Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FS10, FS30 nebo FS60 ???

Ladys (27)|13.8.2010 12:13
Poradil by mi nekdo zkuseny, ktery z techto fotaku by byl na bezne foceni a obcas nejake detaily (makra) dostacujici?

Jde mi hlavne o to, abych si nekupoval ten nejdrazsi a ve finale by vysledne fotky byly stejne jako od levnejsi rady.
Muj favorit je FS30, ale jeslti nebude FS stacit?

Predem dik za info.
Milan Šurkala (3381)|13.8.2010 16:28
No fotky budou zhruba stejne, v ramci kompaktu ani nemaji duvod byt nejak lepsi nebo horsi, kdyz vsechny kompakty s cenami od 2000 az po 10000 Kc pouzivaji porad tytez cipy. Drazsi fotak tedy ani zdaleka nerovna se lepsim fotkam, spis jen vetsim moznostem foceni (manualni nastaveni, vetsi zoom, lepsi makro a podobne). FS30 bude mit spis jeste horsi fotky nez FS10, protoze ma vetsi rozliseni a 14MPx modely se Panasonicu prilis nepovedly (ve srovnani s 12MPx modely Panasonicu, v ramci konkurence jde stale o nadprumer). Osobne bych ale i tak volil FS30, diky vetsimu zoomu a lepsi svetelnosti objektivu (az na ten zacatek, tam je lepsi FS10).
Ladys (27)|14.8.2010 19:51
Dik za info.

Jeste se zeptam, co je mensi zlo, vic MPx jakozto 14MPx u FS30 nebo horsi svetelnost na konci u FS10?
Jesti tomu dobre rozumim, tak ta horsi svetelnost u FS10 by ukazovala horsi fotky pri pouziti max zoomu?
U FS30 je dobrej zoom, ale zase moc MPx, ktere by zpusobili vetsi sum?

Zrejme idelani by asi byla FS30 s 10MPx co?:))
Milan Šurkala (3381)|14.8.2010 20:29
Na to se tezko odpovida. Napr. na nejdelsim zoomu modelu FS10 je F6,9, kdezto u FS30 tam bude rekneme odhadem F5,2. To je o 75% lepsi svetelnost, tedy muze volit o 75% nizsi ISO nebo o 75% kratsi cas. Fotografie tedy pri horsim svetle (to muze byt i bezne denni zatazene pocasi!!!) bude u FS30 o poznani ostrejsi nebo mene zasumena diky nizsi citlivosti (i pres obecne vyssi sum snimace s vyssim rozlisenim 14 MPx). Nicmene na nejsirsim ohnisku bude mit FS10 jak vyhodu nizsiho rozliseni, tak i o neco lepsi svetelnosti, konkretne o necelych 40%. Jednoduse receno, FS30 bude mit stabilnejsi obrazovy vystup. Na nejsirsim i nejdelsim ohnisku budou snimky ponekud zasumene kvuli vyssimu rozliseni. Naproti tomu FS10 bude vykazovat extremni rozdily mezi kvalitativne velmi dobrym sirokouhlym ohniskem a naopak velmi spatnym dlouhym ohniskem (nyni neberu v potaz to, ze objektivy mohou mit take sve chyby, to nevim, nezskousel jsem, jen rikam, co lze cekat od snimacich cipu pri danych svetelnostech). Ja osobne bych sel asi drazsi FS30.
Ladys (27)|16.8.2010 08:11
tak jsem trochu prehodnotil sve pozadavky a ocekavani na novy fotak a hodlam investovat trochu vice do teto zabavy, cca do 7tis.
Z tohoto duvodu jsem si vybral jako favorita Panasonic TZ7 a pokud ho sezenu na netu jeste za rozumnou cenu, tak skocim do nej.
Nedoporucil bys mi jeste jinou variantu, klidne i jinou znacku, co treba tyto kone:
Sony H55
Sony WX1
Samsung WB600

Diky moc za radu.