Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Akumulátory a baterie: Olympus FE-45

Neregistrovaný (0)|19.7.2010 15:19
Tazatel: krasavica.Iva.@seznam.cz

Znění dotazu: Dobrý den, koupila jsem si fotoaparát OLYMPUS Fe-45 a od začátku mám problémy při fotografování, na reklamaci byla provedena výměna "ZOOMU" a od začátku jsou problémy s bateriemi. Byly zkoušeny baterie nabíjecí různé druhy, i v obchodě, kde bylo prokázáno, že po vyfocení 10-15 snímků, se ukazuje baterie jako vybitá. Poté baterie z fotoaparátu vyjmu a znovu je do aparátu vložím, poté opět svítí baterie zelená jako nabitá a po vyfocení tak asi 10 fotek už nejde vůbec. I v průběhu focení těchto 10-15 snímků se fotoaparát sekne a nejede. Jako reklamace to uznáno nebylo - Olympus Přerov, byly mi doporučeny baterie, které bohužel se v běžném obchodě nevedenou - zkoušela jsem různé větší i menší i specializované prodejny elektro, ale nikdo baterie nevede a na můj dotaz mi bylo sdělo ve všech prodejnách elektro co jsem se informovala - asi 10, že prodávají výše uvedené typy fotoaparátůa nikdo po nich takové baterie nevyžadoval. Mimo jiné jsem loni v květnu kupovala tento fotoaparát spolu se třemi známými, kteří používají stejné baterie jako já, bohužel jim fotoaparát funguje a mě ne. Takže není možné, aby stejný typ fotoaparátu používal běžné nabíjecí baterie a fungoval a zrovna můj fotoaparát nefunguje na normální baterie, ale vyžaduje speciální. Prosím Vás tímto o radu. Děkuji.

Fotovýbava, které se dotaz týká: Olympus FE-45
busy (782)|19.7.2010 17:35
Ake specialne baterie doporucoval predavac ?

Ale i tak, to ze tie iste nabijacie baterie v inom takom istom fotaku vydrzia nepomerne dlhsie, a to ze ked sa fotak sekne a pomoze mu az vybratie a vlozenie baterii - to su dva jednoznacne dovody na reklamaciu a treba trvat na svojom.
Neregistrovaný (0)|20.7.2010 08:12
Dobrý den,
děkuji za odpověď a zasílám název baterií, které mě byly doporučeny k fotoaparátu Olympus FE- 45 - Niklmetalhydridové (Ni-MH) baterie Olympus CAMEDIA (B-01 4PE) jsou určeny výhradně do nabíječky Olympus BU-70/BU-80SE. Takže tyto nabíjecí baterie 4 ks na internetovém prdeji za 700 Kč a nabíječka 2600 Kč, takže kdybych věděla nebo mě prodejce upozornil, že k takovému typu fotoaparátu musím si zakoupit výše uvedené věci jako příslušenství, tak bych volila úplně jiný typ fotoaparátu. Ale jak říkám, prostě když někomu fungují stejné baterie jako mě nefungují, tak musí být problém ve fotoaparátu. A myslíte si, že můžu opět trvat na reklamaci, když mě nebyla předešlá reklamace uznána, že je všechno v pořádku?
Děkuji za odpověď. Kotásková
Milan Šurkala (3381)|20.7.2010 11:42
Jejda, za nabijecku s baterkami 3300 Kc? Vedel jsem, ze Olympus ma vzdy dost drahe prislusenstvi (ale levne fotaky), ale toto je uz fakt ulet. Reklamovat, reklamovat, psat maily i na ceske zastoupeni Olympusu a pokud mozno vyuzit kazde skulinky k tomu, aby se odstoupilo od smlouvy a penize jste dostala zpatky.
Zkuste treba vzit fotoaparat znamych a nazorne jim v prodejne predvest, ze s baterkami ten vas fotak nefunguje a po vlozeni do druheho tehoz pristroje to pracuje v poradku. Samozrejme radim to vyzkouset nejprve doma :-)
busy (782)|20.7.2010 17:55
[quote=Neregistrovaný;6525]název baterií, které mě byly doporučeny k fotoaparátu Olympus FE- 45 - Niklmetalhydridové (Ni-MH) baterie Olympus CAMEDIA (B-01 4PE) jsou určeny výhradně do nabíječky Olympus BU-70/BU-80SE.[/quote]

To vyzera ako keby predavaci plateni Olympusom chceli za kazdu cenu zvysit obrat Olympusu vo svojom obchode aj za cenu zavadzania spotrebitela :) Samozrejme, je to len moj nazor, ktory nemusi zodpovedat skutocnosti.

Co si vsak dovolim tvrdit na 128% je, ze ani po kupe tychto predrazenych baterii a nabijacky (kde 2/3 ceny su len za znacku), sa situacia ohladom fotaku nezlepsi a na tieto original Olympusove dobijacie baterie sa bude spravat tak isto ako na akekolvek ine bezne dobijacie NiMH baterie.

Takze jedinym riesenim je stale reklamacia.