Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nová galerie

kubiii (61)|24.1.2012 12:12
Pár věcí k nové verzi galerie:

Čtvercové náhledy - pro mě tedy naprostá šílenost, náhled vůbec nenapovídá, o jakou fotku se bude jednat - osobně mi to hodně vadí. Názvy fotek bych zvýraznil, popisky u náhledů jsou hodně nepřehledné.

Šedý rámeček - lepší je podle mě jednobarevné pozadí (bílé, světle šedé, černé...), protože i když ke své fotce rámeček nechci, tak ho tam prostě mám. A ještě větší šílenost je ta oranžová po najetí kurzorem na fotku (pokud se dá rozkliknout).

Velikost fotky - toto bude asi bug: fotka se automaticky zmenší na max. 1024 x 768 - nejen do náhledu, ale i po rozkliku má stejnou velikost a paradoxně je ale objemově menší, takže po rozkliku dostanu méně kvalitní fotku, což je nelogické.

EDIT: Ještě jeden (asi) bug: po kliknutí na logo DIGIMANIE vlevo nahoře se dostanu do fóra místo na hlavní stránku DM, jak by se dalo očekávat.


Zatím tak.

Kuba
Rellik (1136)|24.1.2012 14:32
[QUOTE=kubiii;13104]Pár věcí k nové verzi galerie:

Čtvercové náhledy - pro mě tedy naprostá šílenost, náhled vůbec nenapovídá, o jakou fotku se bude jednat - osobně mi to hodně vadí. Názvy fotek bych zvýraznil, popisky u náhledů jsou hodně nepřehledné.

Šedý rámeček - lepší je podle mě jednobarevné pozadí (bílé, světle šedé, černé...), protože i když ke své fotce rámeček nechci, tak ho tam prostě mám. A ještě větší šílenost je ta oranžová po najetí kurzorem na fotku (pokud se dá rozkliknout).[/QUOTE]
Přesně to samé sem chtěl napsat i já.
Navíc ještě dodám, že u většiny fotek zmizely EXIF informace.
Jinak název fotky mohl být někde blíž u fotky. Chvíli mi dalo, než sem zjistil, že je někde nahoře vlevo... Ideální by bylo pod ní - jako na výstavách ;-)
kubiii (61)|24.1.2012 16:01
Jj, exif chybí a název fotky jsem taky chvilku hledal, navíc mi přijde zbytečný, že je dvakrát nad sebou: jednou větším písmem na bílém podkladu a hned pod tím menším na šedém.

Myslím, že ve starší verzi se taky zobrazovaly na stránce s nejnovějšími fotkami počty zobrazení - to by mi chybělo, protože i to bývá vodítko k rozkliku té které fotky.

Bug s logem DM už je, koukám, opraven ;)

EDIT: Postřeh u exifů - někteří tam exify mají, moje zmizely u všech fotek; jakoby to teď nebralo určitou značku (NX) nebo po úpravě v softu (GIMP)...?
Rindi (7)|26.1.2012 13:48
Taky mi rozum nebere ten nesmyslný trend čtvercových náhledů ve fotogaleriích (nejen v této). Přijde mi to stejně logické, jako kdybych v knihovně zaříznul všechny knihy na stejnou výšku s argumentem, že to vypadá mnohem líp ("žádná prázdná místa"). A ten problikávací oranžový rámeček, to je taky "paráda". Ještě by to při změně barvy mohlo přehrát nějakou disco melodii ....
vai (18)|26.1.2012 22:25
Tak po posledních úpravách a "vylepšeních" galerie jsem se zděsil. Něco tak nepřehledného a nevkusného bohužel nemohu strávit. Tlustý šedý rámeček, který po najetí kurzorem na fotku problikne do oranžové :stupid , tomu všemu dává korunu. Tipuji, že pokud se něco zásadního nezmění, tak fotek uživatelů, hlavně těch kloudných, zde příliš nepřibude. Osobně jsem všechny mé fotky zde smazal. Ne, že by za něco stály :), takže žádná škoda, ale na webu jsou mnohem lepší galerie, tak proč se zde trápit nějakým oranžovým rámem. :p Autorovi dosavadních zdejších nepovedených inovací se doporučuji inspirovat jinde.
Hupp (225)|26.1.2012 23:05
Souhlasím, v podstatě se všemi komentáři... nějaký čas jsem si myslel, že si na novou podobu zvyknu, ale tohle prostě bohužel nějak strávit nedokážu :( Jako bych byl úplně někde jinde. Ahoj, galerie..
kubiii (61)|26.1.2012 23:59
[QUOTE=Hupp;13123]nějaký čas jsem si myslel, že si na novou podobu zvyknu, ale tohle prostě bohužel nějak strávit nedokážu :( Jako bych byl úplně někde jinde. Ahoj, galerie..[/QUOTE]

Přesně tak, cítím se zde najednou hodně cize. Ve jménu tzv. "čistého designu" už se na různých webech nadělala spousta zprasilostí... Ale stále doufám, že je to jen nástřel, který projde důkladnou revizí a připomínky budou brány v potaz. Pokud by to zůstalo v této podobě, asi by mě taky přestalo bavit sem chodit (i když by to jistě taky nebyla žádná rána pro svět fotografie ;)), ale tak nějak jsem to tu měl rád. Uvidíme...
mejfid (6)|27.1.2012 08:41
Tak upřímě i já se řadím mezi ty kterým se nová podoba galerie nelíbí.Souhlasím se vším co tu bylo uvedeno,ale nejvíc mě vadí ta celková nepřehlednost,prostě už to není ono.Stejně jako ostatní uživatelé i já doufám že toto není konečná podoba :)
hrouda (1)|27.1.2012 12:44
... prosím o vrácení se k předešlé galerii... byla mě mnohem bližší a ladila mému oku... z více informací i komentu se dalo učit. Děkuji.
Paty senior (3)|27.1.2012 19:59
Rovněž se připojuji k prosbám či žádostem o návrat k původnímu stylu galerie - to co vidím se mně prostě nezamlouvá. Jak praví pesimisté: "Každá změna je obvykle jen k horšímu".
Tchutcho (186)|27.1.2012 20:08
Když jsem se minulý týden přihlásil,byl jsem stejně jako asi každý dost překvapen,nad tím,co se to s DM stalo.Bylo mi jasný,že DM oblékla nový kabát.Na tom by nebylo nic tak špatnýho,nějaká ta změna není nikdy na škodu a pokud se tím něco vylepší,proč ne.Jenže začínám mít silný pocit,že zde se tímto vůbec nic nevylepšilo,ba naopak.Tohle je opravdový chaos a úplně se v tom ztrácím.Podtexty v galerii pod obrázky se mi míchají dohromady,nevyznám se absolutně,kde je to,co dříve bylo,páč to tam už není a je to jinde a opravdu absolutní pecka,ten oranžovej rámeček na fotkách.Proč?Dyť to je hnus,co to s tou fotkou udělá!!!Stejně tak,jako Hupp,jsem si myslel,že si na to jistě časem zvyknu a že je to hold novota,se kterou se člověk za čas naučí a sžije,ale obávám se,že tohle se ani učit přivykat nechci.Novou úpravou stránek DM hodně utrpěla a doufám,že se s tím něco udělá a předělá alespoň do použitelnosti.V opačném případě budu též,jako jiní,nucen zdejší pole působnosti vyklidit.
vai (18)|27.1.2012 20:14
3x sláva!!! Nebo jen 1x? Oranžový rámeček je sice fuč, ale co ještě to další? Čtvercové náhledy či spíše ořezy nebo třeba násobně přeplácané a zbytečně duplikované informace o tom, že u jedné fotky je 7x (slovy sedumkrát ;)) odkaz a informace na to, od koho vlastně fotka je a jaké má ten dotyčný další fotky (Fotografie od ..., Přidal ..., Fotky od ..., od. .., Zobrazit všechny fotky od ..., Další fotky od ..., Rychlá navigace - Fotografie od... ).

Méně je někdy více!

P.S. V pokročilé editaci u komentáře k fotkám nefungují smajlíci.

U.P.S. Popis fotky od autora nejde dát přímo pod fotku? A nebo, když tam nic autor nenapíše, proč je tam tedy to N/A ? A předtím uvedené, že to je tedy popis a opět pro sichr 2x (Popis fotky:, Popis N/A)

J.U.P.S. Ještě úplně poslední slovo. Komentáře - zase 3x zbytečný text a popis toho, že to je komentář. Nebo jsou uživatelé tak hloupí, že neví, že píší komentář? :rolleyes: (Komentáře k fotce: ..., zde napište svůj komentář..., Komentář (Poznámka: Váš komentář...) :thumbdown

Nebo ještě návrh, když jsem se tu tak rozohnil... ;) Chci komentovat a zároveň hned hodnotit fotku. A zde - nemožné! Buď jde jen jedno a nebo to dělat 2x. Takže co udělám? Buď kliku nahoře na hvězdičky a musím najet na stránce kus dolů a znovu něco napsat a znovu klikat... Proč nejde odeslat hodnocení hned s textovým komentářem jako všude jinde v jakékoliv jiné webové galerii? edit: Po půl hodině zkoumání už vím, že to sice jde, ale je to skryté! A ne každý má tu trpělivost to kdesi v zákoutích hledat a furt klikat a vybírat... = nepřehledné, složité!

A jedeme dále... Proč a na co 2x filmový pás fotek? Nestačil by jen jeden? Klikací pole, rozevírací okna a skryté pole, jeden pás fotek horizontálně, pod ním jiný vertikálně, stejný autor nebo jiný? Asi jsem v nějakém bludišti, no nic půjdu radši pryč... :shut
Tchutcho (186)|27.1.2012 20:14
Fajn! Super! Ten nesmyslnej oranžovej rámeček už konečně zmizel.:)
Tak to má být.Pojdme si o tom popovídat a vylepšit to tak,aby to bylo přijatelný pro všecky.Jsem rád,že na to někdo reaguje a že se s tím něco dělá.:thumb
Tchutcho (186)|27.1.2012 20:25
Už mám i v pohodě popisky.Jsem spokojenej.To ostatní se určitě časem poddá.Díky!:)
Karel Polívka (315)|27.1.2012 21:35
Předně jsem psal, že k nové verzi galerie vytvořím nové téma, kde bude více informací - stejně jako jsem to udělal ohledně změn díky upgradu vBulletinu (engine fóra). Opravdu nelze počkat pár dní na nějaké "oficiální" info z mé strany ohledně podoby galerie? Aniž by kdokoli cokoli věděl, jak se věci mají, množí se zde záhy zděšené komentáře. Na podobná ladění fór a galerie mám čas typicky jen o víkendech (protože to žere šíleného času), takže pokud něco obsáhlejšího v rámci 1 víkendu nestihnu (a není to nic zásadního), musí to počkat minimálně na další víkend - barvičky, rámečky a umístění odkazů či informací nepovažuji za nic fatálního. Prioritní pro mě bylo zachování majority dosavadních funkcí, funkčnost fóra a galerie jako taková včetně přihlašování a český překlad nových částí rozhraní fóra i galerie - to vše bylo minulý týden v rámci upgradu fóra a galerie dosaženo.

[QUOTE=kubiii;13104]Čtvercové náhledy - pro mě tedy naprostá šílenost, náhled vůbec nenapovídá, o jakou fotku se bude jednat - osobně mi to hodně vadí. Názvy fotek bych zvýraznil, popisky u náhledů jsou hodně nepřehledné.

Šedý rámeček - lepší je podle mě jednobarevné pozadí (bílé, světle šedé, černé...), protože i když ke své fotce rámeček nechci, tak ho tam prostě mám. A ještě větší šílenost je ta oranžová po najetí kurzorem na fotku (pokud se dá rozkliknout).

Velikost fotky - toto bude asi bug: fotka se automaticky zmenší na max. 1024 x 768 - nejen do náhledu, ale i po rozkliku má stejnou velikost a paradoxně je ale objemově menší, takže po rozkliku dostanu méně kvalitní fotku, což je nelogické.[/QUOTE]
Čtvercové náhledy - mají své pro i proti. Vytvořím ohledně tohoto anketu, kde budou moci i ostatní vyjádřit svůj názor a podle toho se pak uvidí, zda se ponechají nebo ne.

Šedý rámeček v kombinaci s oranžovým - viz výše; barvičky opravdu mohly počkat; tato vlastnost byla defaultní v nové verzi enginu galerie (rámeček u fotek odpovídal nastavení barev u textových odkazů), nešlo o nějaký záměr, že tak to to zde prostě bude.

Velikost fotky - tomuto nerozumím, prosím o upřesnění - příklad.

[QUOTE=kubiii;13108]Jj, exif chybí a název fotky jsem taky chvilku hledal, navíc mi přijde zbytečný, že je dvakrát nad sebou: jednou větším písmem na bílém podkladu a hned pod tím menším na šedém.

EDIT: Postřeh u exifů - někteří tam exify mají, moje zmizely u všech fotek; jakoby to teď nebralo určitou značku (NX) nebo po úpravě v softu (GIMP)...?[/QUOTE]
Podívám se na to.

[QUOTE=vai;13122]Tak po posledních úpravách a "vylepšeních" galerie jsem se zděsil. Něco tak nepřehledného a nevkusného bohužel nemohu strávit. Tlustý šedý rámeček, který po najetí kurzorem na fotku problikne do oranžové :stupid , tomu všemu dává korunu. Tipuji, že pokud se něco zásadního nezmění, tak fotek uživatelů, hlavně těch kloudných, zde příliš nepřibude. Osobně jsem všechny mé fotky zde smazal. Ne, že by za něco stály :), takže žádná škoda, ale na webu jsou mnohem lepší galerie, tak proč se zde trápit nějakým oranžovým rámem. :p Autorovi dosavadních zdejších nepovedených inovací se doporučuji inspirovat jinde.[/QUOTE]
Pokud chcete něco doporučovat autorovi inovací, obraťte se na vývojáře enginu galerie, tzn. softwaru PhotoPost vBGallery (v aktuální verzi 3.01; na kterou jsem musel přejít kvůli provozuschopnosti s novou verzí vBulletinu 4.xx). Jde o společnost All Enthusiast, Inc.. Mají na webu i kontaktní formulář.

To, že budou po upgradu vhodné nějaké dílčí úpravy layoutu, je věc druhá. Programátor PhotoPostu ale skutečně nejsem :p.

[QUOTE=Hupp;13123]Souhlasím, v podstatě se všemi komentáři... nějaký čas jsem si myslel, že si na novou podobu zvyknu, ale tohle prostě bohužel nějak strávit nedokážu :( Jako bych byl úplně někde jinde. Ahoj, galerie..[/QUOTE]
Ahoj, Huppe.

[QUOTE=kubiii;13125]Přesně tak, cítím se zde najednou hodně cize. Ve jménu tzv. "čistého designu" už se na různých webech nadělala spousta zprasilostí... Ale stále doufám, že je to jen nástřel, který projde důkladnou revizí a připomínky budou brány v potaz. Pokud by to zůstalo v této podobě, asi by mě taky přestalo bavit sem chodit (i když by to jistě taky nebyla žádná rána pro svět fotografie ;)), ale tak nějak jsem to tu měl rád. Uvidíme...[/QUOTE]
Viz výše.

[QUOTE=hrouda;13128]... prosím o vrácení se k předešlé galerii... byla mě mnohem bližší a ladila mému oku... z více informací i komentu se dalo učit. Děkuji.[/QUOTE]
Navrácení ke staré galerii technicky není možné, protože stará verze nefunguje s aktuální verzí vBuleltinu (naše diskuzní fóra). Přesunout/odstranit/obarvit pár odkazů ale lze, viz výše.

[QUOTE=Paty senior;13131]Rovněž se připojuji k prosbám či žádostem o návrat k původnímu stylu galerie - to co vidím se mně prostě nezamlouvá. Jak praví pesimisté: "Každá změna je obvykle jen k horšímu".[/QUOTE]
Svou negativní zpětnou vazbu můžete směřovat k vývojářům softwaru PhotoPost vBGallery, viz výše.

[QUOTE=Tchutcho;13132]Když jsem se minulý týden přihlásil,byl jsem stejně jako asi každý dost překvapen,nad tím,co se to s DM stalo.Bylo mi jasný,že DM oblékla nový kabát.Na tom by nebylo nic tak špatnýho,nějaká ta změna není nikdy na škodu a pokud se tím něco vylepší,proč ne.Jenže začínám mít silný pocit,že zde se tímto vůbec nic nevylepšilo,ba naopak.Tohle je opravdový chaos a úplně se v tom ztrácím.Podtexty v galerii pod obrázky se mi míchají dohromady,nevyznám se absolutně,kde je to,co dříve bylo,páč to tam už není a je to jinde a opravdu absolutní pecka,ten oranžovej rámeček na fotkách.Proč?Dyť to je hnus,co to s tou fotkou udělá!!!Stejně tak,jako Hupp,jsem si myslel,že si na to jistě časem zvyknu a že je to hold novota,se kterou se člověk za čas naučí a sžije,ale obávám se,že tohle se ani učit přivykat nechci.Novou úpravou stránek DM hodně utrpěla a doufám,že se s tím něco udělá a předělá alespoň do použitelnosti.V opačném případě budu též,jako jiní,nucen zdejší pole působnosti vyklidit.[/QUOTE]
Viz výše. Fascinují mě tyto vyhrocené nátlakové reakce, přičemž ani neznáte k dané věci můj postoj a vlastně nemáte vůbec žádné info.

[QUOTE=vai;13133]3x sláva!!! Nebo jen 1x? Oranžový rámeček je sice fuč, ale co ještě to další? Čtvercové náhledy či spíše ořezy nebo třeba násobně přeplácané a zbytečně duplikované informace o tom, že u jedné fotky je 7x (slovy sedumkrát ;)) odkaz a informace na to, od koho vlastně fotka je a jaké má ten dotyčný další fotky (Fotografie od ..., Přidal ..., Fotky od ..., od. .., Zobrazit všechny fotky od ..., Další fotky od ..., Rychlá navigace - Fotografie od... ).

Méně je někdy více!

P.S. V pokročilé editaci u komentáře k fotkám nefungují smajlíci.

U.P.S. Popis fotky od autora nejde dát přímo pod fotku? A nebo, když tam nic autor nenapíše, proč je tam tedy to N/A ? A předtím uvedené, že to je tedy popis a opět pro sichr 2x (Popis fotky:, Popis N/A)

J.U.P.S. Ještě úplně poslední slovo. Komentáře - zase 3x zbytečný text a popis toho, že to je komentář. Nebo jsou uživatelé tak hloupí, že neví, že píší komentář? :rolleyes: (Komentáře k fotce: ..., zde napište svůj komentář..., Komentář (Poznámka: Váš komentář...) :thumbdown[/QUOTE]
Viz výše.

[QUOTE=Tchutcho;13134]Fajn! Super! Ten nesmyslnej oranžovej rámeček už konečně zmizel.:)
Tak to má být.Pojdme si o tom popovídat a vylepšit to tak,aby to bylo přijatelný pro všecky.Jsem rád,že na to někdo reaguje a že se s tím něco dělá.:thumb[/QUOTE]
Ne, zatím si o tom nepovídejme, opakují se stále dokola věci, které jsou mi zřejmé a pak se v tom ztrácí skutečně důležité informace.

[QUOTE=Tchutcho;13135]Už mám i v pohodě popisky.Jsem spokojenej.To ostatní se určitě časem poddá.Díky!:)[/QUOTE]
No vidíte, ani nevím, o čem mluvíte - nejsem si vědom, že bych nějaké popisky upravoval.

Do konce tohoto víkendu vytvořím samostatné téma o změnách v galerii, kde budou informace o změnách a s odkazy na další nová témata ohledně diskuzí o nových nastaveních, která s vámi budu chtít probrat. Tzn. s dalšími komentáři prosím vydržte, než se tak stane. Děkuji za pochopení.
busy (782)|27.1.2012 21:54
Mame sice s dalsimi komentarmi vydrzat, ale ... neda mi to, nevydrzim :)

1. Dizajn galerie - myslim ze vela negativnych reakcii je z toho ze ludia si na nieco zvykli a v podstate kazda zmena vyzera na prvy pohlad neprehladne a chaoticky. Myslim si, ze az sa za par rokov (mozno) zase bude menit dizajn galerie, ludia budu zase pisat kriticke komentare na novy dizajn a pochvalne na ten stary. Dalej, ja osobne mam rad naraz zobrazenych co najviac informacii, aby som mohol puhym pohladom na obrazovku (bez dodatocneho klikania alebo narabania so scroll-barmi) precitat co najviac informacii o obrazku (velky nahlad fotky, nazov, autor, popis, exif, datum a autor posledneho komentara...). V kazdom pripade ale drzim palce nasemu sefredaktorovi Karlovi a verim ze finalna podoba galerie bude dobra a ludia si na nu rychlo zvyknu a na staru zabudnu.

2. Exif - Stara verzia galerie mala casto problem s dekodovanim exif informacii, a podla toho co som narychlo pozrel, zda sa ze aj nova verzia ma podobne problemy. Obcas sa stane ze nejaky dolezity parameter zabudne (expozicny cas, clona...). Dalej, niektore parametre sa vypisovali v dost necitatelnej podobe (napr. digitalny zoom = 356895/100000). Podla mna dobry a prehladny vypis exifu vedia robit windows - tu je mala ukazka: http://tmp.mcmacko.sk/exif.png .. Tiez sa prihovaram za to, aby informacie z exifu neboli v tak malom okne, ze je treba pouzit scroll-bar na strane aby sa clovek dostal ku vsetkemu. Pokial by bola velkost okna obmedzena dizajnom, navrhujem nezobrazovat informacie, ktore z hladiska fotky ako takej nemaju prilis velky vyznam (Resolution 72 DPI, Bit depth, Frame count, Color representation).
vai (18)|27.1.2012 21:59
Díky Karlovi P. za reakci. Snad dosavadní "bouřlivá" debata bude něčemu přínosná. ;)
K reakcím na "...obraťte se na vývojáře, programátoru softwaru PhotoPost... jen přidám ve stručnosti, ať nezdržuji, že galerie DA jede na stejném softwaru. Jak je vidět, tak jde to mnohem lépe! Sice to není žádný zázrak (jde poznat, že na stejném softu jedou i jiné weby), ale rozhodně to je jednodušší a přehlednější! Kliknu na fotku - zvětší se, pokochám se, kliknu znovu a jsem zpět, vidím přehledná data exif (bez paskvilů) a můžu hned hodnotit i bodovat naráz, aniž bych něco hledal (autora na 7 různých místech), nějak rozklikával, jinak zavíral atd. Nemyslím kopírovat, co je jinde, ale ponechat vlastní styl, grafiku, i tu pomerančovou barvu (tam kde nevadí... :) ) a vše hlavně zjednodušit a zestručnit. Vracet se ke staré verzi to určitě ne. Celý web digamie.cz je ok, recenze špičkové, fórum jakbysmet, ale galerie, ta byla a zatím bohužel stále je, nepřehledná a neintuitivní.
Karel Polívka (315)|27.1.2012 22:35
Fotogalerie DA nepoužívá stejný software jako fotogalerie Digimanie.

U nich je použit PhotoPost Pro, zde je použit PhotoPost vBGallery.

A ano, nějakou dobu přemýšlím o tom, že bych provedl změnu z PhotoPost vBGallery na PhotoPost Pro, protože by to umožnilo některé funkční úpravy, které zde momentálně nejsou možné. Nicméně šlo by o časově náročnější záležitost, nemám to ještě ani otestované a mělo by to i jistá proti, nejen pozitiva. O tom ale někdy příště v samostatném tématu.
Jack08 (18)|28.1.2012 09:27
ačkoliv se zde moc často nevyskytuji, tak můj názor se ztotožňuje s většinou která "nový a lepší" design kritizuje. Mimo jiné, náhledy fotek např. ve fóru a celkové uspořádání Digimanie je nepřehledné až chaotické. Takové změny by měly být předem vychytané a již připravené k provozu a ne toto dolaďovat o volných víkendech během plného provozu. Mám z toho pocit velké neprofesionality.
Tchutcho (186)|28.1.2012 10:00
Možná jsem se nechal trochu unést,ale prostě to člověka nakrkne,když je na něco zvyklý a vždycky mu to předtím fungovalo a najednou je to úplně někde jinde a nefunguje mu nic.Omlouvám se za unáhlenou a bouřlivou reakci pane Polívka,ale nedivte se mi a ani ostatním.V první fázi to opravdu nešlo a nefungovalo.To zkrátka nikoho nepotěší.Stejně tak,nikdo nemůže vědět,jak takové předělání probíhá,co Vám to zabere času a práce a už vůbec ne,že to děláte jen o víkendu.Teď už to vím a myslím,že už to tedy nebudeme dál rozvádět.Souhlasím s názorem,že takový citelný zásah do provozu by se měl pořádně promyslet a vyladit,ještě před spuštěním,aby jsme tohle pak nemuseli řešit.Pokud se tak stane,nechápu,proč by jsme si o tom nemohli popovídat a společně došli k nějakým přijatelným závěrům,pro spokojenost všech stran.Nejde to přeci dělat tak,jako hodit psovi misku s jiným žrádlem a koukej to sežrat,páč jinak nic jinýho nedostaneš.Osobně nemám nic proti,že se nějaký ten design stránek změnil a jak jsem dříve uvedl,ba naopak nějakou novou změnu,třebas k lepšímu uvítám.Proti novému kabátu nic nemám a mě se to osobně docela líbí.Vadily mi jen některé detaily,které již byly odstraněny a vše už mi funguje,za což bych Vám pane Polívka rád poděkoval.
Karel Polívka (315)|28.1.2012 10:36
[QUOTE=Jack08;13140]ačkoliv se zde moc často nevyskytuji, tak můj názor se ztotožňuje s většinou která "nový a lepší" design kritizuje. Mimo jiné, náhledy fotek např. ve fóru a celkové uspořádání Digimanie je nepřehledné až chaotické. Takové změny by měly být předem vychytané a již připravené k provozu a ne toto dolaďovat o volných víkendech během plného provozu. Mám z toho pocit velké neprofesionality.[/QUOTE]
Design - věc názoru

Úpravy designu za provozu - volím jednoduše takový postup, který je pro mě nejvíce schůdný. Pokud Vám to přijde neprofesionální, tak ano, máte pravdu a nemám s tím problém. Naší (resp. mou) profesí je vydávání magazínů – rozvoj diskuzních fór a galerie mě především baví, proto je to právě takto a ostatně i proto je vůbec máme ;-).
Karel Polívka (315)|28.1.2012 10:43
[QUOTE=Tchutcho;13141]Možná jsem se nechal trochu unést,ale prostě to člověka nakrkne,když je na něco zvyklý a vždycky mu to předtím fungovalo a najednou je to úplně někde jinde a nefunguje mu nic.Omlouvám se za unáhlenou a bouřlivou reakci pane Polívka,ale nedivte se mi a ani ostatním.V první fázi to opravdu nešlo a nefungovalo.To zkrátka nikoho nepotěší.Stejně tak,nikdo nemůže vědět,jak takové předělání probíhá,co Vám to zabere času a práce a už vůbec ne,že to děláte jen o víkendu.Teď už to vím a myslím,že už to tedy nebudeme dál rozvádět.Souhlasím s názorem,že takový citelný zásah do provozu by se měl pořádně promyslet a vyladit,ještě před spuštěním,aby jsme tohle pak nemuseli řešit.Pokud se tak stane,nechápu,proč by jsme si o tom nemohli popovídat a společně došli k nějakým přijatelným závěrům,pro spokojenost všech stran.Nejde to přeci dělat tak,jako hodit psovi misku s jiným žrádlem a koukej to sežrat,páč jinak nic jinýho nedostaneš.Osobně nemám nic proti,že se nějaký ten design stránek změnil a jak jsem dříve uvedl,ba naopak nějakou novou změnu,třebas k lepšímu uvítám.Proti novému kabátu nic nemám a mě se to osobně docela líbí.Vadily mi jen některé detaily,které již byly odstraněny a vše už mi funguje,za což bych Vám pane Polívka rád poděkoval.[/QUOTE]
Tohle je přesně to, co mi vadí – jaké "najednou mu nefunguje nic"? Galerie nebyla po upgradu fóra jeden den dostupná, jakmile však byla opět zprovozněna, byla plně funkční, pouze se změnilo rozmístění a chování některých prvků.

Proto prosím - co v první fázi "nešlo a nefungovalo"?

Proč bychom si měli povídat o něčem, co stejně není finální podoba? Proč není možné pár dní počkat? Kdyby byla galerie Digimanie placená služba, tak by to bylo něco jiného, ale takto? Vážně nechápu tu snahu o dramatizování.

Ano, bylo by hrozně hezké, aby se vše odladilo před nasazením, ale to prostě vzhledem ke všem souvisejícím úpravám a návaznostem nebylo reálné. Potřeboval jsem už mít v ostrém provozu nový engine fóra. Tečka.
kubiii (61)|28.1.2012 11:07
[QUOTE=Karel Polívka;13136]Předně jsem psal, že k nové verzi galerie vytvořím nové téma, kde bude více informací - stejně jako jsem to udělal ohledně změn díky upgradu vBulletinu (engine fóra). Opravdu nelze počkat pár dní na nějaké "oficiální" info z mé strany ohledně podoby galerie? Aniž by kdokoli cokoli věděl, jak se věci mají, množí se zde záhy zděšené komentáře. Na podobná ladění fór a galerie mám čas typicky jen o víkendech (protože to žere šíleného času), takže pokud něco obsáhlejšího v rámci 1 víkendu nestihnu (a není to nic zásadního), musí to počkat minimálně na další víkend - barvičky, rámečky a umístění odkazů či informací nepovažuji za nic fatálního. Prioritní pro mě bylo zachování majority dosavadních funkcí, funkčnost fóra a galerie jako taková včetně přihlašování a český překlad nových částí rozhraní fóra i galerie - to vše bylo minulý týden v rámci upgradu fóra a galerie dosaženo.


Fascinují mě tyto vyhrocené nátlakové reakce, přičemž ani neznáte k dané věci můj postoj a vlastně nemáte vůbec žádné info.
[/QUOTE]

A nemělo by to být spíš tak, že se k nové galerii současně založí vlákno o tomto upgrade s informací, že se na tom pracuje a bude to nějakou dobu trvat, a že připomínky jsou vítány a až bude prostor, budou zváženy? Ano, k nové verzi fóra byl napsán poměrně dlouhý příspěvek, kde je na konci zmíněno i pár slov o galerii, jenže fórum je evidentně pro většinu návštěvníků DM spíše doplněk, kde se změny absorbují poměrně snadno. Svědčí o tom i celá jedna reakce v onom vlákně, která je navíc dost OT.

Mám pocit, že si příspěvky v tomto vlákně berete zbytečně osobně. To přece není kritika na Vás, ale zpětná vazba, u které je logické, že přichází bezprostředně po spuštění změn a nečeká na nějaké oficiální oznámení. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, když napíšu, že galerie je jedním ze zásadních pilířů DM (co se týče návštěvnosti možná ten nejzásadnější), takže je logické, že se dotýká nejvíce uživatelů. Nevidím důvod, proč sem nenapsat své připomínky, vždyť nikdo nečeká, že se vše bude měnit jako mávnutím kouzelného proutku, ale že se snad dostanou do nějakého TO DO seznamu. Dalším důvodem, proč jsem založil toto vlákno je ten, že mě zajímá názor ostatních uživatelů. Kdyby se ukázalo, že většina nemá se změnami problém, řeknu si, že su teda asi divnej já a nebudu to řešit. A kde jinde si o tom popovídat, než na fóru v příslušném vláknu? Domnívám se, že není třeba nás za to peskovat...


[QUOTE=Karel Polívka;13136]Čtvercové náhledy - mají své pro i proti. Vytvořím ohledně tohoto anketu, kde budou moci i ostatní vyjádřit svůj názor a podle toho se pak uvidí, zda se ponechají nebo ne.[/QUOTE]

Můj názor na náhledy je poměrně vyhraněný, výhoda je asi ta, že je to na monitoru všechno "pěkně" zarovnané, což imho nemůže vyvážit skutečnost, že se z něčí fotky udělá "nucený výsek". Ale na výsledek ankety budu každopádně zvědavý.


[QUOTE=Karel Polívka;13136]Šedý rámeček v kombinaci s oranžovým - viz výše; barvičky opravdu mohly počkat; tato vlastnost byla defaultní v nové verzi enginu galerie (rámeček u fotek odpovídal nastavení barev u textových odkazů), nešlo o nějaký záměr, že tak to to zde prostě bude.[/QUOTE]

Fajn, šedivák i oranžovák zmizel, osobně bych se přimlouval za to, aby tam nebyl vůbec žádný vnucený rámeček - přece jen, rámeček je součást fotky, o které by měl rozhodovat autor.


[QUOTE=Karel Polívka;13136]Velikost fotky - tomuto nerozumím, prosím o upřesnění - příklad.[/QUOTE]

Je to jednoduché, upnu fotku, která má rozměr dejme tomu 1600 x 1200 -> ve staré galerii se fotka zmenšila a po rozkliku se v novém okně ukázal originál v původní velikosti a kvalitě. Teď nahraji fotku 1600 x 1200 -> v náhledu se zmenší na 1024 x 768 velikost na třeba 200kB a po rozkliku má opět 1024 x 768, velikost třeba 100kB a nekoukatelnou kvalitu. Jako příklad uvedu fotku jednoho uživatele, na které je to brutálně vidět:

Stránka s fotkou: https://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=14848
Karel Polívka (315)|28.1.2012 11:15
Prozatím jen info k té návštěvnosti – nemáte pravdu. Drtivou většinu návštěvnosti generuje magazín. Až hodně dlouho poté je galerie a fórum. Zásadním pilířem návštěvnosti Digimanie jsou už několik posledních let recenze Milana Šurkaly.
kubiii (61)|28.1.2012 11:37
Tak trochu jsem tuto reakci čekal ;) Rád věřím, že recenze a aktuality od Milana Šurkaly to táhnou, nicméně fórum, ale hlavně galerie dodává komunitu, což je velké bohatství každého serveru, který ji má. Za mě máte ve všední den 3 unikátní přístupy (v práci se kouknu, co novýho přibylo, doma kouknu a většinou i na mobilu sjedu, jestli někdo něco nepřidal...). Kdyby galerie nebylo, tak bych se na FB podíval na avízo novýho článku a párkrát za týden bych přečetl co by mě zajímalo. Ale to už jsme OT. Já tím chtěl hlavně říct, že si nemyslím, že by galerie, případně fórum byly pro DM nepodstatné.
Karel Polívka (315)|28.1.2012 11:40
[QUOTE=kubiii;13146]Tak trochu jsem tuto reakci čekal ;) Rád věřím, že recenze a aktuality od Milana Šurkaly to táhnou, nicméně fórum, ale hlavně galerie dodává komunitu, což je velké bohatství každého serveru, který ji má. Za mě máte ve všední den 3 unikátní přístupy (v práci se kouknu, co novýho přibylo, doma kouknu a většinou i na mobilu sjedu, jestli někdo něco nepřidal...). Kdyby galerie nebylo, tak bych se na FB podíval na avízo novýho článku a párkrát za týden bych přečetl co by mě zajímalo. Ale to už jsme OT. Já tím chtěl hlavně říct, že si nemyslím, že by galerie, případně fórum byly pro DM nepodstatné.[/QUOTE]
Kdyby bylo fórum a galerie nepodstatné, tak s nimi netrávím desítky hodin jako v poslední době. Jen jsem chtěl uvést věc na pravou míru, ať se ta dezinformace neroznáší dále :slug.
fabikp (40)|28.1.2012 18:47
Zdravím všechny a chci jen vyjádřit svůj údiv nad všemi výše uvedenými stížnostmi na fungování a podobu tohoto fóra ( tím nemyslím konstruktivní připomínky). Z tónu některých příspěvků to vypadá, že si autoři myslí, že snad mají něčím podložený nárok na bezplatné užívání a fungování fóra a to ještě podle vlastních požadavků. Měli bychom si všichni uvědomit, že admin to třeba dělá víceméně dobrovolně a věnuje tomu asi mnohem víc času a energie než by musel, takže aspoň já osobně jsem mu vděčný, že můžu tyto stránky využívat ( ostatně mě k tomu nikdo nenutí) a nedovolil bych si jeho práci kritizovat nebo mu vnucovat vlastní názory. Děkuji pane Polívko a nenechte se znechutit. Pavel
Tchutcho (186)|28.1.2012 19:58
Pane Polívka,hlavně klid.Nikdo Vám nic nedělá,nikdo Vás nenapadá a nikdo nic nedramatizuje.Nebudu nikoho opakovat,ale uživatel Kubiii,Vám to napsal naprosto přesně a srozumitelně.Za mé bouchnutí do stolu jsem se omluvil,za opravu jsem Vám poděkoval,tak nevím,proč z toho děláte ještě větší housenku.Říkám,že se mi to líbí,že jsem rád,že je to nejhorší odstraněno,takže TEČKA.Nechme toho.
Hupp (225)|28.1.2012 20:56
Takhle, komu nová podoba galerie nevyhovuje, samozřejmě si může vybrat ze spousty jiných. Jen si myslím, že by to byla škoda. Myslím, že k dokonalosti už mnoho nechybělo. Ty změny, co přišly, asi málokoho potěšily. Podle mě by mělo být prioritní pohodlné a nerušené prohlížení fotek. Tady jsou samé filmové pásy, jsou tam zbytečná okna, která se sice dají zavřít, ale stejně po nich zůstanou linky, nechci jít do detailů, ty už tady byly popsány, celkově mi to prostě přijde takové neuspořádané a chaotické. Před pár měsíci proběhla změna, kdy se název fotky přesunul větším písmem nad fotku. To mi přišlo jako dobré řešení, jenže nevydrželo dlouho. Proč? Taky zrušení anonymního hodnocení byla dobrá věc, změny dříve bývaly k lepšímu. Kdo ale chtěl třeba čtvercový náhled? Ano, podoba fotogalerie jistě není moje věc. Galerii ale vytvářejí taky lidé, kteří do ní přispívají, zmíněná komunita. Proto jsem toho názoru, že nejdřív měla předcházet diskuse a pak teprve úpravy.
Karel Polívka (315)|28.1.2012 20:57
[QUOTE=Tchutcho;13154]Pane Polívka,hlavně klid.Nikdo Vám nic nedělá,nikdo Vás nenapadá a nikdo nic nedramatizuje.Nebudu nikoho opakovat,ale uživatel Kubiii,Vám to napsal naprosto přesně a srozumitelně.Za mé bouchnutí do stolu jsem se omluvil,za opravu jsem Vám poděkoval,tak nevím,proč z toho děláte ještě větší housenku.Říkám,že se mi to líbí,že jsem rád,že je to nejhorší odstraněno,takže TEČKA.Nechme toho.[/QUOTE]
Příjdu Vám neklidný? Nikdo nic nedramatizuje? Aha :D :D

Kubiii mi napsal naprosto přesně a srozumitelně, že by postupoval jiným způsobem. Tak jste vyjádřili svůj názor - ten můj je prostě jiný a postupuji jinak. Chraň bůh, abychom měli všichni stejný názor - k čemu by to bylo dobré? :-)

Vyjádření svého názoru je jedna věc, ale prosím nepřehánějte alá "když je na něco zvyklý a vždycky mu to předtím fungovalo a najednou je to úplně někde jinde a nefunguje mu nic".
Karel Polívka (315)|28.1.2012 20:59
[QUOTE=Hupp;13155]Takhle, komu nová podoba galerie nevyhovuje, samozřejmě si může vybrat ze spousty jiných. Jen si myslím, že by to byla škoda. Myslím, že k dokonalosti už mnoho nechybělo. Ty změny, co přišly, asi málokoho potěšily. Podle mě by mělo být prioritní pohodlné a nerušené prohlížení fotek. Tady jsou samé filmové pásy, jsou tam zbytečná okna, která se sice dají zavřít, ale stejně po nich zůstanou linky, nechci jít do detailů, ty už tady byly popsány, celkově mi to prostě přijde takové neuspořádané a chaotické. Před pár měsíci proběhla změna, kdy se název fotky přesunul větším písmem nad fotku. To mi přišlo jako dobré řešení, jenže nevydrželo dlouho. Proč? Taky zrušení anonymního hodnocení byla dobrá věc, změny dříve bývaly k lepšímu. Kdo ale chtěl třeba čtvercový náhled? Ano, podoba fotogalerie jistě není moje věc. Galerii ale vytvářejí taky lidé, kteří do ní přispívají, zmíněná komunita. Proto jsem toho názoru, že nejdřív měla předcházet diskuse a pak teprve úpravy.[/QUOTE]
Musím znovu opakovat to, co jsem napsal před pár hodinami o pár příspěvků výše? Tohle je diskuze stále o tom samém a ve výsledku o ničem.
Tchutcho (186)|28.1.2012 21:22
Jenomže Vy zjevně diskutovat nechcete.Nikdy.Když jsem Vás vloni žádal,o úpravu anonymního hodnocení,tak se od Vás člověk žádný odpovědi nedočkal.Když už to bylo natolik nesnesitelný,tak jste s tím konečně něco udělal,ale nezapomněl jste se do mě pustit s tím,že Vás s tímhle akorát otravuju a že na takový kraviny nemáte čas.Jako kdyby to byla pro Vás obrovská námaha.Přitom stačilo jen tak málo.Jen taková malá vstřícnost a hlavně komunikace.Nakonec se to přeci vyřešilo a byl klid ode všech problémů.Jak jednoduchý.V tomhle případě se to opět opakuje.Nebudete s nikým o tom diskutovat,takhle jste to nasolil a basta.Takže mé přirovnání se psím žrádlem se nakonec potvrdí.Lidi,tady to máte,nadřel jsem se s tím,jako pes,mě se to líbí,nějakýmu vlezdoprdelkovi určitě taky,já jsem stvořitel,vy držte huby a jestli se vám to nelíbí,tak si běžte klidně jinam.Na ostatní názory reagujete s pousmáním a to,že to lidi takhle nechtějí,to Vás prostě vůbec nezajímá.No,stavíte se k tomu všemu fakt skvěle.
Karel Polívka (315)|28.1.2012 21:25
Opět přeháníte, opakujete se a vůbec nereflektujete to, co jsem už v tomto tématu napsal.

Nebo Vám to skutečně musím psát znovu, protože jednou nestačí?
Tchutcho (186)|28.1.2012 21:32
Ne,nemusíte.V pohodě...
Karel Polívka (315)|28.1.2012 21:34
Fajn, tak si znovu přečtěte tento příspěvek, protože už píšete naprosté nesmysly.
Pavel Olivík (160)|28.1.2012 21:37
Asi bych toho už nechal pánové...

Galerie je taková jaká je,taky mi vadí nějaké drobnosti,ale prostě jsem to překousl...Jsem rád,že tu můžu nakouknout na nějaké fotografie a popřípadě něco napsat...Návrat na tu galerii,kterou znáte není možný,tak to budete muset všichni překousnout...Tak mi přijde,že sem chodíte pořád hledat nějaké chyby místo toho aby jste se zaměřili na hlavní důvod proč sem všichni galeristé chodí...

Ale tak když Vás to baví,tak je to asi jedno...Stejně se nic nezměnní...
Karel Polívka (315)|28.1.2012 21:51
Pánové, už toho začínám mít docela dost, je to stále to samé dokola bez ohledu na to, že jsem k tomu napsal jasné vyjádření o aktuálním stavu.


Takže polopaticky:

1. Minulý víkend jsem provedl upgrade vBulletinu (diskuzní fórum) na novou verzi, kde je všechno překopané, takže mnou prováděné úpravy za posledních 5 let jsem musel řešit znovu a jinak. Toto jsem začal připravovat už před několika měsíci.

2. S novou verzí fóra galerie nefungovala, takže jsem ji musel upgradovat také na její nejnovější verzi. Tato její nejnovější verze má však v defaultní podobě/konfiguraci některé změny v layoutu a funkčnosti – jde právě o ty změny, které se vám nelíbí a které neustále komentujete tak, že jde o něco, co jsem si vymyslel. Proč bych asi tak proboha měnil něco do takovéto podoby, když jsem to před pár měsíci sám upravoval tak, jak to bylo krátce před upgradem?

3. Teď po úspěšně provedeném upgradu fóra se mohu věnovat úpravám nové verze galerie tak, aby byla pokud možno co nejblíže stavu před jejím upgradem, nebo aby to bylo případně ještě lepší.

4. Nechci diskutovat o stavu, který je defaultní od výrobce softwaru, když jej teprve budu měnit a navíc zároveň přemýšlím o změně platformy, aby byly možné funkce, které jsou už delší dobu žádané.


Stačí to takto? Protože více srozumitelně to už asi neumím a tím pádem končím s vysvětlováním.
kubiii (61)|28.1.2012 22:09
Zbytečně se to tu hrotí. Já to pochopil tak, že se na podobě bude ještě výrazněji pracovat, jen co na to přijde řada; k připomínkám bude založené nové vlákno (nebo se bude pokračovat tady - to je jedno) a nastane fáze ladění. Jestli tomu dobře rozumím, tak se nová verze systému nahodila v podobě, aby to jelo, detaily se moc neřešily a teď se to za pochodu bude ladit. Osobně mi nevadí zvyknout si na trochu jiný layout, na to, že některé informace a funkce budou trochu jinak umístěny, pokud to bude mít svůj význam a logiku. Dejme tomu čas, některé opravdu zásadní věci se už vyřešily, některé se snad vyřeší a až přijde výzva, doufám, že bude prostor na detailnější diskuzi...

EDIT: Měl jsem to rozepsané delší dobu, takže jsem neviděl příspěvek pana Polívky výše, který mé domněnky víceméně potvrzuje.
Karel Polívka (315)|28.1.2012 22:16
Ano, přesně tak. Vzhledem k těm všem změnám (týkaly se fóra, které zde evidentně nikdo neřeší; ale na Světu hardware a TV Freaku se naopak budou řešit hodně) jsou ty změny layoutu, které se zde tak neuvěřitelně řeší, naprosté maličkosti, které prostě mohly počkat.
Karel Polívka (315)|28.1.2012 23:09
[QUOTE=kubiii;13144]Je to jednoduché, upnu fotku, která má rozměr dejme tomu 1600 x 1200 -> ve staré galerii se fotka zmenšila a po rozkliku se v novém okně ukázal originál v původní velikosti a kvalitě. Teď nahraji fotku 1600 x 1200 -> v náhledu se zmenší na 1024 x 768 velikost na třeba 200kB a po rozkliku má opět 1024 x 768, velikost třeba 100kB a nekoukatelnou kvalitu.[/QUOTE]
Díky za příklad, originální velikost fotek se už nezmenšuje.

[QUOTE=kubiii;13144]Pod fotku nejde dát komentář s citací. Vypíše to hlášku:

"Chyby

Následující chyby vznikly při odesílání tohoto příspěvku

BB code quote is not allowed."[/QUOTE]
Citaci lze používat už i v komentářích.
Pavel Olivík (160)|29.1.2012 09:59
Teď jsem si ještě všiml v galerii,že to orámování fotografie není úplně ideální,není kompletní,asi bude ještě někde chybička...

Co se týče popisu fotografie,tak by nebylo špatné s tím něco udělat,anebo by možná nebylo špatné uvádět čím byla fotografie pořízena,když se to v exifu neukazuje...Ale to je každého věc,já bych byl asi pro...
Karel Polívka (315)|29.1.2012 14:49
Jaké orámování fotografie? Kde? Prosím URL.
kubiii (61)|29.1.2012 16:11
Pavel Olivík má asi na mysli ten vržený stín zleva a dole, ono ty vypadá jako nedodělaný, protože je to bílý okraj se stínem na bílém podkladu... Jak jsem psal výše, také se přimlouvám za nulový okraj a orámování nechat čistě na uživateli.
Karel Polívka (315)|29.1.2012 16:14
Stále nevím, o čem je řeč. Prosím URL.
Jack08 (18)|29.1.2012 16:24
[QUOTE=Karel Polívka;13142]
Úpravy designu za provozu - volím jednoduše takový postup, který je pro mě nejvíce schůdný. Pokud Vám to přijde neprofesionální, tak ano, máte pravdu a nemám s tím problém. Naší (resp. mou) profesí je vydávání magazínů – rozvoj diskuzních fór a galerie mě především baví, proto je to právě takto a ostatně i proto je vůbec máme ;-).[/QUOTE]
Děkuji za odpověď. Málo kdo v diskuzích dokáže uznat kritiku, takže klobouk dolů pane Polívko. Beru to tedy jak to leží a běží a přeji brzké vyřešení "porodních" komplikací.

Ještě jedna maličkost, kterou bych zmínil a nepředpokládám že se tímto budete nějak podrobněji zaobírat, protože by muselo dojít k zásadnějšímu zásahu do struktury a designu galerie i fóra. Jedná se o to, že příchozí "cizí" návštěvník z jiných foroserverů je zvyklý na odlišnou a přehlednou orientaci ve struktuře webu, např srozumitelným a viditelným odkazem pro všechny předešlé fotografie v galerii. Což je zde krkolomně tříděno podle dní v nenápadném odkazu "Co je nového" atd... Při tvorbě stránek je dobré brát v úvahu, že čtenáři stránky nečtou, ale spíše "skenují". Nového potencionálního uživatele může taková nepřehledná orientace odpudit, protože se špatně orintuje a nemá vůli stránku podrobněji zkoumat. Což je se přiznám i tak trochu můj případ. "-)
Karel Polívka (315)|29.1.2012 16:35
[QUOTE=Jack08;13172]Děkuji za odpověď. Málo kdo v diskuzích dokáže uznat kritiku, takže klobouk dolů pane Polívko. Beru to tedy jak to leží a běží a přeji brzké vyřešení "porodních" komplikací.[/QUOTE]
Děkuji :-)

[QUOTE=Jack08;13172]Ještě jedna maličkost, kterou bych zmínil a nepředpokládám že se tímto budete nějak podrobněji zaobírat, protože by muselo dojít k zásadnějšímu zásahu do struktury a designu galerie i fóra. Jedná se o to, že příchozí "cizí" návštěvník z jiných foroserverů je zvyklý na odlišnou a přehlednou orientaci ve struktuře webu, např srozumitelným a viditelným odkazem pro všechny předešlé fotografie v galerii. Což je zde krkolomně tříděno podle dní v nenápadném odkazu "Co je nového" atd... Při tvorbě stránek je dobré brát v úvahu, že čtenáři stránky nečtou, ale spíše "skenují". Nového potencionálního uživatele může taková nepřehledná orientace odpudit, protože se špatně orintuje a nemá vůli stránku podrobněji zkoumat. Což je se přiznám i tak trochu můj případ. "-)[/QUOTE]
Plánuji dát do horní lišty výrazný odkaz na naši soutěž FotoVýzva a nejnovější fotky z galerie. Co navrhujete dále?
kubiii (61)|29.1.2012 18:45
[QUOTE=Karel Polívka;13171]Stále nevím, o čem je řeč. Prosím URL.[/QUOTE]

Myslím toto, url není třeba, stačí se podívat na jakoukoliv fotku v galerii.
prouzky_ozn.JPG
mejfid (6)|29.1.2012 18:59
Je to jen o zvyku,je to stejné jako u jiného softu,vše se obměnuje.Vezměte si co bylo vždy řečí např.při příchodu nového operačního systému.Drobnosti tu jsou,ale ty jsou i jinde,mě osobně chybí hodnocení fotek aniž bych si jí musel prohlídnout.Přeci jen když měla fotka třeba 4 hvězdičky člověka to motivovalo na ní kouknout a případně se připojit k hodnocení,to je zatím můj postřeh.
Karel Polívka (315)|30.1.2012 03:25
[QUOTE=kubiii;13175]Myslím toto, url není třeba, stačí se podívat na jakoukoliv fotku v galerii.[/QUOTE]
Nestačí :-)

Ve 2 prohlížečích se to nezobrazuje (IE9, Opera), v dalších 2 ano (FF, Chrome).
kubiii (61)|30.1.2012 09:18
Aha, tak to by mě nenapadlo, zkouším to teď přes IE a opravdu to tam není - inu, dost typické problémy při ladění webových stránek! A přijít na zakopaného psa bývá největší zábava programátora... :D