Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic DMC-FZ38 a SD karta

zmija832 (4)|10.8.2010 15:04
Dobrý den,

koupil jsem od sestry nový foťák Panasonic DMC-FZ38 který si přivezla a byl koupený ve Francii.

No české menu jsem už obrečel :-) , první ( byla již používaná i jinak ) SD kartu Emtec 60x 1GB to nechtělo vzít, ale po naformátování se foťák umoudřil, vyfotil jsem 150 fotek a při pokusu o stažení do PC jsem zjistil že je karta prázdná !!!!!
Podařilo se mi z ní vytáhnout cca 90 fotek pomocí PhotoRec.

Budiž, koupil jsem si dneska Pretec SD 2 GB 133x a ouha on ten foťák nechce ani tuhle a to dokonce i po naformátování !!!

Prosím o radu co dál , dík.
busy (782)|10.8.2010 16:09
[quote=zmija832;6718]SD kartu Emtec 60x 1GB to nechtělo vzít, ale po naformátování se foťák umoudřil, vyfotil jsem 150 fotek a při pokusu o stažení do PC jsem zjistil že je karta prázdná !!!!!
[/quote]

Ako prve by som skontroloval, ci bolo nastavene ukladanie fotiek na kartu alebo do internej pameti. Ako druhe by som kartu naformatoval priamo vo fotaku (fotaky obcas maju problemy s kartami naformatovanymi inde). Ako tretie by som kartu strcil do citacky a normalne ju prehnal nejakym diskdiktorom na PC (aj s kontrolou povrchu disku). Ak by ani tak nic nepomohlo, skusil by som kupit uplne novu, aspon 16 alebo 32 GB kartu (ono dnes tie 1 az 2 GB su naozaj zalostne malo, hlavne ak fotak dokaze natacat HD video vo formate MOV).
zmija832 (4)|10.8.2010 18:31
Formátovat ve foťáku nejde, on prostě vypíše hlášku TRY ANOTHER CARD - ZKUSTE JINOU KARTU a nic nespustí, ani menu. Ukládání fotek bylo nastaveno na kartu, ne do paměti. Vím že 1 nebo 2 GB je málo, prozatím (nejsou love ) jsem to chtěl jen na fotky, i tak by měly normálně fachat, ne ? Formátoval jsem ve Windows 7.
busy (782)|10.8.2010 19:17
[quote=zmija832;6721]Formátovat ve foťáku nejde, on prostě vypíše hlášku TRY ANOTHER CARD - ZKUSTE JINOU KARTU a nic nespustí, ani menu.[/quote]

Tak to by mohla byt indicia. Nieco s tou kartou nie je v poriadku. Aj uz pod Win uspesne naformatovanu kartu odmieta takto isto ?
zmija832 (4)|10.8.2010 22:08
Ano dělají to obě karty :-(
zmija832 (4)|11.8.2010 16:55
Tak jsem šel tu novou kartu vyměnit, koupil Pretec 16GB 233x a funguje to skvěle !!! Prozatím, takže byla vadná SD. Děkuji za pomoc.