Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon 50/f1.8 nebo 50/f1.4

Logout (3)|22.7.2010 22:19
Přemejšlim nad nějakym pevnym objektivem na APS-C canon, s výhledem (asi marnym, ale nechci se omezovat předem :-)), že třeba bude někdy i fullframe. No a otázka je jednoduchá - co myslíte, stačí na občasný focení (ale když na to přijde, tak zas s foťákem dělam psí kusy, takže nějaká mechanická odolnost je v mym případě rozhodně velký plus) levnej 50mm/f1.8, nebo má smysl si připlatit na 1.4? Nebo je na canon ještě nějaká lepší alternativa?
busy (782)|22.7.2010 22:52
F1.4 prepusti 1.63x viac svetla, takze ak by nebol viac ako 1.63x drahsi ako F1.8, tak ho kup, inak kup ten F1.8 :)
Logout (3)|23.7.2010 01:26
Mě to teda vychází 1.65x :-)

Jinak dražší je třikrát, ale jde spíš o bokeh, výdrž, ostrost, vinětaci atd..... Ta 1.8 je plasťák za 2500...
piter (146)|23.7.2010 05:42
mam 1.8II, ostrost je vyborna (neviem ci nie lepsia ako pri 1.4) ale spracovanie je fakt lacne, plastove. zalezi, ci 80mm ohnisko vyuzijes az tak, ze by si don investoval viac penazi, ten rozdiel ceny predstavuje napr. vyborny stativ aj s hlavou alebo 28mm f2.8. optickej kvality sa nemusis bat ani pri jednom asi, 1.8 treba priclonit, ale aj na plnu dieru robi pekne fotky. ostrenie je bieda, to bude ovela lepsie pri 1.4, ten ma USM.
busy (782)|23.7.2010 05:48
[quote=Logout;6570]Mě to teda vychází 1.65x :-)[/quote]

Ano, mas pravdu, zle som opisal cislo :)

Inak, ja osobne by som radsej zaivestoval do nejakeho kvalitnejsieho a svetelnejsieho zoom objektivu, predsa len tie su univerzalnejsie pouzitelne. A k nemu mozno ako doplnok ten pevny. Pokial ten svetelnejsi je az 3x tak drahy, uspokojil by som sa aj s tym lacnejsim (plastovym).
Tchutcho (186)|23.7.2010 19:54
Osobně mám ten f1,8.Samozřejmě že vyhrála cena nad třikrát dražším f1,4.O chlup lepší světelnost,no.Já jsem s ním spokojenej,krásně kreslí a super hloubka ostrosti,ovšem používám ho velmi málo.Je to pevný sklo,občas to omezí v záběru a musíš s tím běhat,takže nechápu,co s tím chceš dělat za psí kusy.Pokud chceš akční objektiv,tak šáhni do kešeně a kup si nějakej pořádnej zoom.;)
Logout (3)|23.7.2010 22:59
No právě, já dost běham i se zoomem, takže s pevnym ještě víc. A sem někdy línej ho pořádně strčit do brašny atd., nebo na to třeba ani neni čas...

Pořádnej zoom, s kterym bych si moh tak hrát s hloubkou ostrosti moc neni.... Aspoň ne za rozumnej peníze. Anebo o něm nevim.