Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Praktické 2View - nebo ne?

Petr S. (328)|30.7.2010 12:07
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Praktické 2View - nebo ne?

Samsung nedávno uvedl další přístroje řady 2View, které disponují dvěma LCD displeji. Jak je ale toto řešení využitelné v praxi a používáte už takto vybavené fotoaparáty? Ať už si o 2View myslíte cokoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
stalak (162)|30.7.2010 20:09
Tak pro mě osobně je praktičnost druhého displeje téměř nulová.Určitě si ale podobný přístroj své uživatele najde.Rozhodně podobné "vychytávky"ale neodsuzuji,jenom mě zaráží jedno,když si nějaký výrobce takto pohraje,proč si nedá záležet třeba i na lepší světelnosti objektivu,lepším makru apod.
busy (782)|30.7.2010 20:29
Podla mna najlepsie riesenie je vyklopny polohovatelny displej s otocnym klbom, v style ako ma napr. Canon S3IS. V "kludovej" polohe je displej zaklopeny a otoceny smerom k fotaku takze je mechanicky chraneny. Pri beznom foteni sa iba otoci takze je ako u beznych fotakov s pevnym displejom. A pri foteni autoportetov a "dozadu" sa da otocit tak ze je vedla fotaku a vidno ho zpredu.
BoBo2SK -Neprihlaseny (0)|30.7.2010 23:01
[quote=stalak;6644]Tak pro mě osobně je praktičnost druhého displeje téměř nulová.Určitě si ale podobný přístroj své uživatele najde.Rozhodně podobné "vychytávky"ale neodsuzuji,jenom mě zaráží jedno,když si nějaký výrobce takto pohraje,proč si nedá záležet třeba i na lepší světelnosti objektivu,lepším makru apod.[/quote]

Asi preto,ze to sa nepreda... makro sa dostalo do stavu,ze sa da fotit od 1cm, mensie cislo sa na letak uz nezmesti a svetelnost su nejake hlupe cisla,ktorym aj tak nikto nerozumie. Najnovsie si vsimam,ze svetelnost v podaktorych letakoch ani neuvadzaju... ale mpix a zoom musia byt minimalne bold a aspon o 3-4pix. vetsie ako zvysok textu.
To by sme sa mohli zacat pytat, ktory blazon na 1/2.33' natlacil 14mpix... a vidis, predavaju sa, ludia su spokojny,bo maju vela vela vela pixelov :)
Milan Šurkala (3381)|31.7.2010 00:09
[quote=BoBo2SK -Neprihlaseny;6648] makro sa dostalo do stavu,ze sa da fotit od 1cm, mensie cislo sa na letak uz nezmesti [/quote]

ja bych o jednom cisle vedel, co napr. 0 cm? :-) (Canon SX200 IS)
rousini (738)|31.7.2010 09:46
Optika s pořádnou světelností stojí ranec a není to vidět na rozdíl od cingrlátek...:angry
Neregistrovaný (0)|31.7.2010 10:44
[quote=busy;6645]Podla mna najlepsie riesenie je vyklopny polohovatelny displej s otocnym klbom, v style ako ma napr. Canon S3IS. V "kludovej" polohe je displej zaklopeny a otoceny smerom k fotaku takze je mechanicky chraneny. Pri beznom foteni sa iba otoci takze je ako u beznych fotakov s pevnym displejom. A pri foteni autoportetov a "dozadu" sa da otocit tak ze je vedla fotaku a vidno ho zpredu.[/quote] máš úplnú pravdu. tanto prístroj používam stále a nemusím riešiť žiaden problém s displejom, lebo ho otočím ako potrebujem. samsung už toho navymýšľal.ale to hlavné kvalita obrazu je stále mezerná.
Tchutcho (186)|1.8.2010 18:55
Onehdá jsem se nachomejt na místě,kde procházela nějaká celebrita.Takovejch fotografů jsem ještě nikdy pohromadě neviděl a sám,když jsem si ji chtěl vyfotit,neměl jsem sebemenší náděj.V tu chvíli bych dost ocenil výklopnej displej a pokud by byly dva,tím líp.Myslím,že je to dobrá věc,jak na co.Na takovýhle focení asi každopádně.Člověk si to může dát v pohodě nad hlavu a má přehled o tom,co chce fotit.U pevnýho může střílet jen tak tzv. na slepo a to se povede málo kdy.