Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pomoc s vyberem ultrazoomu

Maximus12 (5)|29.10.2011 23:28
Zdravim,

Nejak jsem se zasekl a potreboval bych pomoct s vyberem levnejsiho utrazoomu do cca 4500 Kc. Do ted jsem fotil Canonem A3100 a jsem s nim moc spokojenej, ale obcas se me stava, ze potrebuju vyfotit neco co 4x opt. zoom moc nepobere a proto koukam po necem s vetsim zoomem, kde i s dalky bych treba zachytil kapelu na podiu, lidi a tak vse a byla z toho rozumna fotka aniz bych to musel zoomovat jeste digitalnim zoomem a podobnyma vlastnostma jako ma Canon A3100.. Jak rikam, jde me hlavne o to, abych zachytil i fotky z trosku vetsi vzdalenosti v rozumne kvalite nez co ted dokazu s A3100...

Zaujali me tyhle kousky a potreboval bych pomoct to rozseknout..


Canon SX130
http://www.alza.cz/canon-powershot-sx130-is-cerny-d184405.htm

Byl jsem pro nej vice mene rozhodnuty, ale zase si s tim fotakem tolik nevyhraju, s A3100 moc na automatiku nefotim, ale obcas ano, nejvice u nej pouzivam ruzne scenicke rezimy dle potreby a prostredi .. a nevim jestli by me ze zacatku ty scenicke rezimy vystacili na kvalitni foto.. nez bych si osahal a odzkousel nejaka manualni nastaveni.. A hlavne je za hodne rozumnou cenu..

Pak uz sem koukal jen po Samsung WB650/Samsung WB700, ale z těch recenzí co tu p.Šurkala uváděl mě po přečtení vychází nejlépe ten Canon asi.. Můžete mě poradit ještě někdo více zkušenej a přidat svůj názor..

Případně doplnit jíný ultrazoom v rozmezí 3500-4500 Kč, který by byl vhodný ?

Děkuji
Milan Šurkala (3381)|30.10.2011 09:29
Canon SX130 i Samsungy jso dobrou volbou. Canon ma lepsi detaily, na druhou stranu tam ta automatika neni idealni (tihne k prepalum a ve neslunecnem pocasi dela docela studene fotky). Samsung ma barevne libivejsi snimky, automatika je tam o neco lepsi, ma i lepsi svetelnost. Na druhou stranu ovladatelnost je trochu horsi. At tak ci onak, ani jednim modelem neudelas chybu, je to docela jedno.
Maximus12 (5)|30.10.2011 12:26
[quote=Milan Šurkala;12282]Canon SX130 i Samsungy jso dobrou volbou. Canon ma lepsi detaily, na druhou stranu tam ta automatika neni idealni (tihne k prepalum a ve neslunecnem pocasi dela docela studene fotky). Samsung ma barevne libivejsi snimky, automatika je tam o neco lepsi, ma i lepsi svetelnost. Na druhou stranu ovladatelnost je trochu horsi. At tak ci onak, ani jednim modelem neudelas chybu, je to docela jedno.[/quote]

Moc dekuju... vzhledem ke zkusenostem a to dobrym s A3100 pujdu do toho Canonu.
Nojne (3)|5.11.2011 12:43
Přeji krásný den,
i já se ohlížím po nějakém fotoaparátu a zaujal mě http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95839. Jedná se o Canon PowerShot SX150 IS (znalejší jistě nemusí klikat na odkaz).

Jsem sice kluk, ale i vzhled je pro mě důležitý a tento fotoaparát to vyhrál. V podstatě mě od nákupu zrazuje jen to, že je napájen tužkovkami. Viděl jsem lidi, jak nosí v brašně tisíc baterií a z toho mají většinu bez šťávy. Vím, mnozí z vás si řeknou, že mé problémy bystě chtěli mít. V podstatě jde jen o volbu tužkovky ano, nebo ne.

Nebudu tvrdit, že hodlám využívat ultrazoom denně atp., ale tato funkce se mi rozhodně zamlouvá.

Prosím tedy o schválení, vymluvení, doporučení jiného fotoaparátu atd... Jaký je váš názor na tužkovky nebo adaptér?


Je mi jasné, že podobné dotazy tady řešíte dnes a denně, sám vidím na fóru podobné topicy... Proto prosím o trpělivost. Ještě bych dodal, že vyloženě netrvám na ultrazoomu. Chci zkrátka doporučit kompakt, který neudělá ostudu a nemusím kvůli němu chodit měsíc do práce.
Milan Šurkala (3381)|5.11.2011 13:20
Pokud jsi ochoten koupit poradnou nabijecku a poradne baterky, tak jsou tuzkovky skvela volba. Pokud ale na tehle vecech budes setrit, ceka te peklo. Je to v podstate jen o tom. Kdyz koupis nabijecku za dve stovky a nabijeci baterky po 30Kc/kus, nediv se, kdyz ti to vydrzi 20 snimku na jedno nabiti a i kdyz nebudes fotit, na druhy den budou baterky vybite. Kdyz koupis poradnou nabijecku (napr. Voltcraft IPC-1L za cca 800 Kc), k tomu sadu poradnych baterek (napr. Sanyo Eneloop 2000 mAh po 65Kc/kus), tak na jedno nabiti s timtez fotakem das bez potizi tak 500-600 fotek a budou skoro cele nabite i po mesici nepouzivani.
Nojne (3)|5.11.2011 13:50
[quote=Milan Šurkala;12348]Pokud jsi ochoten koupit poradnou nabijecku a poradne baterky, tak jsou tuzkovky skvela volba. Pokud ale na tehle vecech budes setrit, ceka te peklo. Je to v podstate jen o tom. Kdyz koupis nabijecku za dve stovky a nabijeci baterky po 30Kc/kus, nediv se, kdyz ti to vydrzi 20 snimku na jedno nabiti a i kdyz nebudes fotit, na druhy den budou baterky vybite. Kdyz koupis poradnou nabijecku (napr. Voltcraft IPC-1L za cca 800 Kc), k tomu sadu poradnych baterek (napr. Sanyo Eneloop 2000 mAh po 65Kc/kus), tak na jedno nabiti s timtez fotakem das bez potizi tak 500-600 fotek a budou skoro cele nabite i po mesici nepouzivani.[/quote]

Výborně. Moc Ti děkuji za odpověď. Teď teprve vidím výhodu tužkovek, stačilo jen seznámení se situací, což jsi udělal naprosto dokonale. Ještě jednou díky.

A ještě jeden dotaz... V jedné recenzi nebyla příliš ohodnocena konstrukce právě tohoto fotoaparátu. Bohužel nikde nebylo vysvětleno, v čem je vlastně problém. Ví někdo o nějakém nedostatku?
busy (782)|5.11.2011 14:34
[quote=Nojne;12347]Jaký je váš názor na tužkovky nebo adaptér?[/quote]

Tu som sa pokusil o taku sumarizaciu vyhod a nevyhod tychto dvoch rieseni:
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/768-aa-baterie-nebo-lithiova-baterie-co-je-celkove-lepsi
Takze zostava si uz len vybrat, co je pre cloveka dolezitejsie...

Ja osobne som sa rozhodol pre Li-Ion baterku, a Li-Ion baterku som stanovil ako nutnu podmienku pre vsetky fotaky, ktore som za poslednych par rokov kupoval (Pana FZ28, Oly mju 840...)

Ale inak suhlasim s Milanom, ak tuzkovky, tak jedine Sanyo Eneloop 2000 mAh. Sam ich mam a funguju vyborne. A ako nabijacku ten Voltcraft. Existuju aj Eneloop 2500 mAh, ale tie nie su az tak kvalitne, to navysenie kapacity ide hodne na ukor ostatnych vlastnosti (spolahlivosti, poctu cyklov a pod.).
Nojne (3)|5.11.2011 16:41
Díky i Tobě... Uvidím jak se s tím poperu. Je mi jasné, že akumulátor může být pohodlnější, ale už se těch tužkovek nebojím. Bude to můj první foťák, tak proč si nedat prostor na chyby :D