Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: BenQ GH600 vs Olympus SP-620UZ

Neregistrovaný (0)|29.11.2013 13:00
Tazatel: anakynsky

Znění dotazu: Dobrý den chtěl bych poradit který s těchto fotoaparátů je lepší.děkuji za vaše názory.
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/benq-gh600/

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-sp-620uz/porovnat-ceny/#offers
Pavel Matějka (394)|29.11.2013 15:00
Olympus. U toho je dokonce šance, že bude fotit.
Rellik (1136)|29.11.2013 16:14
Foťák za 3000,- a ještě k tomu UZ. Hmm no tak to potěš koště... Jak píše PM, možná jeden z nich bude i fotit... Osobně bych nedoporučil ani jednu variantu a raději se podíval po nějakém slušnějším kompaktu. Tohle budou jen vyhozené peníze a užitek víceméně žádný. Pouze velké zklamání, že se s tím dá fotit pouze za jasného slunečného dne v létě...
rousini (738)|29.11.2013 17:07
Neregistrovany: nenech si blbnout hlavu zdejšími guru a nějaký si podle recenzí heureky vyber. Já bych volil ten, co tam recenzoval Kamil 31.5.2013:

+ Za super cenu velmy kvalitní fotoaparát.Ze značkou:Benq mám Já osobně velmy skvělé skušenosti-spolehlivost-i kvalitu-to všechno vždycky za velmy skvělé ceny.Zoom i ostření při natáčení videa.Skvělé fotografije focené jak na automat tak i na manualní nastavení.Baterije vydrží velmy a velmy dlouho.V balení krytka na objektiv i poutko na fotoaparát plus baterije i cd-r a manual-vše v balení.V balení je i praktická a velmy pěkná brašna na fotoaparát.Všechna ovládání je logické a při ruce.České menu.Kvalitní blesk.Možnost manualního nastavení fotografování.Skvělé ostření i při velkém zoomu.Velmy kvalitní a ostré fotografije i videa pořízené tímto fotoaparátem.Lens.Velký displej.Miluji ho.Vyníkájící koupě.Za málo peněz-hodně muziky!Tento fotoaparát mohu každému jen a jen doporučit.Má velmy kvalitní snímky.A dá se koupit už za super cenu.

To musí být bomba, určitě je kvalitně zpracovaný, protože hned ve vedlejší recenzi píše jistá odbornice, že je to macek a že neví jestli ho udrží stativ.

Víc dobrých rad pro člověka, kterému nestojí registrace za dobré info nemám...
Rellik (1136)|29.11.2013 18:11
Benq jsem kupoval nedávno manželce a můžu říct že určité snímky fotí celkem slušně. Hovořím ale o kompaktu. Taky mám UZ Canon, který mě stál před cca 3 lety kolem 11000,- a nefotí nic moc. Dokonce bych řekl, že líp fotí ten maličký Benq.
https://www.digimanie.cz/benq-c1450/produkt
Neregistrovaný (0)|10.4.2014 21:11
[QUOTE=rousini;28276]Neregistrovany: nenech si blbnout hlavu zdejšími guru a nějaký si podle recenzí heureky vyber. Já bych volil ten, co tam recenzoval Kamil 31.5.2013:

+ Za super cenu velmy kvalitní fotoaparát.Ze značkou:Benq mám Já osobně velmy skvělé skušenosti-spolehlivost-i kvalitu-to všechno vždycky za velmy skvělé ceny.Zoom i ostření při natáčení videa.Skvělé fotografije focené jak na automat tak i na manualní nastavení.Baterije vydrží velmy a velmy dlouho.V balení krytka na objektiv i poutko na fotoaparát plus baterije i cd-r a manual-vše v balení.V balení je i praktická a velmy pěkná brašna na fotoaparát.Všechna ovládání je logické a při ruce.České menu.Kvalitní blesk.Možnost manualního nastavení fotografování.Skvělé ostření i při velkém zoomu.Velmy kvalitní a ostré fotografije i videa pořízené tímto fotoaparátem.Lens.Velký displej.Miluji ho.Vyníkájící koupě.Za málo peněz-hodně muziky!Tento fotoaparát mohu každému jen a jen doporučit.Má velmy kvalitní snímky.A dá se koupit už za super cenu.

To musí být bomba, určitě je kvalitně zpracovaný, protože hned ve vedlejší recenzi píše jistá odbornice, že je to macek a že neví jestli ho udrží stativ.

Víc dobrých rad pro člověka, kterému nestojí registrace za dobré info nemám...[/QUOTE]

Mám právě výše tolik nekriticky vychválený Benq GH600, ale ačkoliv s ním mám dost slušných snímků, nemohu s hodnocením zcela souhlasit.Zoom sice dobrý, ale - zase, bez stativu nanic, navíc, občas sabotuje ostření, ano, baterie pokud jsou čerstvě nabité a venku nemrzne, vydrží opravdu na hodně fotek, ta chválená brašna, to je teda úlet, no každý to vidí jinak, video je naopak nic moc, ne že je velmi kvalitní, ostření při zoomu není plynulé a často se zastaví v nezaostřeném bodě..ovšem fotí relativně dobře i v místnostech bez blesku, kde jiný už musí...mám laický dojem, že dobré sklo zkazil výrobce elektronikou a asi i snímačem..(raději používám max.8Mega.) Mby