Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Objektiv k Canon EOS 550D

Neonik (5)|11.8.2010 12:38
Zdravím, co si myslíte o tom koupit si k 550D objektiv Canon EF 400mm f/5.6L USM ? K fotografování zvířat v přírodě/zoo. Pro dobré a detailně ostré snímky? Vyplatí se?
piter (146)|11.8.2010 22:47
tak, z ohniskom 640mm uz mozes robit fakt daleke detaily. zmysel to samozrejme ma, ak vyuzijes tak dlhe ohnisko a mas na to potrebne peniaze (aj ked 400mm f5,6 nie je az tak drahy na to, co je to za objektiv, taky 600mm f4 je 6x drahsi)
o kvalitu by som sa vobec nebal, je to Lkove sklo.
Rellik (1136)|20.8.2010 17:31
Moje zkušenost s dlouhým sklem je asi taková:
Mám 300mm/F4,5 což je s crop faktorem 480mm. Na volnou přírodu ok. Teď sem ale zkoušel fotit na fotbale a těch 480 už je moc. Když sem byl na začátku hřiště (za brankou) tak aby tam byly postavy celé nešlo fotit blíž než od poloviny hřiště. Když byly na "mé" polovině nemělo cenu fotit protože nebyly celé. Jinak na přírodu se stativem paráda! Chtěl sem to vyzkoušet i v zoo jak píšeš, ale tam to nemělo vůbec smysl. Občas byl moc dlouhý i objektiv s crop 93mm. Takže si to rozmysli ať pak nemáš zbytečně dlouhé sklo, které moc nevyužiješ...
Aspoň tohle je můj názor... ;-)
Neonik (5)|21.8.2010 11:22
Jasně no ale v přírodě někde z dálky fotit zvěř tak abych ji nevyplašil tak si myslím že to bude akorát ... :-)
Rellik (1136)|21.8.2010 12:05
[quote=Neonik;6804]Jasně no ale v přírodě někde z dálky fotit zvěř tak abych ji nevyplašil tak si myslím že to bude akorát ... :-)[/quote]

Na to by myslím stačil i kratší, a navíc bys ho využil víc...
Tohle je cca na 100m s tím 300mm (480mm crop) objektivem:


Kvalita nic moc je to focené z ruky - chtělo to dát na stativ...
Neonik (5)|21.8.2010 12:56
Jenže já chcu mít zvíře na celou fotku aniž bych dělal výřezy apod.
Tak jak máš toho čápa tak ho chcu mít tak aby byl přez celou fotku jen ten čáp a fotka byla v plném rozlišení ..
Rellik (1136)|21.8.2010 13:08
[quote=Neonik;6806]Jenže já chcu mít zvíře na celou fotku aniž bych dělal výřezy apod.
Tak jak máš toho čápa tak ho chcu mít tak aby byl přez celou fotku jen ten čáp a fotka byla v plném rozlišení ..[/quote]
Tak v tom případě nevím proč se ptáš na ten objektiv, když už si rozhodnutý pro jeho koupi... :-) Já chtěl jen upozornit na to že jinde než ve volné přírodě ho nevyužiješ... ;-)
Neonik (5)|21.8.2010 19:32
Já se ptal hlavně proto že všude možně nějací chytráci píšou že takový a makový objektiv má cenu kupovat jen k takovému a makovému drahému fotáku apod. ale 550D není zase nejhorší takže už jsem rozhodnutý mno že si ho pořidím ten objektiv
Neonik (5)|21.8.2010 19:35
Myslím si že i někde v zoo by šel využít na nějaké menší tvory nebo ptactvo:-) I na focení krajiny nebude špatný. Na každé focení z větší dálky .. na zbytek můžu použít moje setove objektivy 18-55 a 55-250 .)
Rellik (1136)|21.8.2010 21:03
Na chytráky se vyprdni. Většinou to píší takoví co mají stejný foťák a závidí že si chceš koupit něco lepšího než mají oni a pak to rozmlouvají... Je úplně jedno jaký máš foťák - záleží na tom jak umíš fotit... ;-)
piter (146)|25.8.2010 09:26
[quote=Neonik;6810]Já se ptal hlavně proto že všude možně nějací chytráci píšou že takový a makový objektiv má cenu kupovat jen k takovému a makovému drahému fotáku apod. ale 550D není zase nejhorší takže už jsem rozhodnutý mno že si ho pořidím ten objektiv[/quote]

za tym objektivom pomaly nebude vidno aky mas fotak, takze je to fuk :D
ale vazne, pri zrkadlovkach robia fotky objektivy, nie fotaky (teda hned po fotografovi), takze cim lepsie sklo, tym kvalitnejsie fotky a je skoro jedno ake mas telo. a 550d uz mi pride ako celkom dospely fotak, ktory svojim hustym senzorom priam potrebuje kvalitne skla, takze bez strachu do toho ( a mohol by si potom poslat nejake tie kropy, aby som si zaslintal :) )