Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Spadol a zasekol sa objektiv

Neregistrovaný (0)|19.8.2010 18:53
Tazatel: Maros Andrejko

Znění dotazu: Takze fotoaparat spadol ked bol zapnuty a rovno na objektiv jedna sa o Nikon S220. Fotoaparat mam rozobraty ale objektiv nejde zasunut dnuka a nechcem ho znicit. Ma niekto skusenosti z niecim takym ? Rozmyslal som ze to dam do zveraku a proste to tam narvem naspat lebo to proste preskocilo ten vnutorny zavit. Viete pomoct ?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Nikon S220
busy (782)|19.8.2010 20:48
[quote=Neregistrovaný;6785]Takze fotoaparat spadol ked bol zapnuty a rovno na objektiv jedna sa o Nikon S220. Fotoaparat mam rozobraty ale objektiv nejde zasunut dnuka a nechcem ho znicit.[/quote]

S tymto som sa stretol uz viackrat a vzdy bolo vnutri v objektive nieco polamane. V takychto pripadoch servisy nikdy neskumaju co sa zlomilo, ale vzdy vymenia cely modul objektivu, takze cena opravy nie je o moc nizsia ako kupa noveho fotaku. Preto sa obavam ze ten fotak je uz vhodny len do kosa alebo na nahradne diely...

Tomuto fotaku sa stalo to iste (spadol z vysky na vysunuty objektiv):
https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=658
Tak som ho rozobral na "pedagogicke" ucely :)

A uz mam dalsi fotak (Oly FE140) ktoremu sa stalo to iste a ktory sa chystam rozobrat a nafotit.
Neregistrovaný (0)|20.8.2010 11:05
Asi skusim zavolat do nikonu co by stal novy objektiv a kolko by to stalo potom dam vediet aj poslem fotky rozobrateho fotaku :) na "pedagogicke" ucely :D nasiel som objektiv maju ho v chine len to postovne bude drhasie asi.....