Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon EOS 450 odolnost vůči dešti, prachu...

zipp (6)|25.10.2009 21:30
Zdravím, máte někdo zkušenosti kolik toho vydrží amatérské zrcadlovky? Před 14ti dny jsem fotil venku a během akce začalo pršet-žádná průtrž mračen, ale normální déšť... Foťák jak sem již naznačil mam od Canonu, externí blesk Canon speedlite 430 a objektiv plast od Canonu IS 18-200 4,5-5,6... Co se týče blesku no problem, objektiv taky v pohodě, ale teď se mi dvakrát stalo, že mi nefungovalo zubatý kolečko na nastavování hodnot... Bylo to teda v kombinaci s batery gripem-když sem kolečkem otočil tam, tak se to na těle foťáku chytlo, ale nikdy předtím se mi to nestalo...

Jde mi o to, jestli tyhle základnější foťáky a objektivy nějak extrémně netrpí při těhle podmínkách-pokud by šlo do tuhýho a začalo pršet víc, tak to už bych to schoval, ale při normálním deštíku by to něco vydržet snad mělo... Jaké jsou vaše zkušenosti?
Filcka (300)|26.10.2009 18:06
[quote=zipp;3996]Zdravím, máte někdo zkušenosti kolik toho vydrží amatérské zrcadlovky? Před 14ti dny jsem fotil venku a během akce začalo pršet-žádná průtrž mračen, ale normální déšť... Foťák jak sem již naznačil mam od Canonu, externí blesk Canon speedlite 430 a objektiv plast od Canonu IS 18-200 4,5-5,6... Co se týče blesku no problem, objektiv taky v pohodě, ale teď se mi dvakrát stalo, že mi nefungovalo zubatý kolečko na nastavování hodnot... Bylo to teda v kombinaci s batery gripem-když sem kolečkem otočil tam, tak se to na těle foťáku chytlo, ale nikdy předtím se mi to nestalo...

Jde mi o to, jestli tyhle základnější foťáky a objektivy nějak extrémně netrpí při těhle podmínkách-pokud by šlo do tuhýho a začalo pršet víc, tak to už bych to schoval, ale při normálním deštíku by to něco vydržet snad mělo... Jaké jsou vaše zkušenosti?[/quote]

Máš jen to, co sis zaplatil. Tj. nezatěsněnou plastovou pixlu s nápisem Canon. Na déšť bych s tím nechodil a o nějaké prachotěsnosti taky nemůže být ani řeč. Jakmile jednou vyměníš objektiv, máš uvnitř prach a ten ti tam stejně zoomový objektiv dřív nebo později napumpuje, i kdybys ho nikdy nesundal...působí totiž jako píst, který nasává prach dovnitř...:D :D :D
zipp (6)|28.10.2009 13:00
[quote=Filcka;3997]Máš jen to, co sis zaplatil. Tj. nezatěsněnou plastovou pixlu s nápisem Canon. Na déšť bych s tím nechodil a o nějaké prachotěsnosti taky nemůže být ani řeč. Jakmile jednou vyměníš objektiv, máš uvnitř prach a ten ti tam stejně zoomový objektiv dřív nebo později napumpuje, i kdybys ho nikdy nesundal...působí totiž jako píst, který nasává prach dovnitř...:D :D :D[/quote]

To víš, že bych měl mnohem radši 5Dčko s eLkovim objektivem, ale penízky bohužel ne**ru, takže si musim vystačit s timhle... Šlo mi spíš o nějakou vlastní zkušenost-něco to vydržet musí, ale je mi jasný, že se to nedá porovnávat s profesionálníma zrcadlovkama....
Filcka (300)|28.10.2009 19:41
[quote=zipp;4000]To víš, že bych měl mnohem radši 5Dčko s eLkovim objektivem, ale penízky bohužel ne**ru, takže si musim vystačit s timhle... Šlo mi spíš o nějakou vlastní zkušenost-něco to vydržet musí, ale je mi jasný, že se to nedá porovnávat s profesionálníma zrcadlovkama....[/quote]

Za podstatně menší peníz bys místo 5D mohl mít semipro zatěsněné tělo, ale chce to uvažovat hlavou a nenakupovat u Canonu... :D :D :D Když ti blbne roller, tak to asi moc nevydrží, co? ;)
subaru (19)|29.10.2009 18:31
tak vidím, že jsem to zase pos..l a neuvažoval hlavou, i když úplný "plasťák" to není.
Karlos5573 (269)|30.10.2009 16:11
Filcka je zas vtipný :-D Jinak lepší by byla starší desítkova řada Canonu jak mám ja. Ten můj foťák přežil už tolik věcí, za těch moc let :) a funguje stále perfektně.
Filcka (300)|30.10.2009 18:22
[quote=Karlos5573;4007]Filcka je zas vtipný :-D Jinak lepší by byla starší desítkova řada Canonu jak mám ja. Ten můj foťák přežil už tolik věcí, za těch moc let :) a funguje stále perfektně.[/quote]

Vtipný? Já tady nekňučím, že mi nefunguje roller... :D :D :D
Karlos5573 (269)|30.10.2009 19:53
[quote=Filcka;4008]Vtipný? Já tady nekňučím, že mi nefunguje roller... :D :D :D[/quote]

Posrat se může vždycky všechno na čemkoliv :-)
Filcka (300)|31.10.2009 09:59
[quote=Karlos5573;4009]Posrat se může vždycky všechno na čemkoliv :-)[/quote]

To jistě, jen u plastovičníků je ta pravděpodobnost o něco vyšší... :D :D :D
Karlos5573 (269)|31.10.2009 13:51
[quote=Filcka;4011]To jistě, jen u plastovičníků je ta pravděpodobnost o něco vyšší... :D :D :D[/quote]

Proto mam kovovy Canon :-)
zipp (6)|1.11.2009 17:00
[quote=Filcka;4002]Za podstatně menší peníz bys místo 5D mohl mít semipro zatěsněné tělo, ale chce to uvažovat hlavou a nenakupovat u Canonu... :D :D :D Když ti blbne roller, tak to asi moc nevydrží, co? ;)[/quote]

trošku překrucuješ všechno co řikam, ale to je fuk...
Filcka (300)|1.11.2009 22:44
[quote=zipp;4014]trošku překrucuješ všechno co řikam, ale to je fuk...[/quote]

Trošku žbleptáš, ani nevíš o čem, ale to je taky fuk...
zipp (6)|2.11.2009 20:06
[quote=Filcka;4015]Trošku žbleptáš, ani nevíš o čem, ale to je taky fuk...[/quote]

Já se normálně a slušně zeptal a dočkal jsem se od tebe leda tak výsměchu... Foťákům tolik nerozumím, proto jsem se zeptal-kdyby mě forum SHW nepřelinkovalo sem na digimanii, tak sem se ptal tam, jelikož většinou sou tam lidi ochotný a rádi poraděj. Člověk nemůže rozumět všemu-kdych se s tebou bavil o něčem v čem nejsi odborník, tak bych se ti taky nevysmíval...

Canona sem si vybral, jelikož sem měl možnost s ním zkoušet fotit, čili sem znal ovládání, dále tam mam jakousi jistotu v zázemí kvalitní značky a výběru příslušenství. Výběr značky sem krátce konzultoval s panem Romanem Pihanem-jestli ti tohle jméno něco říká (absolvoval jsem u něj jednodenní fotografický kurz). Jestli máš pocit, že mi za stejný peníze nabídneš kvalitnější foťák, tak sem hoď link, rád se na něj kouknu. 450ku rozhodně nemam do konce života a určitě bych raději něco lepšího...
Filcka (300)|3.11.2009 18:35
[quote=zipp;4022]Já se normálně a slušně zeptal a dočkal jsem se od tebe leda tak výsměchu... [/quote]

Konstatování, žes dostal jen to, co sis zaplatil, není výsměch, ale fakt.

[quote=zipp;4022] Výběr značky sem krátce konzultoval s panem Romanem Pihanem-jestli ti tohle jméno něco říká (absolvoval jsem u něj jednodenní fotografický kurz).[/quote]

Výběr značky jsi měl konzultovat dlouze a nejenom s Pihanem, jehož jméno mi říká velmi málo až vůbec nic (musel jsem se podívat do Google... :D :D :D). IMHO máš u Canonu jedinou jistotu - že minimálně 1/5 ceny přístroje představují náklady na reklamu a mediální massage potenciálních zákazníků. A pokud nechceš v dohledné době kupovat nový přístroj, nemá cenu o výběru nějakého foťáku vést diskuzi...
Milan Šurkala (3381)|3.11.2009 18:56
[quote=Filcka;4025]Výběr značky jsi měl konzultovat dlouze a nejenom s Pihanem, jehož jméno mi říká velmi málo až vůbec nic (musel jsem se podívat do Google... :D :D :D). IMHO máš u Canonu jedinou jistotu - že minimálně 1/5 ceny přístroje představují náklady na reklamu a mediální massage potenciálních zákazníků. A pokud nechceš v dohledné době kupovat nový přístroj, nemá cenu o výběru nějakého foťáku vést diskuzi...[/quote]

Tak to máš opravdu velké mezery vzhledem k tomu, že Roman Pihan je autorem Digimanie, jehož některé články jsi dokonce komentoval :-)
Filcka (300)|3.11.2009 18:58
[quote=Milan Šurkala;4027]Tak to máš opravdu velké mezery vzhledem k tomu, že Roman Pihan je autorem Digimanie, jehož některé články jsi dokonce komentoval :-)[/quote]

Opravdu? :D
pkczech (3)|19.11.2009 20:42
[quote=Filcka;4025] u Canonu jedinou jistotu - že minimálně 1/5 ceny přístroje představují náklady na reklamu ...[/quote]

U jiných značek například Nikon, Pentax, Panasonic a tak dále to tak není?
Filcka (300)|19.11.2009 22:31
[quote=pkczech;4119]U jiných značek například Nikon, Pentax, Panasonic a tak dále to tak není?[/quote]

Ne, není. Momentálně jsou reklamy na Canon k vidění třeba na telefonních budkách (Canon - ostatní ještě spí). Konkrétně na Nikon jsem žádnou reklamu pěkně dlouho neviděl. :D :D :D