Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Široké ohnisko

Rellik (1136)|20.8.2010 17:39
Zdravím mám možná blbý dotaz, ale zeptám se.
K focení používám staré objektivy ze ZENITU. Co mám krátký, tak má 58mm když převedu crop faktor tak to vyjde na cca93mm. Což v místnosti moc použít nejde. Teď sem procházel stránky odkud si objednávám věci k foťáku a našel sem širokoúhlý nástavec na objektivy:

http://cgi.ebay.com/52mm-52-mm-0-45X-Wide-Angle-Macro-Lens-NIKON-SONY-/270612594150?pt=Camera_Lenses

Podle popisu by to mělo snížit ohnisko x0.45 takže by z těch 93mm bylo cca 42mm.
Myslím si to správně??
Díky za odpověď.
busy (782)|20.8.2010 20:43
Treba si skontrolovat hlavne dve veci: a) Ako sa ta predsadka da pripevnit na objektiv (ma kompatibilny zavit ?) a druha vec je, ci je predsadka schopna pokryt cely uhol zaberu objektivu. Lebo ak nie, namiesto celej fotky bude len kruzok v strede a okolo cierno.

Najlepsie je si to vsetko prakticky vyskusat...
Rellik (1136)|20.8.2010 21:21
No podle popisu by to mělo jít našroubovat jako filtr na závit 52mm a myslím že celý úhel by to mělo pokrýt taky protože pak je to rozšířené na filtry o průměru 67mm takže o 15mm víc. Vyzkoušet by to bylo supr ale do GB to testovat nepojedu.. :-)
Já jen chtěl vědět jestli je to s tím ohniskem tak jak sem psal že to z 93mm předělá na těch cca 42mm
No asi si to objednám.. tech 460,-kč není zas tak moc...