Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výměnné objektivy: Olympus E-PL5 vs. E-PL7

Neregistrovaný (0)|9.1.2015 09:00
Tazatel: Bartoš Petr

Znění dotazu: Dobrý den, uvažoval jsem nad koupí Olympusu E-PL5, ale dnes jsem narazil na novější E-PL7.

Stojí za to si koupit E-PL7 nebo je to zbytečnost? Když kouknu na rozdíly v parametrech, tak jsem narazil na odlišnosti v displei (E-PL7 má TFT, ale nevím, v čem je lepší) a má i kovové tělo - jen nevím, jestli to je pouze z designového hlediska.

Díky za tipy.

Fotovýbava, které se dotaz týká: olympus e-pl7
olympus e-pl5
Komo (840)|9.1.2015 10:55
E pl7 má vyššie rozlíšenie displeja.Keď som ich porovnával, sedmička sa mi zdala lepšie spracovaná, krajšia, hlavne mechanizmus naklápania displeja. Epl 5 mal V ňom určitú vôľu a pôsobilo to oproti sedmičke lacným dojmom. Ostatné rozdiely ma teraz nenapadajú. Fotí to rovnako.
Kissofdark (95)|9.1.2015 11:53
přítel si koupil E-PL7 a vypadá fakt luxusně, ale rozdíly ve výsledných fotografiích se základním objektivem nevidím extra velké;)
Sakini (1174)|9.1.2015 21:12
Mimo ten vzhled, displej a wifi jde o to samé, ovšem cenový rozdíl je tak malý že pokud se ti líbí zpracování a design, tak proč ne.
Komo (840)|10.1.2015 11:04
Ešte má trojosú stabilizáciu, päťka tuším len dvojosú.

---------- Doplněno v 11:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:01 ----------

http://www.fotoskoda.cz/olympus-e-p5-cerny-14-42mm-40-150-r-4-5-6-student/

Zaujímavá ponuka.Asi predvádzačka.
Sakini (1174)|10.1.2015 21:14
[QUOTE=Komo;36070]Ešte má trojosú stabilizáciu, päťka tuším len dvojosú.[/QUOTE] Vylepšená co je i v E-M10, s o 0,5EV lepší účinností (už ta dvojosá měla průměrnou účinnost, ale určitě lepší než nic). Stejně tak AF je v podstatě stejný, ale s víc body, a softwarově upravené jsou i měření, rozsah citlivosti i kompenzace expozice, a vyvážení bílé, trošku kapacitnější baterie, malá milá vylepšení která uživatel amatér ani nezpozoruje. Hlavně že měli u Olympusu rozum a nenacenili jako nový model sedmičku na dvacet tisíc jak bylo dřív zvykem, je jen o trochu dražší než 5/6 a dá se o ní vážně přemýšlet.
Kissofdark (95)|12.1.2015 15:55
Tak dneska jsem měla možnost vzít do ruky E-PL5 a musím říct, že vyklápění obrazovky jde u E-PL7 o dost lépe. U 5 jsem měla strach, že obrazovku urvu, protože jde vyklápění nahoru opravdu ztuha. A lépe se mi 7 drží.