Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ukradli vám fotografii. Co s tím?

Jana Oborná (3)|22.7.2009 16:44
Stalo se vám už někdy, že vám ukradli vaši fotku? Domohli jste se svých autorských práv? Jak jste postupovali? Napište nám a svěřte se se svými zkušenostmi.
Milan Šurkala (3381)|22.7.2009 23:42
No, ukradli :-) Je pravda, že jedna má fotografie se dostala na několik blogů usmrkaných patnáctek plakajících nad životem a jeho nespravedlností :-) Neřeším. Vlastně mám trochu radost, že se jim i trochu líbila.
michal.kolesa (10)|23.7.2009 10:34
Jak si má člověk vyčíslit "hodnotu" fotky, aby mohl vymáhat škodu ?
dkas (154)|23.7.2009 14:38
[QUOTE=Milan Šurkala;3178]No, ukradli :-) Je pravda, že jedna má fotografie se dostala na několik blogů usmrkaných patnáctek plakajících nad životem a jeho nespravedlností :-) Neřeším. Vlastně mám trochu radost, že se jim i trochu líbila.[/QUOTE]

Jo, provozuju jeden web, kde jsou inějaký fotky a taky jsem se dopídil, že si to nějaký třináctiletý holky cpou na svůj web :D Pořád se hodlám dokopat k tomu, že celej ten webpředělám a ono se mi to pořád nedaří :D Pak budou mít utrum!
Filcka (300)|23.7.2009 17:41
[QUOTE=Milan Šurkala;3178]Jedna má fotografie se dostala na několik blogů usmrkaných patnáctek plakajících nad životem a jeho nespravedlností[/QUOTE]

[QUOTE=dkas;3182]Že si to nějaký třináctiletý holky cpou na svůj web :D [/QUOTE]

No to je fakt divné, na jaké weby chodí předpokládám dospělí chlapi...

[QUOTE=michal.kolesa;3180]Jak si má člověk vyčíslit "hodnotu" fotky, aby mohl vymáhat škodu ?[/QUOTE]

Přece součin rozlišení v pixelech a přidáš k tomu tři nuly. Žádat můžeš milion nebo pět miliónů, otázka je co vysoudíš. Výši odškodného totiž určuje soud. :D :D :D
Milan Šurkala (3381)|23.7.2009 18:21
[quote=Filcka;3187]Přece součin rozlišení v pixelech a přidáš k tomu tři nuly. Žádat můžeš milion nebo pět miliónů, otázka je co vysoudíš. Výši odškodného totiž určuje soud. :D :D :D[/quote]

Tak už chápu, proč se pořád zvyšuje rozlišení :D
michal.kolesa (10)|23.7.2009 18:26
a podle čeho to soud určuje ?
Filcka (300)|23.7.2009 18:49
[quote=michal.kolesa;3189]a podle čeho to soud určuje ?[/quote]

Sledoval si kauzu "vyměněných dětí" v porodnici? Jestli ne, tak si to vygoogli. Někde byl i rozhovor se soudcem a jeho zdůvodnění proč komu a kolik :) Docela k smíchu. Zákonem dané tabulky tuším neexistují, vše záleží na soudu, který "posuzuje". A taky na šikovném advokátovi. :D