Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SONY DSC-RX100 III - video

arkij (95)|17.1.2018 16:45
Pánové (případně i dámy), kdo máte chuť vydržet 20 minut a shlédnout video, které si myslím názorně ukáže, co všechno malý kompakt dokáže i nedokáže, stáhněte si ho z úschovny. Záměrně ho dávám s tím časovým omezením, neboť úplně nechci, aby tam viselo do mé smrti, takže Ti co se k tématu dostanou později mají smůlu. Předpokládám, že aktivní účastníci fóra to stihnou a těm je určeno především.

Teď informace k videu, které je takovou amatérskou vzpomínkou a zachycením nálady na místa která jsme navštívili, jiné ambice si nedělá:

1 - je to optimalizované pro zobrazení na televizi ne na monitoru PC, barevně testováno především na Sony s rozlišením FHD a UHD
2 - export ponechán ve stejném nastavení jako záznam s výjimkou bitrade - záznam VBR 50-60 Mbps, export CBR 15 Mbps pro zmenšení velikosti
3 - je to natáčeno z ruky jen tím malým kompaktem (bez jakýchkoliv doplňků jako jsou stativy, světla, filtry...) a ne vždy mi spoluputující nechali dost času na kompozici
4 - záběry z interiérů kostelů jsou "loveny" pokoutně (od pasu a odhadem) neboť se tam nesmí ani fotit ani natáčet a pak je z nich SW "ždímáno" co jen šlo
5 - cca 10 záběrů jsem neměl v ruce já, který je na foťák už 3 roky zvyklý, ale kolegové které marně roky učím že se s tím nehýbe, ty jsou použity z dokumentárních důvodů
6 - stříháno v Ediusu verze 8.53 za použití interních filtrů, někde externí stabilizace Mercalli4 a někde odšumění pomocí NeatVideo
7 - asi ve 4 případech je použita fotka, v dalších asi 8 případech je použitá mrtvolka
8 - zvuk míchán a upravován externě v Audacity
9 - natočeno v listopadu za proměnného zimního počasí s relativně nízkou úrovní světla i v poledne
10 - máte tam k porovnání celou škálu prostředí se kterým se běžně člověk-turista setká - slunečno, zamračeno, podvečer, večer a interiéry
11 - máte tam v podstatě i všechny neduhy, jež foťák v těchto podmínkách nezvládá i klady se kterými si poradí

Tolik základní informace, pakliže někdo shlédnete a budete mít dotaz, rád odpovím.

http://www.uschovna.cz/zasilka/UM825Y9E2TW93AMZ-I24

(bude k dispozici do 31.1.2018)

A dotaz jenž se nabízí sám: Proč to tady dávám?

Chci ukázat do diskuze, že i bez těžké zrcadlovky s výměnnými objektivy lze z cest dát dohromady pomocí malého kompaktu v kapse kabátu doplněného náhradní baterkou koukatelný dokumentík na památku jistě i s drobnými chybami ale je to něco za něco. Rád bych slyšel Vaše názory, zda je to dostatečné, nebo je kvalitativní rozdíl u levnějšího typu "dospělého foťáku" výrazně lepší. (nemyslím profi ale amatérovi cenově dostupnou techniku)
Asverus music (10)|17.1.2018 18:40
Dobrý deň. Súhlasím, že zrkadlovka nie je vo videu úplná výhra. Ja používam Panasonic LX100 a GX 80. Občas i Panasonic LX7. Prosím, pán Arkij: do akej miery ste v postprodukcii požili odšumovanie - Neat video, pretože mám dojem, že na obraze z LX100 by som videl šum. V architektúre sa na môj vkus zábery striedali príliš rýchlo. Pleťovky v reštaurácii príjemné. Video veľmi príjemné. Želám všetko najlepšie!
arkij (95)|17.1.2018 18:54
[QUOTE=Asverus music;47170]do akej miery ste v postprodukcii požili odšumovanie - Neat video[/QUOTE]

Tak u třetiny interiérových záběrů z kostelů (Kreml, Vasil Blažený a Posad) kde bylo moc málo světla, nebo tam kde jsem použil větší výřez a u večerních záběrů třikrát.
V exteriérech, hospodách a metru není používán nikde.

Díky za přání a nápodobně vše hezké.
Asverus music (10)|17.1.2018 22:25
Ďakujem Arkijovi.
jozkopower (3352)|4.2.2018 11:07
Arkij, zvládol si to perfektne, 100b.
arkij (95)|5.2.2018 09:50
[QUOTE=jozkopower;47230]Arkij, zvládol si to perfektne, 100b.[/QUOTE]

Díky za pochvalu, já jsem ale spíš předpokládal, že by se mohla rozvinout debata o praktickém využití takového kompaktu, protože většina diskuzí tady na fóru je o porovnávání parametrů, o novinkách případně radách co koupit, což je samozřejmě zajímavé a člověk si může leccos v hlavě srovnat.

Když už si ale pořídí někdo nějaký ten přístroj podle parametrů zkušeností a rad a zažne jej používat, zákonitě narazí na jeho limity. Pak teprve nastává to praktické porovnávání, zda tyto limity jsou ještě v normě, jdou nějak obejít případně jsou natolik omezující, že to prostě nesplnilo očekávání.

Bohužel se téma příliš neuchytilo, třeba příště :)