Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaké informace byste očekávali od webu nabízejícího fotografickou techniku?

Petr S. (328)|22.5.2009 05:58
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jaké informace byste očekávali od webu nabízejícího fotografickou techniku?

Buď jste již sami nakupovali nebo se setkali s internetovými obchody. Které informace vás přesvědčili, že jste si daný výrobek koupili právě tam? Máte nějaké zkušenosti? Ať už jsou vaše zkušenosti s e-shopy jakékoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Filcka (300)|22.5.2009 10:10
Od internetového obchodu očekávám dobrou cenu a pozitivní reference předchozích zákazníků. Na informace použiju Google.
Milan Šurkala (3381)|22.5.2009 13:32
Pokud možno by měl mít co nejširší nabídku včetně nějakých těch trochu exotičtějších výrobků, plné zobrazení technických údajů, diskuze také nezaškodí. Každopádně je výhodou co nejnižší cena, ale na to si zas tak nepotrpím (pokud vím, že obchod má dobré reference nebo já sám s ním mám dobré zkušenosti, jsem schopen akceptovat i trochu vyšší cenu, rozhodně ne předraženost).
Petr S. (328)|22.5.2009 14:09
A co třeba taková možnost osobního odběru? Využíváte ji? Za sebe musím říci, že jak kdy. Nicméně, když se to hodí, je to velmi vhodné.
Milan Šurkala (3381)|22.5.2009 14:22
Možnost osobního odběru nevyužívám, protože Ostravsko je děsná ďura a nic tu není. I když jsem teď objevil jeden ostravský obchod s fotografickou technikou, asi stejně zůstanu u internetu.
Petr S. (328)|22.5.2009 14:26
To neříkej, že třeba v Ostravě nenajdeš žádný obchod s foto. Když by se jednalo o nějakou mini věc, tak si troufám říct, že se to ani kvůli poštovnému nevyplatí objednávat.
dkas (154)|22.5.2009 14:50
Osobní odběr je taky docela dobrej, že si to člověk může ošahat než si to odnese. Pak řešit nějaký nesrovnalosti, ne e...
Milan Šurkala (3381)|22.5.2009 14:51
[QUOTE=Petr S.;2271]To neříkej, že třeba v Ostravě nenajdeš žádný obchod s foto. Když by se jednalo o nějakou mini věc, tak si troufám říct, že se to ani kvůli poštovnému nevyplatí objednávat.[/QUOTE]

Kvůli recenzi Olympusů jsem potřeboval redukci MASD-1 (novinářská balení fotoaparátů Olympus ji neobsahují). Musel jsem ji objednat přes net, protože nejbližší skladem byla v Olomouci :-) Takže mě 1/3 ceny stálo poštovné :-) I tak se mi to vyplatilo, protože kdybych si to objednal v Ostravě třeba telefonicky (a kdo ví, kdy by byli schopni to naskladnit, když všude píšou do 14 dnů), stála by mě ta redukce od 290 Kč + benzin (nejčastěji kolem 360 Kč). Takto jsem ji měl z netu za 226 Kč + 100 Kč poštovné :-) Paměťové karty jinak kupuju normálně v Alfě, ale tuto redukci nevedou.
Karlos5573 (269)|22.5.2009 15:27
[QUOTE=Milan Šurkala;2270]Možnost osobního odběru nevyužívám, protože Ostravsko je děsná ďura a nic tu není. I když jsem teď objevil jeden ostravský obchod s fotografickou technikou, asi stejně zůstanu u internetu.[/QUOTE]


Já v Ostravě nemohu sehnat debilní krytku na 52 objektiv Canon :) A platit 120kč poštovné se mi kvůli ní nechce.
Csorky (2)|22.5.2009 16:00
najviac sa mi páči ked sú tam ohlasy zákazníkov, tam vidím nielen to či sa produkt páči ale aj kolko ludi v tom obchode nakupuje...(samozrejme len orientačne nie každý píše a naopak môžu si to písať sami predacovia)...samozr. musí mať prehlanú stránku aby som vôboc našiel to čo hladám...

add.: nakupoval som už veličo cez net. ale osobne som bol prevziat len svoj notebook hlavne preto že som si ho mohol prezrieť pred odberom (predsa je to dost penazí a bál som sa) a bol o tolko lacnejší že sa mi oplatilo trepat do Bratislavy (bývam nedaleko Nitry)
Milan Šurkala (3381)|22.5.2009 16:52
[QUOTE=Karlos5573;2274]Já v Ostravě nemohu sehnat debilní krytku na 52 objektiv Canon :) A platit 120kč poštovné se mi kvůli ní nechce.[/QUOTE]

No je to tady dost bledé, protože je to tak pěkně zastrčeno u hranic, že jediný směr, kam se člověk může vydat, je západ (což je omezení na čtvrtinu toho, co mají k dispozici šťastlivci bydlící ve vnitrozemí :-)). A překvapivě tady v Ostravě a okolí nic není. A to tu jsou jen samá velká města jedno na druhém.
Petr S. (328)|22.5.2009 17:25
Tak to je fakt zajímavé, jsem si myslel, že v Ostravě takové problémy mít nebudete :-)
Filcka (300)|22.5.2009 20:22
[QUOTE=Milan Šurkala;2270]Možnost osobního odběru nevyužívám, protože Ostravsko je děsná ďura a nic tu není. I když jsem teď objevil jeden ostravský obchod s fotografickou technikou, asi stejně zůstanu u internetu.[/QUOTE]

Nelži. :D:D:D

[QUOTE=Karlos5573;2274]Já v Ostravě nemohu sehnat debilní krytku na 52 objektiv Canon :) A platit 120kč poštovné se mi kvůli ní nechce.[/QUOTE]

Myslím, chlapci z Ostravy, že jste lehce neschopní... :D :D :D

http://www.softcom.cz/produkt/2722a001aa-canon-krytka-objektivu-52e/usm/?flist=1
Milan Šurkala (3381)|22.5.2009 21:27
[QUOTE=Filcka;2280]Myslím, chlapci z Ostravy, že jste lehce neschopní... :D :D :D[/QUOTE]

Chlapci z Ostravy (já teda z Havířova) by měli rádi některé věci i skladem a nemuseli u poloviny zboží čekat týden až dva, než se někdo uráčí dojednat zboží u dodavatele. ;-)
Filcka (300)|22.5.2009 21:46
[QUOTE=Milan Šurkala;2283]Chlapci z Ostravy (já teda z Havířova) by měli rádi některé věci i skladem a nemuseli u poloviny zboží čekat týden až dva, než se někdo uráčí dojednat zboží u dodavatele. ;-)[/QUOTE]

Kdo si počká, ten se dočká. :D :D :D
Milan Šurkala (3381)|22.5.2009 21:50
[QUOTE=Filcka;2284]Kdo si počká, ten se dočká. :D :D :D[/QUOTE]

Anebo to objedná levnějc na netu a s poštovným ho to vyjde jen o pár korun dráž :-)
Petr S. (328)|22.5.2009 22:01
[QUOTE=Filcka;2284]Kdo si počká, ten se dočká. :D :D :D[/QUOTE]

Abys takhle nepřečkal celý mládí... ;)
Filcka (300)|22.5.2009 22:20
[QUOTE=Milan Šurkala;2285]Anebo to objedná levnějc na netu a s poštovným ho to vyjde jen o pár korun dráž :-)[/QUOTE]

O jakých pár korun? Poštovné je v rozmezi 100-150 kč, za to jsou tak 4 čepovaný Plzně nebo už pomalu láhev Sunrise Merlot z Concha y Torro, což už je celkem qualitní pití.


[QUOTE=Petr S.;2286]Abys takhle nepřečkal celý mládí... ;)[/QUOTE]

Softcom to fuckt vozí do 3 max 5 dnů, za tu dobu člověk moc nezestárne...a mně už to je stejně jedno, mládí v zadeli a do důchodu daleko... :D :D :D
Petr S. (328)|22.5.2009 22:34
[QUOTE=Filcka;2287]O jakých pár korun? Poštovné je v rozmezi 100-150 kč, za to jsou tak 4 čepovaný Plzně nebo už pomalu láhev Sunrise Merlot z Concha y Torro, což už je celkem qualitní pití.[/QUOTE]

On to myslel, jako že to zboží koupí levněji z netu, přidá tu stovku za poštovné, a ve výsledku je cena stejná, nebo jen o pár korun dražší...
Filcka (300)|22.5.2009 22:39
[QUOTE=Petr S.;2288]On to myslel, jako že to zboží koupí levněji z netu, přidá tu stovku za poštovné, a ve výsledku je cena stejná, nebo jen o pár korun dražší...[/QUOTE]

Ale já tomu rozumím :) , proto kupuju na netu v obchodech, kde si můžu pro zboží dojít po svých do skladu či kamenné prodejny, posílat si nechávám jen věci, které se hůře sháněji anebo se to i s poštovným vyplatí.
Milan Šurkala (3381)|22.5.2009 23:20
[QUOTE=Filcka;2289]Ale já tomu rozumím :) , proto kupuju na netu v obchodech, kde si můžu pro zboží dojít po svých do skladu či kamenné prodejny, posílat si nechávám jen věci, které se hůře sháněji anebo se to i s poštovným vyplatí.[/QUOTE]

No tak tady v Alfě (což je snad jediný obchod, kde mají věci ve větším skladem) to funguje tak, že při objednávce přes net máš 1-2% slevu, ale to platí jen tehdy, když ti to pošlou poštou. Když si to objednáš přes net a vyzvedneš osobně, platíš plnou cenu, "skvělé" :-) Ale toto je spíše obchod s počítači, i když mají i prodejnu s fotoaparáty.
Petr S. (328)|23.5.2009 08:24
No, tak to je teda obchod - ruce od něj pryč :D

Já teď nedávno zkusil i nákup v zahraničí přes Pay Pal - poštovné je zde zdarma - a je to fakt super. Nejlepší je ten pohled pošťáků, když ti přinesou balíček z Hong Kongu :D Jen to tak deset dní trvá, než to dorazí, ale s tím se dá žít.

[QUOTE=Csorky;2275]add.: nakupoval som už veličo cez net. ale osobne som bol prevziat len svoj notebook hlavne preto že som si ho mohol prezrieť pred odberom (predsa je to dost penazí a bál som sa) a bol o tolko lacnejší že sa mi oplatilo trepat do Bratislavy (bývam nedaleko Nitry)[/QUOTE]

To určitě se vyplatí. Nevím, jak je to na Slovensku (možná stejně :confused: ), ale u nás když si něco objednáš přes internet/telefonem, tak máš ze zákona 14 dní na vyzkoušení produktu s možností jeho vrácení, a to bez udání důvodu.
Filcka (300)|23.5.2009 08:49
[QUOTE=Milan Šurkala;2290]No tak tady v Alfě (což je snad jediný obchod, kde mají věci ve větším skladem) to funguje tak, že při objednávce přes net máš 1-2% slevu, ale to platí jen tehdy, když ti to pošlou poštou. Když si to objednáš přes net a vyzvedneš osobně, platíš plnou cenu, "skvělé" :-) Ale toto je spíše obchod s počítači, i když mají i prodejnu s fotoaparáty.[/QUOTE]

Alfa je holt Alfa, jsou i jiné obchody (a lepší).
Třeba Softcom, byli levnější a ještě jsou v řadě věcí levnější než Alfa, nikdy jsem tam neměl problém s reklamací, nebo mám poslední dobou dobré zkušenosti s ABM Morava - tam se dá s obchodníkem smlouvat o ceně :) Akorát mají trochu nepřehledný obchod... A za osobní vyzvednutí zboží není zákazník penalizován jako v Alfě. Alfa ať jde do háje...
FotoZemek (77)|23.5.2009 09:36
Od obchodu chcu,
serioznost, vyřízení jakékoli objednávky, byť by byla sebexotičtější a je mě jedno, za jak dlouho, pokud mi dávají vědět co a jak.
Když něco potřebuju NUTNĚ jedu ke Škodovi. A mám výlet, galerie, pofotám PRAHU a eště sa ve vlaku ožeru a pokecám s lidma odjinud.
Když z jakékoli cesty dovezu fotku, kerá vypovídá o ŽIVOTĚ nebyla to cesta zbytečná.
Filcka (300)|23.5.2009 10:35
[QUOTE=FotoZemek;2295]Od obchodu chcu,
serioznost, vyřízení jakékoli objednávky, byť by byla sebexotičtější a je mě jedno, za jak dlouho, pokud mi dávají vědět co a jak.
Když něco potřebuju NUTNĚ jedu ke Škodovi. A mám výlet, galerie, pofotám PRAHU a eště sa ve vlaku ožeru a pokecám s lidma odjinud.
Když z jakékoli cesty dovezu fotku, kerá vypovídá o ŽIVOTĚ nebyla to cesta zbytečná.[/QUOTE]

Ve vlaku je lepší se neožírat, pokud člověk nechce přijít o zavazadlo... ;)
dkas (154)|23.5.2009 11:54
[QUOTE=Petr S.;2292]Já teď nedávno zkusil i nákup v zahraničí přes Pay Pal - poštovné je zde zdarma - a je to fakt super. Nejlepší je ten pohled pošťáků, když ti přinesou balíček z Hong Kongu :D Jen to tak deset dní trvá, než to dorazí, ale s tím se dá žít.
[/QUOTE]

Jojo, nakupuju tam též :) Třeba dálkový ovládání (několik značek) asi za 2USD :D Jen mi vadí, že to dycky trvá, než to proleze přes celnici. JEdnou sem tam objednal věcí víc a musel sem si pro to na tu celnici. Naštěstí sem nic neplatil, ale koukali hodně divně :)
Filcka (300)|23.5.2009 11:58
[QUOTE=dkas;2297]Jojo, nakupuju tam též :) Třeba dálkový ovládání (několik značek) asi za 2USD :D Jen mi vadí, že to dycky trvá, než to proleze přes celnici. JEdnou sem tam objednal věcí víc a musel sem si pro to na tu celnici. Naštěstí sem nic neplatil, ale koukali hodně divně :)[/QUOTE]

Jeden známej mi radil, že při nákupu přes ebay je lepší se s prodávajícím dohodnout, ať na balík napíše, že je to dar. Pak nehrozí riziko celních poplatků :D :D :D (což se mu prý stalo, když si koupil na ebay nějaké objektivy)...
Milan Šurkala (3381)|23.5.2009 16:01
[QUOTE=Filcka;2294]Alfa je holt Alfa, jsou i jiné obchody (a lepší).
Třeba Softcom, byli levnější a ještě jsou v řadě věcí levnější než Alfa, nikdy jsem tam neměl problém s reklamací, nebo mám poslední dobou dobré zkušenosti s ABM Morava - tam se dá s obchodníkem smlouvat o ceně :) Akorát mají trochu nepřehledný obchod... A za osobní vyzvednutí zboží není zákazník penalizován jako v Alfě. Alfa ať jde do háje...[/QUOTE]

No jenže jde právě o to, že Alfa má věci skladem a když něco potřebuji, tak to mám hned k dispozici. To může být někdy hodně kritické. Dostal jsem k recenzování dva fotoaparáty Sony, ale bez paměťových karet. Protože jsem Memory Stick neměl a byl pátek, bylo nutno někde toto hodně rychle obstarat, aby víkend nepřišel vniveč. Pak je nutno brát to, co je (a v Tescu kupovat kartu s dvojnásobnou cenou není právě nejlepší nápad).
V Softcomu jsou na tom v tomhle ohledu mnohem hůře, něco skladem sice mají, ale mnoho toho není. Jinak jsem tam už kupoval paměťové karty (právě do toho Sony) a obě byly špatné :-) S reklamací nebyl nejmenší problém, jednání mají vstřícné, to se musí uznat, tak jsem ještě rychle odpoledne letěl do Alfy a koupil trochu dražší :-)
U ABM jsem si pořizoval první počítač a je nutno říci, že v kontaktu se zákazníkem nemají nejmenší chybičku, fakt paráda. Komp byl u nich v servisu a dokonce v neděli odpoledne mi volali, že si ho už můžu vyzvednout, pokud mám čas. Nicméně už ani nevím, kde tady ABM je, furt se někam stěhují (v Havířově nejdřív u Permonu, pak v Kauflandu, pak byli v Ostravě naproti CineStaru, ale jestli tam ještě jsou, to netuším).
Neregistrovaný (0)|24.5.2009 18:02
informácie si zoženiem na internete inde, u predajcu ma zaúma cena a koľko za dopravu, záručné podmienky, spôsob platby a pod. je pravda, že sa dá na internete kúpiť takmer všetko, ale cena nie je vždy tá najlacnejšia. moju tlačiareň som kúpil v kamennom obchode asi o osem stoviek lacnejšie, ako som našiel na internete. tiež som išiel v piatok okolo jednej malej predajne s fototechnikou a bol tam plagát na canon 450d za 599 eur. len tak pre zaújmavosť som si teraz pozrel ceny na internete a lacnejšiu som nenašiel. tá cena už bola aj so setovým objektívom. takže prv než sa rozhodnem si niečo kúpiť, tak si pozriem ceny aj v normálnych obchodoch, lebo si tam ten tovar môžem chytiť do ruky a na mieste skontrolovať. hlavne záleží na cenovom rozdiele medzi normálnym obchodom a internetovým. pri rozdielnej cene okolo 100-200 korún dám prednosť klasickému obchodu. na internete kupujem hlavne to, čo nedostanem v klasickom obchode.
Filcka (300)|24.5.2009 20:38
[QUOTE=Milan Šurkala;2339]No jenže jde právě o to, že Alfa má věci skladem a když něco potřebuji, tak to mám hned k dispozici. To může být někdy hodně kritické. Dostal jsem k recenzování dva fotoaparáty Sony, ale bez paměťových karet. Protože jsem Memory Stick neměl a byl pátek, bylo nutno někde toto hodně rychle obstarat, aby víkend nepřišel vniveč. Pak je nutno brát to, co je (a v Tescu kupovat kartu s dvojnásobnou cenou není právě nejlepší nápad).
V Softcomu jsou na tom v tomhle ohledu mnohem hůře, něco skladem sice mají, ale mnoho toho není. Jinak jsem tam už kupoval paměťové karty (právě do toho Sony) a obě byly špatné :-) S reklamací nebyl nejmenší problém, jednání mají vstřícné, to se musí uznat, tak jsem ještě rychle odpoledne letěl do Alfy a koupil trochu dražší :-)
U ABM jsem si pořizoval první počítač a je nutno říci, že v kontaktu se zákazníkem nemají nejmenší chybičku, fakt paráda. Komp byl u nich v servisu a dokonce v neděli odpoledne mi volali, že si ho už můžu vyzvednout, pokud mám čas. Nicméně už ani nevím, kde tady ABM je, furt se někam stěhují (v Havířově nejdřív u Permonu, pak v Kauflandu, pak byli v Ostravě naproti CineStaru, ale jestli tam ještě jsou, to netuším).[/QUOTE]

No ja se teda nemuzu zbavit dojmu, ze Softcom ma podstatne vetsi vyber pametovych karech nez Alfa, vcetne toho, ze je ma skladem. Nevim jak memostick, ale SDHC urcite, anzto jsem je tam bral, navic mel v okamziku nakupu i lepci ceny pametovych karet nez Alfa...
Karlos5573 (269)|24.5.2009 23:12
[QUOTE=Filcka;2280]Nelži. :D:D:D



Myslím, chlapci z Ostravy, že jste lehce neschopní... :D :D :D

http://www.softcom.cz/produkt/2722a001aa-canon-krytka-objektivu-52e/usm/?flist=1[/QUOTE]


No jasně ale nic nemaj skladem takže čekám že se ozvou za měsíc :-D
Filcka (300)|24.5.2009 23:27
[QUOTE=Karlos5573;2369]No jasně ale nic nemaj skladem takže čekám že se ozvou za měsíc :-D[/QUOTE]

Do tří dnů, nejvíc jsem čekal týden. Myslíš, že někdo drží skladem blbé krytky? :D :D :D
Karlos5573 (269)|25.5.2009 00:23
[QUOTE=Filcka;2370]Do tří dnů, nejvíc jsem čekal týden. Myslíš, že někdo drží skladem blbé krytky? :D :D :D[/QUOTE]

Mohl by :-D
dkas (154)|25.5.2009 11:16
[QUOTE=Filcka;2301]Jeden známej mi radil, že při nákupu přes ebay je lepší se s prodávajícím dohodnout, ať na balík napíše, že je to dar. Pak nehrozí riziko celních poplatků :D :D :D (což se mu prý stalo, když si koupil na ebay nějaké objektivy)...[/QUOTE]

No, tohle neni eBay, ale klasickej internetovej obchod s čínskym zbožím. Oni to tam píšou automaticky, což je občas na škodu. Kamarád vyprávěl, jak si tam objednali do firmy nějaký elektronický součástky a na balíky bylo uvedeno že je to dárek - RC model helikoptéry. Pak prej celníci koukali dost kysele :)
Petr S. (328)|25.5.2009 12:00
No, já bych takovej dárek taky moc rád dostal. Nehlásí se někdo dobrovolně? :D