Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic Lumix DMC-TZ10, Nikon COOLPIX P300, CANON IXUS 230

karbi02 (2)|20.1.2012 16:11
Ahoj všem, chcípnul mi foťák, tak řeším, co vybrat. Mám tyto tři adepty:
Panasonic Lumix DMC-TZ10 (Panasonic Lumix DMC-TZ20)
Nikon COOLPIX P300
CANON IXUS 230
ještě přihazuji Canon IXUS 310 HS
Je to na běžné focení rodiny, psů, dovolených apod. Další co řeším je kamera, ta mě opustila též. Přemýšlím, jestli tyto kompakty zvládnou takové to amatérské natáčení, nebo koupit kameru extra. Kdyby to zvládnul fotoaparát, tak bych byl ochoten připlatit.
Ještě přihazuji
Milan Šurkala (3381)|20.1.2012 16:39
Na amaterske nataceni jsou ty fotaky dobre, mas tu recenzi v podstate vsech tri (misto IXUSu 230 se muzes podivat na IXUS 220, bude to podobne), ukazkova videa jsou v recenzich take, takze neni nic jednodussiho nez si to stahnout a podivat se. Ani jednim ze zminenych fotaku neudelas chybu, ted jde spis o to, zda chces i manualni ovladani expozice (pak Panasonic, Nikon) nebo chces velky zoom (Panasonic), nebo treba co nejdetailnejsi fotky (Canon),...
klaus.abbard (29)|19.2.2012 15:59
hezký den, Nikon p300 a Canon 230 mne také zaujali a sám nevím co bych vybral. Dnes jsem ale našel toto
http://www.mall.cz/kompakty-vymenitelny-objektiv/olympus-pen-e-pl1-black-14-42mm-black, nebyla by nějaká rada prosím?
Milan Šurkala (3381)|20.2.2012 14:52
[QUOTE=klaus.abbard;13382]hezký den, Nikon p300 a Canon 230 mne také zaujali a sám nevím co bych vybral. Dnes jsem ale našel toto
http://www.mall.cz/kompakty-vymenitelny-objektiv/olympus-pen-e-pl1-black-14-42mm-black, nebyla by nějaká rada prosím?[/QUOTE]

No, sam si musite ujasnit priority, co je pro Vas dulezite. Olympus E-PL1 nabizi vysokou kvalitu snimku, je ale velky, tezky a ponekud mene univerzalni. Nabizi moznost dokoupit dalsi objektivy. Nikon P300 je malicky zapisnicek vhodny i do hodsiho svetla, Canon SX230 zas univerzalni diky vysokemu zoomu, ale blbe se ovlada. Ma ale nejkvalitnejsi video. Kazdopadne pokud si nerozhodnete, k cemu ten fotak vlastne chcete a jake ma mit vlastnosti, nikdy nic nevyberete.