Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic DMC-TZ10 VS TZ7 ROzdiel ?

Sekt0r (6)|20.7.2010 21:44
takze som sa rozhodol ze mojim prvim dig. fotakom bude tento Panasonic DMC-TZ no ale zostala mi este dilema ci ist do tej 10 ale 7 pripadne som vydel este aj 8 . su medzy nimi neake rozdieli ? ktory roby lepsie fotky ci varobca pridal len neake vychytavky a na kvalitu fotiek sa neak moc nezameral ?
Milan Šurkala (3381)|20.7.2010 21:52
TZ7 - starsi model, 10MPx rozliseni (12MPx cip), absence manualnich rezimu, dobra kvalita obrazu, vyborny displej, AVCHD video
TZ8 - novy model (inteligentni rozliseni a nejake ptakovinky), 12MPx rozliseni (14MPx cip), manualni rezimy, lehce horsi kvalita obrazu
TZ10 - totez co TZ8 + vyborny displej a AVCHD video z TZ7
Sekt0r (6)|20.7.2010 21:59
takze tu TZ8 vyskrtnem koli tomu vydeu .

su tie fotky naozaj tak rozdielne medzy tou 7 a tou 10 ? kedze 7 postradala manualni rezim ? vsak automatika niekedy nenamiesa to prave orechove .

OSOBNE BY SI SI VYBRAL KTORY ?
Milan Šurkala (3381)|20.7.2010 23:03
TZ8 ma rovnez HD video, jen ne v AVCHD formatu (ktery kvuli tezke editovatelnosti zatim neni to prave orechove)
Co se tyce manualnich nastaveni, jedna se o prioritu clony, casu a plne manualni rezim. Je to spis dobre k tomu, aby si clovek mohl trochu hrat s casy (fotit treba panning), jinak to zas tak velky smysl nema (uz jen kvuli malemu rozsahu clon). Na kvalitu fotek to pochopitelne nema vliv, manualni nastaveni jen dovoluje vetsi hratky (dalsi efekty a podobne).
Fotky u TZ10 jsou horsi kvuli vyssimu rozliseni. Cip vice sumi a odsumovani je u TZ10 s vyssimi citlivostmi dost nepekne (zatimco ISO 400 u TZ7 vypada docela prijatelne (i kdyz ne idealne), u TZ10 uz tam jsou nepekne digitalni fleky. Kazdopadne i tak je kvalita snimku u TZ7 i TZ10 ve sve tride nadprumerna a oba pristroje jsou opravdu velmi dobre. To, co jsem napsal o TZ10, plati i o TZ8. Ta se lisi absenci GPS (TZ10 ji ma, ale dost zere baterku), nema to AVCHD (dle meho nazoru trosku zbytecnost, nicmene pokud nekdo ma software, ktery jej dokaze dobre prevadet a hodne nataci video, ten to rozhodne vyuzije) a mensi LCD displej s nizsim rozlisenim.

Ja osobne bych si koupil asi TZ7.
pidan (72)|21.7.2010 23:53
Zdravim.A rozdil v obraze mezi TZ-6 a 7-kou??Krome vetsiho disp. a lepsiho videa.
Milan Šurkala (3381)|22.7.2010 00:05
TZ6 a TZ7 maji sice jine cipy, ale se stejnou pixelovou hustotou, takze i vysledky jsou v podstate velmi podobne a nejake znatelne rozdily zde nejsou.