se. Je to autoportrét. Nepáchejte sebevraždu. Bylo by to škoda.
emoke (2)|2.8.2010 10:14
[quote=Templ;6657]Doufám, že se nejedná o autoportrét....Nic ve zlém.[/quote]

Je to autoportrét, ale o nic nejde :) každýmu se líbí něco a destruktivní komentáře jsou na netu normální.
milanpetr (2)|2.8.2010 12:46
[quote=piter;6546]ja si myslim, ze to porota s tolkymi frajerkami, sestrami a mamami (!) vobec nemala lahke. Z tolkeho balastu vybrali to najlepsie. a ze tam ma jeden uzivatel viac fotiek? no tak asi vie fotit, koli tomu predsa nebudem davat do vyberu skarede fotky.
a vobec si nemyslim, ze tak narocne tema ako zenska krasa, kde je pre peknu fotku nutny atelier, sa mala vyhlasit. to potom ten kompakt vyhra nejaky profik, ktoremu ho netreba.[/quote]

skutečný profíci tady neztrácejí čas, nějakej co se tim živý a lapá po dechu, tomu to možná jako záchra může pomoct, je otázka jestli může vyhrát.
milanpetr (2)|2.8.2010 12:52
[quote=fotolezci;6640]Mám podobný názor a jak vidím celou soutěž vnímá takto více lidí. Jistě je to k zamyšlení pro pořadatele soutěže. Téma ženská krása je velmi citlivé, neboť každý krásu ženy vnímá jinak. Pokud je vyhlášené téma Ženská krása, domnívám se, že bychom zde měli nacházet fotografie, které s tímto tématem úzce souvisí. Ve vybrané " desítce " jsou 3 fotografie od jednoho autora a z nich jedna je velmi krásná a zbylé dvě se míjí s tématem. Žena s kloboukem , který rozptyluje, vytváří sice zajímavý efekt, ale ten nesouvisí s krásou ženy. Myslím si, že obdivovat pouze dokonalá prsa nestačí. Pod kloboukem se skrývá tvář a nikdo neví jaká....U druhé fotografie zase rozptyluje efekt vody a vzhledem k výše napsanému, bych upřednostnil jiného autora a vím, že bylo z čeho vybírat. Jednoznačně špatná volba. Tady porota udělala, dle mého názoru, zásadní chybu. Další nedostatek vidím v tom, že porota vybrala i akt, kde sice krása nahého těla souvisí s ženskou krásou, ale bez obličeje je to jakési torzo, kde Ženská krása uniká.....K ostatním fotografiím se už vyjadřovat nechci, jen podotýkám, že by bylo fér dát šanci více autorům a zvlášť za situace, kdy mezi nevybranýma zůstalo několik velmi kvalitních snímků. A na závěr si neodpustím poznámku, že fotosoutěž Ženská krása by měla být trochu o něčem jiném než je fotosoutěž Akty....dle vybraných fotografií mám dojem, že tomu tak není. Tolik můj názor, který jsem psal k zamyšlení pro všechny zúčastněné, aby příští fotosoutěže byly více objektivní.[/quote]

Říkáš, že máš právo mít svůj názor na pojetí a definici ženské krásy...mám návrh, co tohle právo ponechat i porotě? Tělo bez hlavy nebo zřetelných risů má také jednoznačně své silné kouzlo.
Templ (37)|2.8.2010 16:04
[quote=milanpetr;6662]Říkáš, že máš právo mít svůj názor na pojetí a definici ženské krásy...mám návrh, co tohle právo ponechat i porotě? Tělo bez hlavy nebo zřetelných risů má také jednoznačně své silné kouzlo.[/quote]

Kolikrát je to tak lepší....
Templ (37)|2.8.2010 16:06
[quote=emoke;6660]Je to autoportrét, ale o nic nejde :) každýmu se líbí něco a destruktivní komentáře jsou na netu normální.[/quote]

Až po odeslání příspěvku jsem si všimnul, že ten nejsurovější příspěvek napsal přímý účastník soutěže...... Zřejmě zhrzený.
denySK (26)|2.8.2010 22:28
tu je aj tak chyba, ze hlasuju "divaci"... neni problem si vytvorit niekolko nickov, poprosit niekolko desiatok svojich priatelov nech si zalozia ucet na digimanie a zahlasuju (otazka par minut)....ked uz odborna porota vybrala 10 fotiek, mohla vyhlasit hned i vyhercu...eliminovali by sa aspon podvody pri hlasovani...
co sa vitaznej fotky tyka, fotografka/modelka fayn, ale fotka je uplne obycajna. Aspon som sa presvedcil, ze vecsina ludi hlasuje radsej za nahe prsia ako za kvalitu fotografie samotnej, comu nasvedcuje sedliacky pristup ku hlasovaniu ==> tu sa nehodnotila fotka, ale kozy :D
P.S. Este ze som sa do sutaze nezapojil :P
Michal Srna (63)|2.8.2010 23:11
[quote=Templ;6657]Doufám, že se nejedná o autoportrét....Nic ve zlém.[/quote]

V popise u fotky je napsáno autoportrét, takže se tento netaktní výrok autorky zřejmě dotknul...
busy (782)|3.8.2010 07:22
[quote=denySK;6669]vecsina ludi hlasuje radsej za nahe prsia ako za kvalitu fotografie samotnej, comu nasvedcuje sedliacky pristup ku hlasovaniu ==> tu sa nehodnotila fotka, ale kozy :D[/quote]

Nad tymto sa tiez uz dlhsiu dobu zamyslam, ze ci je toto sutaz o najlepsiu fotku, alebo o najlepsi objekt na fotke. Aspon u kategorii tohto typu (zenska krasa, akt, ...) to cloveka (hlavne teda chlapa) velmi silno zvadza k hodnoteniu objektu na fotke. Aspon ja, ak by som sa mal rozhodnut medzi krasnou fotkou ktorej umelecka i technicka kvalita je sice perfektna, ale je na nej nejaka skareda (napr. prilis vychrtla) modelka uplne od veci, alebo fotkou, u ktorej jasne vidno ze ten co ju fotil tomu vobec nerozumie, ale babenka na fotke stoji zato, asi by som hlasoval za tuto druhu fotku... :)
denySK (26)|3.8.2010 08:51
ved jasne, takto myslela vecsina hlasujucich, pretoze hodnotenia fotiek napovedaju k tomu, ze fotka bez odhalenych prs nemala proste sancu....vyzliest sa, pustit sprchu a odfotit sa = najkrajsia fotka :-D
Karel Polívka (315)|3.8.2010 10:24
Hodnocení fotografií v 3. kole FotoVýzvy s tématem Ženská krása, kterého se zúčastnilo více než 200 fotografií, máme za námi. Nadešel čas na vyhodnocení.

Počínaje tímto kolem bylo možné ve finálové anketě udělit hlas až 3 fotografiím.


Finálové pořadí:

1. místo: emoke (47 % hlasů z 237)







2. místo: ivan.ml (41 % hlasů z 237)




3. místo: ivan.ml (32 % hlasů z 237)




Výherkyni gratuluji, záhy bude zkontaktována pomocí e-mailu ohledně odeslání ceny za 1. místo. Trojice nejlepších fotografií byla umístěna na stránku vítězných fotek společně s uvedením autorů.

Všem děkujeme za účast a doufáme, že i v příštím kole zkusí své štěstí :thumb
stalak (162)|3.8.2010 22:37
Za sebe mohu napsat jenom tolik-jsem rád,že tato soutěž skončila,mimochodem ani jedna z fotek co se umístila v 1.trojici ani zdaleka nebyla můj favorit ;)
David Ježek (1)|5.8.2010 22:34
tato soutěž se neměla jmenovat "Ženská krása" nýbrž "Zručnost plastických chirurgů". Se ženskou krásou obávám se ty osoby nemají většinou moc společného ....
nikto (4)|7.9.2010 13:07
[quote=stalak;6674]Za sebe mohu napsat jenom tolik-jsem rád,že tato soutěž skončila,mimochodem ani jedna z fotek co se umístila v 1.trojici ani zdaleka nebyla můj favorit ;)[/quote]

Ak mozem za seba... Z prvej trojky sa mi pozdavala fotka z 2.miesta. A je pravda, ze tato kategoria sa mala skor volat "Zensky akt" a nie "Zenska krasa". Vo vybere boli velmi pekne a zaujimave fotky a "oblecene", ktore zensku krasu vystihovali naozaj viac. A nic osobne, ale fotka z 1.miesta podla mna na 1.miesto ani nepatrila. Boli aj krajsie fotky, ktore sa do prvej trojky ani nedostali, co je skoda. Mozno inokedy. Pekny den vsetkym.:shut
nikto (4)|7.9.2010 13:10
[quote=denySK;6672]ved jasne, takto myslela vecsina hlasujucich, pretoze hodnotenia fotiek napovedaju k tomu, ze fotka bez odhalenych prs nemala proste sancu....vyzliest sa, pustit sprchu a odfotit sa = najkrajsia fotka :-D[/quote]

Ako tak citam prispevky, vacsina sa zhodne na tom, ze nazov sutaze bol nie celkom dobre zvoleny. Skusme repete, ale s nazvom Zensky akt a potom dalsiu s nazvom Zenska krasa... konecne :D
Co vy na to?
busy (782)|7.9.2010 20:42
Nazov bol podla mna zvoleny velmi dobre, to len ludia si to pomylili a posielali fotky hodiace sa skor do kategorie "zensky akt" nez sem .. :)
Mirek M (12)|5.1.2017 09:38
líbí se mi přirozenost, žádná vyumělkovanost photoshopem.