Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Panasonic DMC-FZ38 a SD karta

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Dobrý den,

koupil jsem od sestry nový foťák Panasonic DMC-FZ38 který si přivezla a byl koupený ve Francii.

No české menu jsem už obrečel :-) , první ( byla již používaná i jinak ) SD kartu Emtec 60x 1GB to nechtělo vzít, ale po naformátování se foťák umoudřil, vyfotil jsem 150 fotek a při pokusu o stažení do PC jsem zjistil že je karta prázdná !!!!!
    Podařilo se mi z ní vytáhnout cca 90 fotek pomocí PhotoRec.

Budiž, koupil jsem si dneska Pretec SD 2 GB 133x a ouha on ten foťák nechce ani tuhle a to dokonce i po naformátování !!!

Prosím o radu co dál , dík.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    115

Citace Původně odesláno od zmija832 Zobrazit příspěvek
    SD kartu Emtec 60x 1GB to nechtělo vzít, ale po naformátování se foťák umoudřil, vyfotil jsem 150 fotek a při pokusu o stažení do PC jsem zjistil že je karta prázdná !!!!!
    Ako prve by som skontroloval, ci bolo nastavene ukladanie fotiek na kartu alebo do internej pameti. Ako druhe by som kartu naformatoval priamo vo fotaku (fotaky obcas maju problemy s kartami naformatovanymi inde). Ako tretie by som kartu strcil do citacky a normalne ju prehnal nejakym diskdiktorom na PC (aj s kontrolou povrchu disku). Ak by ani tak nic nepomohlo, skusil by som kupit uplne novu, aspon 16 alebo 32 GB kartu (ono dnes tie 1 az 2 GB su naozaj zalostne malo, hlavne ak fotak dokaze natacat HD video vo formate MOV).

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Formátovat ve foťáku nejde, on prostě vypíše hlášku TRY ANOTHER CARD - ZKUSTE JINOU KARTU a nic nespustí, ani menu. Ukládání fotek bylo nastaveno na kartu, ne do paměti. Vím že 1 nebo 2 GB je málo, prozatím (nejsou love ) jsem to chtěl jen na fotky, i tak by měly normálně fachat, ne ? Formátoval jsem ve Windows 7.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    115

Citace Původně odesláno od zmija832 Zobrazit příspěvek
    Formátovat ve foťáku nejde, on prostě vypíše hlášku TRY ANOTHER CARD - ZKUSTE JINOU KARTU a nic nespustí, ani menu.
    Tak to by mohla byt indicia. Nieco s tou kartou nie je v poriadku. Aj uz pod Win uspesne naformatovanu kartu odmieta takto isto ?

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Ano dělají to obě karty :-(

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Tak jsem šel tu novou kartu vyměnit, koupil Pretec 16GB 233x a funguje to skvěle !!! Prozatím, takže byla vadná SD. Děkuji za pomoc.

Podobná témata

1. Sony DSC-HX5 nebo Panasonic FZ38
    Od lukas.mek v sekci Kompakty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 09:13
  2. Canon G11 X Panasonic G1 X Panasonic FZ38?
    Od 200aka v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 09-02-2010, 23:12
  3. Olympus SP-590UZ vs. Panasonic FZ38
    Od Winddancer v sekci Kompakty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-12-2009, 23:44
  4. Panasonic FZ28 vs FZ38
    Od pomaranc v sekci Kompakty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-11-2009, 13:36
  5. Panasonic fz38 VS sony hx1