Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon A610 aku maximalnu SD kartu zoberie?

rauser (2)|20.1.2010 12:11
mam tento starsi fotacik canon A610 a stale soms nim spokojny v ramci moznosti, len sa chcem spytat mam v nom kartu Sand Disk UltraII 1GB dobra karta. len sa chcem spytat niekde som cital ze starsie fotaky nemusia brat vecsie karty. Kedze by som si chcel k nemu prikupit novu kartu dumam tiez nad ultraII rychlejsia je zbytocna pre tento fotak ide mi len o to aku kupi ci 2GB alebo 4GB ? Nebude mat s tou 4gigovou fotak problemy? Co mi poradite? Vdaka za pomoc
Milan Šurkala (3381)|20.1.2010 15:46
Určitě ti nevezme SDHC karty, takže na 4GB zapomeň. Karty s touto kapacitou jsou pouze SDHC typu (byly sice i speciální 4GB SD verze, ty ale byly občas tak úžasně nekompatibilní, že je někdy nesežralo ani SDHC zařízení, natož SD). Mohl bys dle mého názoru použít maximálně 2GB SD kartu, ale pozor, NE 2GB SDHC!!!
busy (782)|20.1.2010 21:20
[quote=rauser;4576]mam tento starsi fotacik canon A610 a stale soms nim spokojny v ramci moznosti, len sa chcem spytat mam v nom kartu Sand Disk UltraII 1GB dobra karta. len sa chcem spytat niekde som cital ze starsie fotaky nemusia brat vecsie karty. Kedze by som si chcel k nemu prikupit novu kartu dumam tiez nad ultraII rychlejsia je zbytocna pre tento fotak ide mi len o to aku kupi ci 2GB alebo 4GB ? Nebude mat s tou 4gigovou fotak problemy? Co mi poradite? Vdaka za pomoc[/quote]

Znamy, co mal A610, hovori ze A610 podporuje iba SD karty a to iba do kapacity 2 GB. Inak, velmi mi doporucil CHKD - napriklad zivy histogram, ISO az do 800 a miliony roznych zaujimavych nastaveni :)
busy (782)|21.1.2010 08:33
Tak som to nasiel. Aj v manuali sa pise ze fotak podporuje 2 GB karty SD:
http://lib.store.yahoo.net/lib/starbattery/a610620manual.pdf
rauser (2)|22.1.2010 18:40
OK diik,

takze sandisk ultra2 sd 2GB mi to zoberie ?

diik