Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr DSLR do cca 20 000,- Kč

Acides (3)|25.3.2010 15:55
Ahoj, chtěl bych pomoct s výběrem.

Zatím jsem zkončil u Pentaxu K x s objektivem DA 18-55mm AL II 13 295,- Kč + k tomu dokoupit TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di 4000,- Kč nebo Sigma 70-300mm F/4-5.6 DG APO 5999,- Kč nebo s kitovym SMC DA 55-300 mm f/4-5,8 ED celkem by t ovyšlo do 20 tisíc

Jen zamrzí, že neni žádná indikace ostření v hledáčku

díky
Bar (16)|26.3.2010 22:18
No a jak zjistíš že máš zaostřeno?
Acides (3)|27.3.2010 08:30
tak asi kluci z Pentaxu věděli, proč to dělají, ale taky se mi to zdá divný, ještě jsem myslel Nikon 5000D, ale ten je -+ stejnej a nemá třeba ostření v těle atd
Bar (16)|30.3.2010 22:20
A co takhle nějakej pořádnej Canón? Třeba 450.
Nenápadně propaguju, mohli by mi dát aspoň sluneční clonu.:)
stalak (162)|31.3.2010 19:35
Když už se tu nakouslo toto téma.Zrcadlovkám nehovím,ale když zase vidím ty ceny a rozdíl v kvalitě fotek oproti ultrazomům,třeba,napište mi co říkáte třeba na Olympus E-420.Nemá sice stabilizátor,ale myslím že já bych ho moc neužil a kdyby něco,stativ mám,ale náhradní baterie,dva objektivy a už bych jenom dokoupil makro objektiv.Určitě je fajn že se jedná o menší přístroj,což já moc vítám.A nebo by tuto zrcadlovku dokázal nějaký ultrazom atakovat a nebo šlapat na paty?
Milan Šurkala (3381)|31.3.2010 20:10
[quote=stalak;5385]Když už se tu nakouslo toto téma.Zrcadlovkám nehovím,ale když zase vidím ty ceny a rozdíl v kvalitě fotek oproti ultrazomům,třeba,napište mi co říkáte třeba na Olympus E-420.Nemá sice stabilizátor,ale myslím že já bych ho moc neužil a kdyby něco,stativ mám,ale náhradní baterie,dva objektivy a už bych jenom dokoupil makro objektiv.Určitě je fajn že se jedná o menší přístroj,což já moc vítám.A nebo by tuto zrcadlovku dokázal nějaký ultrazom atakovat a nebo šlapat na paty?[/quote]

Jediny takovy ultrazoom je snad jen Fuji S100FS/S200EXR (z tech, co se jeste prodavaji). "Velky" 2/3" Super CCD cip je znat, to se s obycejnymi kompakty vubec neda srovnavat a ma to bliz slabsim zrcadlovkam nez lepsim kompaktum. Ale ta aberace je opravdu dost velka. Jaky mas cenovy limit? Osobne bych si totiz koupil Samsung NX10, za 17 tisic Kc dostanes telo a dva objektivy k tomu (18-55 + 50-200 nebo 18-55mm + 30mm). Je pravda, ze makroobjektiv neni ani jeden z nich.
stalak (162)|31.3.2010 20:47
Jediny takovy ultrazoom je snad jen Fuji S100FS/S200EXR (z tech, co se jeste prodavaji). "Velky" 2/3" Super CCD cip je znat, to se s obycejnymi kompakty vubec neda srovnavat a ma to bliz slabsim zrcadlovkam nez lepsim kompaktum. Ale ta aberace je opravdu dost velka. Jaky mas cenovy limit? Osobne bych si totiz koupil Samsung NX10, za 17 tisic Kc dostanes telo a dva objektivy k tomu (18-55 + 50-200 nebo 18-55mm + 30mm). Je pravda, ze makroobjektiv neni ani jeden z nich.


Věřím a určitě mi i chceš Milane naznačit že NX 10 fotí mnohem lépe jak Olympus E-420 a když to tak vemu NX10 bude asi veliký jako Olympus,nabídne více možností formátů při focení,má stabilizaci atd.Limit tak nějak nemám,mě jde o to že když koupím podobný přístroj,bude i dost ležet v šuplíku,asi si ho nebudu brát sebou každý den a na kolo asi taky ne,na to si chci pořídit něco menšího a kvalitnějšího než mám momentálně (Samsung PL-51) Asi takhle k NX10 se už dá přikoupit makro objektiv? A řádově na co přijde finančně.Je pravda že se mi líbí moc ale pořádná recenze na něj není,nebo jsem na ni nenarazil.Nebudeš náhodou tento Samsung testovat.Tvoje recenze jsou stejně jedny z nejlepších,ne-li nejlepší.Když bych šel do tohoto Samsungu za tuto cenu,nemusím mít makro objektiv hned ale raději si připlatím za slušný přístroj,dva objektivy jsou tedy také lákávé,takže Olympus E-420 si mám raději škrtnout.
Milan Šurkala (3381)|31.3.2010 21:04
[quote=stalak;5390]
Věřím a určitě mi i chceš Milane naznačit že NX 10 fotí mnohem lépe jak Olympus E-420 a když to tak vemu NX10 bude asi veliký jako Olympus,nabídne více možností formátů při focení,má stabilizaci atd.Limit tak nějak nemám,mě jde o to že když koupím podobný přístroj,bude i dost ležet v šuplíku,asi si ho nebudu brát sebou každý den a na kolo asi taky ne,na to si chci pořídit něco menšího a kvalitnějšího než mám momentálně (Samsung PL-51) Asi takhle k NX10 se už dá přikoupit makro objektiv? A řádově na co přijde finančně.Je pravda že se mi líbí moc ale pořádná recenze na něj není,nebo jsem na ni nenarazil.Nebudeš náhodou tento Samsung testovat.Tvoje recenze jsou stejně jedny z nejlepších,ne-li nejlepší.Když bych šel do tohoto Samsungu za tuto cenu,nemusím mít makro objektiv hned ale raději si připlatím za slušný přístroj,dva objektivy jsou tedy také lákávé,takže Olympus E-420 si mám raději škrtnout.[/quote]

Ano, pochopil jsi to spravne :-) Samsung NX10 ma o neco kvalitnejsi snimky a je mensi nez E-420 (s pancakem je velmi maly a lehky). K NX10 zatim existuji jen tri objektivy, ale behem nasledujicich mesicu by se melo objevit nekolik dalsich vcetne makrooobjektivu 60mm F2,8 (ten ale asi az koncem roku). Cenu si netroufam odhadnout.

Dalsim resenim muze byt kvalitni makropredsadka, tedy zadna pitoma cocka, ale opticka soustava napr. ze tri optickych clenu, prikladem necht je treba Raynox DCR-150, DCR-250. Cena lehce pres 1000 Kc. DCR-150 jsem zkousel na 55-200mm objektivu Nikon a bylo to silene :-D Z puvodniho zvetseni cca 1:4 jsem dosahl 1:0,8!!! Na 18-55mm objektivu jsem to pak stahnul z 1:3,1 na 1:1,8, coz take neni spatne. Takze to je dalsi moznost, jak si hrat. Nebude to mit sice ani zdaleka takovou optickou kvalitu jako makroobjektiv s pevnym ohniskem, ale moznost je to take. To uz zalezi na tobe, zde uprednostnis cenu nebo kvalitu.

Diky za pochvalu recenzi, snazim se. Recenze Samsung NX10 je rozhodne v planu. Zatim nevim presne kdy, fotoaparat nemam jeste zapujceny, ale bude to nejspis jeden z tech, ktere budu testovat v dohledne dobe. Takze trochu trpelivosti :-)
stalak (162)|31.3.2010 21:21
[quote=Milan Šurkala;5391]Ano, pochopil jsi to spravne :-) Samsung NX10 ma o neco kvalitnejsi snimky a je mensi nez E-420 (s pancakem je velmi maly a lehky). K NX10 zatim existuji jen tri objektivy, ale behem nasledujicich mesicu by se melo objevit nekolik dalsich vcetne makrooobjektivu 60mm F2,8 (ten ale asi az koncem roku). Cenu si netroufam odhadnout.

Dalsim resenim muze byt kvalitni makropredsadka, tedy zadna pitoma cocka, ale opticka soustava napr. ze tri optickych clenu, prikladem necht je treba Raynox DCR-150, DCR-250. Cena lehce pres 1000 Kc. DCR-150 jsem zkousel na 55-200mm objektivu Nikon a bylo to silene :-D Z puvodniho zvetseni cca 1:4 jsem dosahl 1:0,8!!! Na 18-55mm objektivu jsem to pak stahnul z 1:3,1 na 1:1,8, coz take neni spatne. Takze to je dalsi moznost, jak si hrat. Nebude to mit sice ani zdaleka takovou optickou kvalitu jako makroobjektiv s pevnym ohniskem, ale moznost je to take. To uz zalezi na tobe, zde uprednostnis cenu nebo kvalitu.

Diky za pochvalu recenzi, snazim se. Recenze Samsung NX10 je rozhodne v planu. Zatim nevim presne kdy, fotoaparat nemam jeste zapujceny, ale bude to nejspis jeden z tech, ktere budu testovat v dohledne dobe. Takze trochu trpelivosti :-)[/quote]

Milane díky zatím za vyčerpávající odpověď.Já si na recenzi rád počkám.Můj plán je,že si vyberu dva tři foťáky a pak si nechám ještě poradit tu který.Tento Samsung bude tedy asi jedním z nich.Zatím díky.